Re:Χαιρετισμός από Νέα Μέλη

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #513 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη

N1k0s έγραψε: Γεια σας και από μένα , Νίκος Σ από το άλλο φορουμ , φυσικά θα συνεχίσω την συμμετοχή στο άλλο ...
Βλέπω πολλές αναφορές για τα προβλήματα στο άλλο , κατά την άποψη μου , είχαν χάσει το παιχνίδι οι διαχειριστές και καλώς ή κακώς τα κλειδώσαν ώστε να επέλθει τάξη ... πιο σωστό είναι να ξεκινήσει από την αρχή το παιχνίδι , με καλύτερους κανόνες και διαχειριση που θα επιβάλει την ηρεμία μεταξύ χρηστών - εμπόρων - κερδοσκόπων - γνωστικών και παρλαπίπες με την καλή έννοια ...

Φίλε Ν1k0s, το ότι υπάρχουν αποκλεισμένοι από έναν χώρο 'ελεύθερης' ανταλλαγής απόψεων και ιδεών δεν είναι λόγος αποστροφής; Το επόμενο στάδιο νομίζω είναι να έρθουν από τα σπίτια μας και να μας ζητησουν το λόγο επειδή τολμήσαμε να εκφράσουμε την αντίθεσή μας στην κεροσκοπική (κατά τη γνώμη μας πάντα) άνοδο του πέλλετ.
Εγώ πάντως επειδή μόλις έβαλα λέβητα πέλλετ τρομάζω με την ιδέα ότι ΚΑΙ αυτό άρχισε να αυξάνεται και θα επιμένω να μάθω από κάποιον υπεύθυνο γιατί συμβαίνει αυτό. Εδώ μπορώ να το ΦΩΝΑΞΩ...
Η σιωπή πολλές φορές δεν είναι χρυσός, είναι σημάδι ενοχής.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #520 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη
Φίλε Κερβερος , είναι λογικό να αγανακτείς με την διαχείριση του αλλου φορουμ , αλλά προφανώς δεν έχεις δει τι βάρος είναι η διαχείριση ενος φόρουμ ... έχεις δει τι πέφτει στα παραδίπλανα τόπικ ; είναι τελείως χαλαρά και μαλώνουν οι γνωστοί στα γραπτά και τα βρίσκουν στο καφέ του μήνα ... αυτό δεν πρόκειται να γίνει στο πελλετοτοπικ , διότι οι κερδοσκόποι είναι και άσχετοι με το θέμα ειδικά στα μηχανήματα που πουλάνε και δημιουργείται λαθασμένη εντύπωση ότι το πελλετ είναι κακό ...
Και εγώ έχω μία σόμπα πελλετ και δεν θέλω να δώσω σε αυξημένες τιμές λεφτά για το πελλετ , προς το παρόν έχω απόθεμα το οποίο θα μου αρκέσει ως τον Μάρτιο , από κει και πέρα έχω γνωρίσει άτομα σε εκείνο το τοπικ , έχουμε ανταλλάξει τηλέφωνα , γνωρίζω κάποια καταστήματα εμπόρων που έχουν κάτι παραπάνω σε γνώσεις και αποδεικνύουν ότι δεν κολώνουν σε προβλήματα ...
Υπεύθυνος για την αύξηση των τιμών είναι το ζήτημα της προσφοράς και της ζήτησης , φέτος έγινε ένα μπαμ , πριν βάλω την δικιά μου σόμπα , είχαν ήδη βάλει άλλες 70 , μιλάμε για τον Σεπτέμβριο , και επίσης υπάρχουν 100 ποιότητες πελλετ στην αγορά , οπότε εγώ συγκεκριμένα πήρα αλφα στα 240 ευρώ για να έχω μία ποιότητα σε καλό επίπεδο διότι η κινέζα σόμπα μπορεί να χαλάσει από την υπερβολική σκόνη ή την κακή ποιότητα ...

Μακάρι να υπήρχαν τα προσωπικά μυνήματα για να ανταλλάσουμε τις απόψεις μας περί της απόκλεισης
για να εμβαθύνω στο ιστορικό μου όταν συμετείχα ως moderator σε παλιότερο φόρουμ , για να σου πω τις εμπειρίες μου περί διαχείρισης ... 12 ώρες για να τρέχω πίσω από 5 άτομα να διορθώνω και να γράφω αυστηρά πράγματα , τις ακροβασίες στα όρια κλπ κλπ κλπ , και δεν είχε και κανά μεγάλο αριθμό , 50 άτομα μπαίνανε όλο κι όλο ... Δυστυχώς υπαρχει πολύς κόσμος που αδιαφορεί για τους κανόνες και δεν πρόκειται να κρατήσουν επίπεδο συζήτησης ... Επίσης θεωρώ δίκαιο να κλειδώσουν τα θέματα στο αλλο φορουμ , διότι πολύ απλά δεν φταίνε οι διαχειριστές που δεν μπορούν να διαχειριστούν τουλάχιστον 15 άτομα που εκφέρουν την γνώμη τους σχεδόν κάθε 5 λεπτά ... Επίσης υπάρχουν πολλές παραπλανητικές πληροφορίες χωρίς να φταίνε οι χρήστες , πχ καυστήρας πετρελαίου με απόδοση 90% που παίρνουν πολύ συχνά στις συγκρίσεις περί αποδόσεων ... κοιτάω εγώ τον δικό μου , 85% , κοιτάω της κεντρικής θέρμανσης , 65% και πάει λέγοντας ... Εγώ αυτό που είδα είναι οικονομία από 70% εως 90% και με καλύτερη ζέστη , ενώ μου υπόσχονταν το πολύ 60% , δλδ πολύ καλύτερα ! Ομως η δική μου εμπειρία δεν σημαίνει ότι ότι ισχύει στο δικό μου σπίτι , ισχύει σε όλα ...

Θα μπορούσα να συνεχίσω το κατεβατό , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΟΝ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΟΠΙΚ ... το θεωρώ απαράδεκτο ...

Τέλος θέλω να καλοσορίσω τα νέα μέλη και να έχουν μια καλή διαμονή και την καλύτερη δυνατή πληροφόρηση ... Επίσης όσον αφορά την αγορά συστήματος θέρμανσης , απευθυνθείτε σε μηχανικό για να σας δώσει τον απαιτούμενο αριθμό θερμίδων που χρειάζεστε και να μην παραπλανιέστε από τους εμπόρους για αγορά μικρότερης ή μεγαλύτερης από την τιμή του μηχανικού , θα κάνετε κακό στη τσέπη σας όσον αφορά το κόστος χρήσης ... Εγώ είμαι ολίγον άτυχος διότι με 20% μικρότερη δύναμη από την σόμπα θα μπορούσα να έχω το ίδιο αποτέλεσμα και περισσότερη οικονομία ....

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #522 από vasilisk
Απαντήθηκε από vasilisk στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη
σωστος ο νικος.με το καλημερα ζητησε σβησιμο ποστ,εδωσε την εξηγηση του οτι αοριστα η ζητηση φταιει για την τιμη,δοκιμασε 100 ειδη πελλετ και βρηκε το καλυτερο σε σχεση τιμης/ποιοτητας και μας το ανεφερε.δινει και τα φωτα του για το πως θα πρεπει να γινεται η διαχειριση σ αυτο το φορουμ.
καλως τα μας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #523 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη
Ας το σταματήσουμε εδώ παιδιά. Όλοι θα κριθούμε στο μέλλον.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #527 από vasilisk
Απαντήθηκε από vasilisk στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη
δεν εχω καμια προθεση να προχωρησω σε διαμαχες αλλα δεν ειμαι και τυπος που θα βλεπει κατι και θα σιωπα.δεν θιξαμε κανενα προσωπο.την τιμη και τις πρακτικες εθιξα εγω και μερικοι αλλοι.ας λενε οτι θελουν αυτοι αρκει να μην θετουν και ζητανε ορους του τι θα λεω, ατομα που δεν κανουν διαχειριση εδω.
αλλωστε μπορουν να προσφερουν τις υπηρεσιες τους παραδιπλα οπως καναν τοσο καιρο

και στην τελικη ιερες αγελαδες στην ινδια υπαρχουν μονο.-
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by vasilisk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #528 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Χαιρετισμός από Νέα Μέλη

vasilisk έγραψε: δοκιμασε 100 ειδη πελλετ και βρηκε το καλυτερο σε σχεση τιμης/ποιοτητας και μας το ανεφερε

Δεν είπε κάτι τέτοιο... μην αρπάζεστε με το παραμικρό... καλοπροαίρετη κριτική έκανε και εν μέρει συμφωνώ μαζί του , βέβαια εγώ δίπλα ούτε που το σκέφτομαι να ξαναποστάρω.... ήταν προσβολή προς όλους μας.
Τέλος πάντων τον γνωρίζω τον Νίκο (μέσω πμ)και με βοήθησε με την σομπίτσα μου (έχει την ίδια μάρκα) και τον ευχαρστώ. :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.108 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ