Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78068 από DIAS
Απαντήθηκε από DIAS στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Χαιρετίσμούς απο το ΠΛΩΜΑΡΙ ΛΕΣΒΟΥ σε όλη την παρέα του energ.gr ,καιιδιαίτερα στους διμιουργούς του site.

Θέλω να αγοράσωσω έναν Termodinamic,αλλά προβλιματίζομαι με πόσο μεγάλο να πάρω ;
Διαβάζω οτι πολλά μέλη έχουν βάλει 40άρηδες και ζεσταίνουν 150 ή και περισσότερα τετραγωνικά.
Εμένα το σπίτι είναι μονοκατοικία του 1997. Στον όροφο ειναι 140 Τ.Μ όπου μένω και στο ισόγειο ακόμα 160 Τ.Μ ,αλλά θα τελειώσει(όταν βγούμε απο το τούνελ !!!)
Θοβάμαι μη κάνω το ίδιο λάθος δυο φόρές.Tην πρώτη έβαλα ένα 80000 kcall,πετρελαίου για να καλύψω μελοντικά και το ισόγειο, με αποτέλεσμα να καιω τοσα χρόνια παραπάνω πετρέλαιο (λόγου μεγέθους).

Θα είναι αρκετός ένας 60άρης για καλύψει και το ισόγειο; ή μήπως θα καίει πολύ και πρέπει να πάρω μικρότερο;
Η διαφορά στη τιμή απο 40 στον 60 είναι μικρή ,περίπου 200 ευρώ. Οι τιμές που ισχύουν σήμερα στο νησί είναι περίπου 2300 Ευρώ για τον 60άρη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78071 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

DIAS έγραψε: Χαιρετίσμούς απο το ΠΛΩΜΑΡΙ ΛΕΣΒΟΥ σε όλη την παρέα του energ.gr ,καιιδιαίτερα στους διμιουργούς του site.

Θέλω να αγοράσωσω έναν Termodinamic,αλλά προβλιματίζομαι με πόσο μεγάλο να πάρω ;
Διαβάζω οτι πολλά μέλη έχουν βάλει 40άρηδες και ζεσταίνουν 150 ή και περισσότερα τετραγωνικά.
Εμένα το σπίτι είναι μονοκατοικία του 1997. Στον όροφο ειναι 140 Τ.Μ όπου μένω και στο ισόγειο ακόμα 160 Τ.Μ ,αλλά θα τελειώσει(όταν βγούμε απο το τούνελ !!!)
Θοβάμαι μη κάνω το ίδιο λάθος δυο φόρές.Tην πρώτη έβαλα ένα 80000 kcall,πετρελαίου για να καλύψω μελοντικά και το ισόγειο, με αποτέλεσμα να καιω τοσα χρόνια παραπάνω πετρέλαιο (λόγου μεγέθους).

Θα είναι αρκετός ένας 60άρης για καλύψει και το ισόγειο; ή μήπως θα καίει πολύ και πρέπει να πάρω μικρότερο;
Η διαφορά στη τιμή απο 40 στον 60 είναι μικρή ,περίπου 200 ευρώ. Οι τιμές που ισχύουν σήμερα στο νησί είναι περίπου 2300 Ευρώ για τον 60άρη.


αμα τρεχεις μ ενα αμαξι 1000αρι με 120 και μ ενα 1800αρι το ιδιο ποιο θα καψει παραπανω?
το βασικο καυσιμο ειναι οι αναγκες σε θερμανση του σπιτιου σου ...μικρη ειναι η διαφορα απο τα 2 μεγεθη και υπαρχουν αλλοι τροποι να κανεις οικονομια ...αν ριξεις μια ματια παραπανω θα βρεις αρκετα
αν παλι εκτιμας οτι θα τελειωσει το σπιτι σε καμμια 20ετια ...ε τοτε παρε τον μικρο και τον αλλαζεις τοτε :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DIAS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78074 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

giorgos m 35 έγραψε: φιλέ PRIMUS 45 γιατη θες τριοδη αφου η mavil προτινει by bas

Σε ποιον το προτινε το by pass η mavil?
Και πως θα γινει αυτο χωρις τριοδη?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78143 από giorgos m 35
Απαντήθηκε από giorgos m 35 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Δες στο manual στην σελ 11 και βλέπε Υδραυλικη εγκατασταση. στην δευτερη παράγραφο. τιν τριοδη τι την θες με εναν απλο διακοπτη. εγω ετσι το εχω και δεν εχω δει υγροποιησεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78170 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

DIAS έγραψε: Χαιρετίσμούς απο το ΠΛΩΜΑΡΙ ΛΕΣΒΟΥ σε όλη την παρέα του energ.gr ,καιιδιαίτερα στους διμιουργούς του site.

Θέλω να αγοράσωσω έναν Termodinamic,αλλά προβλιματίζομαι με πόσο μεγάλο να πάρω ;
Διαβάζω οτι πολλά μέλη έχουν βάλει 40άρηδες και ζεσταίνουν 150 ή και περισσότερα τετραγωνικά.
Εμένα το σπίτι είναι μονοκατοικία του 1997. Στον όροφο ειναι 140 Τ.Μ όπου μένω και στο ισόγειο ακόμα 160 Τ.Μ ,αλλά θα τελειώσει(όταν βγούμε απο το τούνελ !!!)
Θοβάμαι μη κάνω το ίδιο λάθος δυο φόρές.Tην πρώτη έβαλα ένα 80000 kcall,πετρελαίου για να καλύψω μελοντικά και το ισόγειο, με αποτέλεσμα να καιω τοσα χρόνια παραπάνω πετρέλαιο (λόγου μεγέθους).

Θα είναι αρκετός ένας 60άρης για καλύψει και το ισόγειο; ή μήπως θα καίει πολύ και πρέπει να πάρω μικρότερο;
Η διαφορά στη τιμή απο 40 στον 60 είναι μικρή ,περίπου 200 ευρώ. Οι τιμές που ισχύουν σήμερα στο νησί είναι περίπου 2300 Ευρώ για τον 60άρη.


Πάρε τον 60αρι.. Οι καταναλώσεις σου θα είναι μικρές σε σχέση με τον 40αρι.. Αν όμως δεν έχεις σκοπό να το αποπερατώσεις το ημιτελές σύντομα (λιγότερο από 7 χρόνια) πάρε τον 40αρι..

Να ξέρεις μόνο ότι ο 40αρις έχει μικρό σιλό για την δυναμικότητα του..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DIAS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78171 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Έχω αρχίσει και καταλήγω ότι ο mavil έχει πολλά θέματα..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.345 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ