Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142313 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Είχα και έδω τον ίδιο μονό σωλήνα. Του είπα για το πάχος του σε συνάρτηση με τη νέα αντίσταση, και όπως έγραψα τις προάλλες μου είπε "μην ανησυχείς, ίσα-ίσα η κεραμική είναι πιο λεπτή από τη μαμίσια και δεν υπάρχει κανένα θέμα ροής αέρα".

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142316 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Αν είναι έτσι τότε τι να πω...
Δες αν μπορέσει να κατέβει κανένας από το εργοστάσιο να το δει από κοντά.
Μέχρι τότε δοκίμασε κανένα "εύκολο" πέλλετ δηλαδή να ανάβει χωρίς τα βάσανα του G.N.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142319 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Ποιος να κατέβει καλέ μου άνθρωπε, εδώ δεν βγαίνουν καν στο τηλέφωνο...

Να δοκιμάσω πέλετ δεν έχει νόημα, δηλαδή να αδειάσω το τωρινό από το βαθύ σιλό, και να αγοράσω άλλο, επειδή ΙΣΩΣ το κάψει; Αποκλείεται. Δε θα χορέψω άλλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142343 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Σήμερα βρήκα το Σάββα στο τηλέφωνο. Μου είπε πως αν δεν θέλω να ανοίξω τη σύνδεση της αντίστασης, δεν έχω παρά να περιμένω τον τεχνικό πότε θα δεήσει να έλθει. Διαμαρτυρήθηκα και μου απάντησε "δεν μπορώ να κυνηγάω τον κάθε τεχνικό, έχουμε πολλά θέματα με πελάτες κάθε μέρα, αν τους κυνηγούσα 'γιατί δε πήγες στον Χ και στον Ψ όταν είχες υποσχεθεί πως θα πας', δεν θα έκανα τίποτε άλλο κάθε μέρα, και ναι ξέρω πως όλοι οι τεχνικοί είναι ασυνεπείς και αργούν"

Τελικα με τα χίλια ζόρια πείστηκε να τον πάρει τηλέφωνο και να τον ρωτήσει αν έβγαλε το κάλυμμα της αντίστασης.

Τι να πει κανείς πραγματικά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142347 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Το θέμα με τον "τεχνικό" δεν είναι το κάλυμμα της αντίστασης. Το ζητούμενο είναι να λύσει το πρόβλημα. Άντε και να σου πεί ότι το έβγαλε ή ότι θα έρθει να το βγάλει. Θα σταματήσουν μ' αυτό οι αποτυχημένες;

Και να δεις ότι μετά από κάποια στιγμή που θα λυθεί το πρόβλημα, θα καταλάβεις πως όλη η ταλαιπωρία που τραβάμε, οφείλετε σε κάτι "επαγγελματίες" πέρα βρέχει, για να μην πω καμιά χειρότερη φράση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142348 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Ακριβώς όπως τα λές. Αφού του το είπα, "πώς έκανε 3-4 εναύσεις ομαλά αν έγινε τόσο χοντρή γκάφα στην εγκατάσταση της αντίστασης;" και αυτός επέμεινε.

Αν όντως δεν το έβγαλε και τώρα το βγάλει, θέλω να πιστεύω πως θα δοθεί λύση. Τώρα το πότε θα ευαρεστηθεί να έλθει, προσεύχομαι να είναι γρήγορα. Ίσως νηστέψω κιόλας.

Πήραν τα λεφτά, από κει και πέρα, είμαι στο έλεός τους ως πελάτης. Όπως τουλάχιστον εκείνοι βλέπουν την κατάσταση.

Βέβαια το πρωί υπέβαλα αναφορά στο Συνήγορο του Καταναλωτή. Και βλέπουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.164 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ