Primus 45

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154783 από papg
Απαντήθηκε από papg στο θέμα Primus 45

dimosmav έγραψε: asterix81
Εγώ τον έχω να κλείνει στους 63 βαθμούς και αρχίζει να στέλνει νερά από τους 45.
nikossarris
Εννοείς ότι συνεχίζει να καίγεται το πέλλετ που βρίσκεται στην εστία. Αυτό είναι φυσιολογικό και θα συμβαίνει μέχρι να καεί όλο όσο βρίσκεται εκεί. Ίσως η πυρήνα να έσβηνε όταν σταματούσε να λειτουργεί ο λέβητας. Δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω κάψει ποτέ πυρήνα.


Η πυρήνα κρατάει θράκα απο το πρωί να ξαναπάρει το βράδυ, καμιά σχέση με το πέλλετ που σε 4-5 ώρες δεν μένει καθόλου θράκα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155162 από Vasilis b
Απαντήθηκε από Vasilis b στο θέμα Primus 45
Καλησπέρα.Καίω τον primus25 από το 2012.Η πιο οικονομική επιλογή και με τα λιγότερα προβλήματα είναι η καύση πυρηνόξυλου. Για καλύτερα αποτελέσματα, όσον αφορά τη διακύμανση της θερμοκρασίας εντός του σπιτιού και τη λειτουργία του λέβητα, σας προτείνω να συνδέσετε τον θερμοστάτη στον κυκλοφορητή και όχι στον λέβητα. Μπορεί να γίνει από κάποιον ηλεκτρολόγο σε τηλεφωνική συνεργασία με τεχνικό της εταιρείας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • demis shachmpazidis
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155180 από demis shachmpazidis
Απαντήθηκε από demis shachmpazidis στο θέμα Απ: Primus 45
Γεια σας και από εμένα,γράφω για πρώτη φορά αν και παρακολουθώ από καιρό Έχω και εγώ τον MAVIL 34 PRIMUS δεν ανεβάζει πελλετ μέχρι την ηλεκτρική αντίσταση . Μπορεί να μου δώσει κάποιος στιχoία πως μπαίνουν
στο κρυφό μενού για να το ρυθμίσω; TO email μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν by demis shachmpazidis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155193 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Απ: Primus 45
www.aircoline.gr/dat/8EAC405C/[el]file.pdf Για δες εδω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #155855 από Vasilis b
Απαντήθηκε από Vasilis b στο θέμα Απ: Primus 45
Δεν χρειάζεσαι τις κρυφές ρυθμίσεις.Μπορείς να ανεβάσεις υλικό στην εστία μόνος σου (για αρχή δες το manual). Σε κατάσταση OFF πατάς το + συνεχόμενα. Για να μην ανεβάζει μόνο του το υλικό σημαίνει ότι κάτι δεν λειτουργεί σωστά, π.χ. έχει φρακάρει. Πρέπει να το βγάλεις και να το καθαρίσεις, είναι 4 βίδες. Αν θες να χρησιμοποιείς pellet, καλό είναι να το κάνεις σε συνδυασμό με πυρηνόξυλο, θα έχεις μεγαλύτερη οικονομία και λιγότερα προβλήματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156804 από varsx1
Απαντήθηκε από varsx1 στο θέμα Απ: Primus 45
για να μπεις στο κρυφο μενου πατας απο of το - για 12 δευτερα θα ανοιξει το μενου θα πας στον κωδκο αρχικης τροφοδοσιας ειναι νομιζω στα 10 δευτερα βαλτο 15

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.233 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ