Primus 45

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174766 από Guss
Απαντήθηκε από Guss στο θέμα Re:Primus 45
Οταν ενοεις αλλαξε συμπεριφορα τι ενοεις οτι το μουγκριζμα η η βυθιση που κανει στο ρευμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174767 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Re:Primus 45
Σε ολα πρώτον ηλεκτρολογος δεν ειμαι αλλα εβγαζε θορυβο οταν ταιζε και επαψε με το καλημερα .Και στη βύθιση ειχε θεμα απο απορια που εξέφρασα στο φιλο μου που εβαλε το ρελε και το θερμικο μου ειπε πως και το ρευμα τα hz δεν χρονιζαν σωστα τωρα τι ειναι αυτο ανάθεμα και αν ξερω και δεν θελω να μαθω γιατι ο καθενας στο ειδος του.Παντως μερα με νυχτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174769 από Guss
Απαντήθηκε από Guss στο θέμα Re:Primus 45
Φιλε το κακο ειναι οτι παιρνεις μαστορα να κανεις τη δουλεια οπως πρεπει κ δουλεια δεν γινεται γιατι δεν σου λενε οτι δεν ασχολουνται με τετοιους λεβητες απλα ερχονται συνδεουν το ρευμα πληρωνονται κανονικοτατα κ αντε γεια εγω παντα ημουν της αποψης να γινεται οπως πρεπει η δουλεια δυστυχως ομως οι καλοι μαστορες ειναι λιγοι κ μετρημενοι στα δαχτιλα του ενος χεριου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174772 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Re:Primus 45
Δυστυχως τα χρονια που περασαν ηταν καλυτερα και μαθαμε ολοι στη σιγουρια του πετρελαιου.Στη Πελοπόννησο ξηλωθηκαν και πετάχτηκαν χιλιαδες λεβητες βιομαζας και καλα εργαλεια και η μαστορες με τη σειρα τους επαψαν να ασχολούνται με ενα αντικείμενο που δεν εχει εργο.Φαντασου οτι προ κρίσης μονο ενας κατασκευαστης εφτιαχνε με μαζική παραγωγη τετοιους λεβητες και καλος θεωρείτε κορυφαίος και καποιοι λιγοι πιο πολυ για ελαιοτριβεια μεγαλα μηχανηματα ομως και καμοια σχεση σε αρχιτεκτονική με τα οικιακα αντε και κανα δυο στη Κρητη.Το καλο ειναι οτι αν λιγο ασχοληθεις μπορεις να φτιαξεις τα παντα μονο σου.Αυτο που δεν μπορεσα να καταλαβω ειναι οτι πρεπει για την οικονομία να κανεις καποιες υποχωρήσεις στην ανεση σου.Ειναι νομος απαράβατος οτι τον καλυτερο λεβητα να εχεις αμα το υλικο ειναι μουφα ξεκιναει η ταλαιπωρία.Π.χ οταν καταλαβα την ταλαιπωρία το πυρηνοξηλου εστω και του καλυτερου σε ποιοτητα και στο τελος τις χρονιας η διαφορα θα ειναι 200 εως 300 ευρω στους 15 τονους που θα καψω για δυο σπιτια που στη πραγματικότητα με καλο υλικο καιει μια η αλλη γιατι οι 15 θα γινουν 12.5 οταν ο λεβητας σε 10 λεπτα θα εχει πιασει θερμοκρασια για πλακα.Τελος αυτού του τυπου η λεβητες θελουν ενα καλο υδραυλικό κ εναν καλο ηλεκτρολογο μετα ολα τα υπολοιπα ειναι δικια μας υποθεση.........

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174783 από Guss
Απαντήθηκε από Guss στο θέμα Re:Primus 45
Φιλε tzim εσυ τι λεβητα εχεις κ μπορεις σε παρακαλω να στειλεις μια δυο φωτο με το πινακακι με το εξωτερικο ρελε που εβαλες ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174802 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Re:Primus 45
Φινοθερμ κλουβατος εχω.Δεν ξερω πως να σου ανεβασω φωτο εδω αν θες στειλε μου το κινητο σου να σου στειλω viper αλλα οπου και να πας και να ζητησεις ενα ρελε φορτιου και ενα θερμικο ειναι πολυ απλο να στα δωσουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.227 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ