Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116661 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Έχει έρθει η πλακέτα αλλά δεν μου την έχει στείλει ακόμα !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116695 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Καλημέρα και από μένα
Νέος στο forum και αφού διάβασα όλες τις σελίδες και ενδιαφέρομαι για τον συγκεκριμένο λέβητα ( 40 kw ) θα ήθελα να ρωτήσω
1) Ποιός είναι ο αντιπρόσωπος της termodynamik ή optimus - bio στην Ελλάδα ( Μένω Αθήνα - Πεντέλη )
2) Καλύτερη τιμή; . Eχω βρεί στον Βελιβασάκη ( velivasakis - energy.gr) ton 40άρη στα 2.250€ + μεταφορικά
3) Αξιόπιστο υδραυλικό γιατί αυτούς που γνωρίζω είναι :(

Παρακαλώ απάντηση και με pm αν θέλετε

Ευχαριστώ πολύ για την φιλοξενία και αναμένω σύντομη απάντηση από τους γνώστες του forum

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116701 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε: Καλημέρα και από μένα
Νέος στο forum και αφού διάβασα όλες τις σελίδες και ενδιαφέρομαι για τον συγκεκριμένο λέβητα ( 40 kw ) θα ήθελα να ρωτήσω
1) Ποιός είναι ο αντιπρόσωπος της termodynamik ή optimus - bio στην Ελλάδα ( Μένω Αθήνα - Πεντέλη )
2) Καλύτερη τιμή; . Eχω βρεί στον Βελιβασάκη ( velivasakis - energy.gr) ton 40άρη στα 2.250€ + μεταφορικά
3) Αξιόπιστο υδραυλικό γιατί αυτούς που γνωρίζω είναι :(

Παρακαλώ απάντηση και με pm αν θέλετε

Ευχαριστώ πολύ για την φιλοξενία και αναμένω σύντομη απάντηση από τους γνώστες του forum


Καλως ήρθες στο forum..
1) Αντιπρόσωπος δεν υπάρχει,οι διάφοροι έμποροι κάνουν κατευθείαν εισαγωγή.
2) Η τιμή του εκεί παίζει, στα 2300€ + αυτόματη έναυση(προαιρετικά) + σχάρα ξύλου (προαιρετικά)
3) Υπάρχει και άλλος εισαγωγέας στον Ορωπό ο οποίος αναλαμβάνει και την εγκατάσταση και είναι γνώστης (από αυτόν τον αγόρασα). Τον έχω εκπαιδεύσει :P (από εμένα έμαθε τις ιδιαιτερότητες του μηχανήματος και την εγκατάσταση του), και έχει κάνει και την εγκατάσταση στο μέλος jole. energeiakos kyklos ορωπού αν κάνεις αναζήτηση στο google. Μπορεί να κατηγορηθώ για διαφήμιση αλλά τι να κάνουμε αυτά γνωρίζω αυτά σου λέω. O βελιβασάκης δεν αναλαμβάνει την εγκατάσταση?

Υ.Γ. Οπωσδήποτε να τοποθετήσεις τρίοδη θερμοστστική ανάμιξης στην επιστροφή, είναι ένα κόστος γύρω στα 100€ ακόμα αλλά χρειάζεται.

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116821 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε:

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε: Καλημέρα και από μένα
Νέος στο forum και αφού διάβασα όλες τις σελίδες και ενδιαφέρομαι για τον συγκεκριμένο λέβητα ( 40 kw ) θα ήθελα να ρωτήσω
1) Ποιός είναι ο αντιπρόσωπος της termodynamik ή optimus - bio στην Ελλάδα ( Μένω Αθήνα - Πεντέλη )
2) Καλύτερη τιμή; . Eχω βρεί στον Βελιβασάκη ( velivasakis - energy.gr) ton 40άρη στα 2.250€ + μεταφορικά
3) Αξιόπιστο υδραυλικό γιατί αυτούς που γνωρίζω είναι :(

Παρακαλώ απάντηση και με pm αν θέλετε

Ευχαριστώ πολύ για την φιλοξενία και αναμένω σύντομη απάντηση από τους γνώστες του forum


Καλως ήρθες στο forum..
1) Αντιπρόσωπος δεν υπάρχει,οι διάφοροι έμποροι κάνουν κατευθείαν εισαγωγή.
2) Η τιμή του εκεί παίζει, στα 2300€ + αυτόματη έναυση(προαιρετικά) + σχάρα ξύλου (προαιρετικά)
3) Υπάρχει και άλλος εισαγωγέας στον Ορωπό ο οποίος αναλαμβάνει και την εγκατάσταση και είναι γνώστης (από αυτόν τον αγόρασα). Τον έχω εκπαιδεύσει :P (από εμένα έμαθε τις ιδιαιτερότητες του μηχανήματος και την εγκατάσταση του), και έχει κάνει και την εγκατάσταση στο μέλος jole. energeiakos kyklos ορωπού αν κάνεις αναζήτηση στο google. Μπορεί να κατηγορηθώ για διαφήμιση αλλά τι να κάνουμε αυτά γνωρίζω αυτά σου λέω. O βελιβασάκης δεν αναλαμβάνει την εγκατάσταση?

Υ.Γ. Οπωσδήποτε να τοποθετήσεις τρίοδη θερμοστστική ανάμιξης στην επιστροφή, είναι ένα κόστος γύρω στα 100€ ακόμα αλλά χρειάζεται.


Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δύο ερωτήσεις ακόμα και ελπίζω να μην σας ζαλί ;) ζω
1) Αφού δεν υπάρχει αντιπρόσωπος υπάρχει επάρκεια ανταλλακτικών; Εχει χρειασθεί κάποιος ανταλλακτικό; Tου ήρθε γρήγορα ή ακόμα περιμένει.....;
2) Σήμερα βρήκα σε έμπορο της Αθήνας τον 40άρη με σιλό μεγάλο ( νομίζω 150 ) και σε τιμή ...κάτω από...2000€!!
Γράφει κατασκευή 2012 , είναι καινούριος και ο έμπορος λέει ότι τον έχει εισάγει μόνος του γι' αυτο τον πουλάει τόσο φθηνά!!
Να προσέξω κάτι ή υπάρχει δόλωμα και θα τσιμπήσω, λόγω τιμής!!Στους κατασκευής 2012 ξέρουμε αν έχουν διορθώσει κάτι ψιλοπροβληματάκια που αναφέρθηκαν στο παρόν ή όχι;
Eχαριστώ εκ των προτέρων για όλα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116827 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
1) Τα μοτέρ είναι κοινά του εμπορίου οπότε δεν έχεις πρόβλημα. Ο κοχλίας σε περίπτωση που απαιτηθεί και δεν μπορεί κάποια στιγμή να στον παρέχει ο έμπορος είναι πολύ εύκολό να φτιάξεις έναν σε μηχανουργείο ή ίσως και να βρεις έναν στον εμπόριο. Αυτό είναι ένα σοβαρό προτέρημα για τον συγκεκριμένο λέβητα. Δεν κρέμεσαι δηλαδή από το εργοστάσιο ή τον εισαγωγέα. Η απλότητα στο μεγαλείο της.
Το εργοστάσιο κατασκευής είναι πολύ μεγάλο και δύσκολα θα κλείσει. Δεν είναι δηλαδή μία μικρή βιοτεχνία.
Ο πίνακας ελέγχου, ακόμα και να έχεις πρόβλημα να προμηθευτείς από το εργοστάσιο τον οριτζιναλ, υπάρχουν αρκετοί στο εμπόριο που μπορείς να προσαρμόσεις.
2) Το κύριο κατασκευαστικό πρόβλημα (ίσως και το μόνο) που υπήρχε ήταν το μικρό σιλό και το καπάκι του σιλό που δεν σφράγιζε με κλειδαριά. Μετά υπήρχε ένα πρόβλημα με κάποιες ρυθμίσεις της πλακέτας που είχαν να κάνουν με την συντήρηση φλόγας αλλά στην version λογισμικού 2.16 το έχουν ψιλοδιορθώσει. Τουλάχιστον δηλαδή να είναι στον πίνακα εγκατεστημένη η version προγράμματος 2.16 και το καπάκι του σιλό να σφραγίζει.
Απλά είναι ένα τίμιο μηχάνημα, απλό στην κατασκευή του με μία ικανοποιητική απόδοση.
Λίγο στενός ο θάλαμος καύσης δημιουργώντας μία στενότητα στο καθάρισμα.
Με 1 ώρα καθάρισμα την εβδομάδα όταν καίς πελλετ, είσαι jet (εγώ το κάνω 45 λέπτα).

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116858 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε: 1) Τα μοτέρ είναι κοινά του εμπορίου οπότε δεν έχεις πρόβλημα. Ο κοχλίας σε περίπτωση που απαιτηθεί και δεν μπορεί κάποια στιγμή να στον παρέχει ο έμπορος είναι πολύ εύκολό να φτιάξεις έναν σε μηχανουργείο ή ίσως και να βρεις έναν στον εμπόριο. Αυτό είναι ένα σοβαρό προτέρημα για τον συγκεκριμένο λέβητα. Δεν κρέμεσαι δηλαδή από το εργοστάσιο ή τον εισαγωγέα. Η απλότητα στο μεγαλείο της.
Το εργοστάσιο κατασκευής είναι πολύ μεγάλο και δύσκολα θα κλείσει. Δεν είναι δηλαδή μία μικρή βιοτεχνία.
Ο πίνακας ελέγχου, ακόμα και να έχεις πρόβλημα να προμηθευτείς από το εργοστάσιο τον οριτζιναλ, υπάρχουν αρκετοί στο εμπόριο που μπορείς να προσαρμόσεις.
2) Το κύριο κατασκευαστικό πρόβλημα (ίσως και το μόνο) που υπήρχε ήταν το μικρό σιλό και το καπάκι του σιλό που δεν σφράγιζε με κλειδαριά. Μετά υπήρχε ένα πρόβλημα με κάποιες ρυθμίσεις της πλακέτας που είχαν να κάνουν με την συντήρηση φλόγας αλλά στην version λογισμικού 2.16 το έχουν ψιλοδιορθώσει. Τουλάχιστον δηλαδή να είναι στον πίνακα εγκατεστημένη η version προγράμματος 2.16 και το καπάκι του σιλό να σφραγίζει.
Απλά είναι ένα τίμιο μηχάνημα, απλό στην κατασκευή του με μία ικανοποιητική απόδοση.
Λίγο στενός ο θάλαμος καύσης δημιουργώντας μία στενότητα στο καθάρισμα.
Με 1 ώρα καθάρισμα την εβδομάδα όταν καίς πελλετ, είσαι jet (εγώ το κάνω 45 λέπτα).


Φίλε μου ένα μεγάλο respect για όλες τις πληροφορίες. Κάτι τελευταίο... :whistle: Διάβασα ότι
υπάρχει περίπτωση να γυρίσει η φλόγα στο σιλό ( ή κάπως έτσι...είμαι και ολίγον άσχετος :P ) που
είναι θέμα ασφάλειας και με απασχολεί πολύ. Ξέρουμε κάτι έγκυρο;

Ευχαριστώ πολύ εκ των υστέρων!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.160 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ