Primus 45

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150316 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Primus 45

G.A..34 έγραψε: καλησπέρα στα μέλη του φόρουμ και καλό χειμώνα να έχουμε. θέλω την βοήθεια σας παιδιά σε ένα πρόβλημα που έχω εδώ και καιρό με το ηλεκτρομοτέρ του λέβητα. μου καίει πολλές φορές την ασφάλεια στην πλακέτα αυτήν που είναι 7 αμπέρ και το μοτέρ κάποιες φορές ενώ δίνει εντολή να δώσει πέλλετ στο λέβητα δεν γυρνά απλά ακούγεται το ρεύμα του χωρίς να γυρνά ο άξονας ή καίγεται η ασφάλεια των 7 αμπέρ. έβγαλα το μοτέρ και το πήγα σε ένα μάστορα που κάνει περιελίξεις, το άνοιξε και είδε πως η πλατίνα του έχει κάνει ένα αυλάκι και δεν έκανε επαφή καλή. την τρόχισε και την έκανε επίπεδη αλλά μου είπε πως θέλει αλλαγή. ανταλλακτικά δεν μπόρεσε να βρει. πήρα την εταιρία τη μαβίλ όπου μετά από 3 τηλεφωνήματα δεν βρήκα άκρη αλλά ούτε ανταλλακτικό. πουλάνε μοτέρ μιας χρήσης. τον ρώτησα τι μοτέρ να πάρω από το εμπόριο και μου είπε πως δεν κάνουν και οι στροφές δεν είναι ίδιες και μου είπε να βάλω της εταιρίας. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι μοτέρ να βάλω, καθώς δε θέλω να ξαναβάλω το ίδιο μιας και δεν υπάρχει ανταλλακτικό; Ψάχνοντας στο ίντερνετ και έπειτα από συζήτηση με τον μάστορα κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μπαίνουν άνετα όλα τα μοτέρ αρκεί να είναι των ίδιων στροφών. Ποια είναι η γνώμη σας; Όσον αφορά την εστία καύσης, την καθαρίζω σε εβοδμαδιαία βάση και η λειτουργία του κοχλία είναι ομαλή.



Κανε ερώτηση στο φόρουμ hlektronika.gr μιας και θα βρεις πολλούς ηλεκτρονικούς εκεί και θα σου δώσουν έγκυρη απάντηση.

sdancer75
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": G.A..34

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150368 από G.A..34
Απαντήθηκε από G.A..34 στο θέμα Primus 45
φίλε ΗΠΕΙΡΩΤΗ τι πατέντα καλή ειναι αυτή.. εσυ την έκανες στον δικο σου το λέβητα; θέλω πληροφορίες. το mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. θα περιμένω μήνυμα.
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by G.A..34.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150377 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ στο θέμα Primus 45
G.A.34 Καλησπέρα εγώ προς το παρόν δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τον λέβητα,είχα διαβάσει το πρόβλημα σου και όταν βρήκα το βίντεο το έβαλα μήπως σε βοηθήσει.Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω. :( Αν και νομίζω ότι αν γράψεις κάποιο σχόλιο η το email σου σε αυτόν που έχει ανεβάσει το βίντεο θα σου απαντήση.
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150381 από koskoz
Απαντήθηκε από koskoz στο θέμα Primus 45
Όλοι θέλουμε πληροφορίες, νομίζω (σχετικά με το μοτερ του "Ηπειρώτη"). Φαντάζομαι ότι δουλεύει αυτόνομα (ρυθμίζεται δηλαδή από τον κοντρόλερ που φαίνεται στο βίντεο). Δουλεύει με τους ίδιους χρόνους; Βάζεις δηλαδή, πχ 2sec κίνηση, 50 sec παύση; ή δουλεύει συνεχώς, αλλά πιο αργά; Ο μειωτήρας είναι ο παλιός; Το κόστος βγήκε μόνο 300€; Πριν πόσα χρόνια; (Γιατί από 300 και πάνω αρχίζει ίσως να θεωρείται πολυτέλεια η αλλαγή). Αν και δουλεύει καλά σχετικά ο δικός μου κοχλίας (μου φράκαρε ελαφρώς λίγες φορές σχετικά) με ενδιαφέρει αυτό το μοτέρ και για τη δυνατότητα ξεφρακαρίσματος και για το γεγονός ότι κάνω πολύ άσχημη χρήση (εισαγωγή πέλετ σε χώρο γεμάτο στάχτες και κάρβουνα από τα ξύλα, τόσο που απορώ πώς δε φρακάρει). Πές μας λεπτομέρειες φίλε Ηπειρώτη, να μούμε στο νόημα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150384 από koskoz
Απαντήθηκε από koskoz στο θέμα Primus 45
Τελικά είδα ότι δεν ήταν το μοτέρ πατέντα του Ηπειρώτη, αλλά ενός Dubscun στο Utube. Κρίμα! πού να τον βρεις αυτόν να σου δώσει πληροφορίες. Μάλλον θα μείνουμε με τον δικό μας κοχλία μέχρι να τα τινάξει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150415 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ στο θέμα Primus 45
Φίλε koskoz αν δείς στα σχόλια του βίντεο κάποιος με το όνομα [ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΝΑ] έγραψε σε αυτόν που ανέβασε το βίντεο και ανταπόκριση ήταν άμεση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.226 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ