Πόσο καλές είναι οι Αντλίες Θερμότητας;

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103140 από dimlyk
Διονύσιος

αναλογα τι θες να δειξεις
γενικα αποφευγουμε την αναφορα σε αλλα sites
γενικα εχεις δικιο αλλα...η θερμανση αποκλειστικα με αντλιες σαφως και συνισταται
αλλα υπαρχουν περιορισμοι στο μεγεθος ...
ενα διαμερισμα δεν μπορει να εχει και λεβητα και ψυκτη ευκολα και μια πολυκατοικια δεν μπορει να εχει μια αντλια για ολους .

Stef
αυτο με την απαγορευση ισχυει και για την κατασκευη?
εμενα παντως δεν με πειθει για τις αγαθες του προθεσεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103141 από Stavrax
Διονύση, δεν γίνεται ούτε αυτόματος συντονισμός, ούτε έχει κάποιος επεξεργαστεί ή διαγράψει κάποιο μήνυμα σου . Πιθανόν κάποιο τεχνικό θέμα προέκυψε στην υποβολή του μηνύματος σου. Με ποιον browser έγινε?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103143 από Διονύσιος
Δεν ξέρω και πολλά από Η/Υ και δεν ξερω για τον Browser που λες. Εγώ το Computer το έχω σαν ένα εργαλείο για την ε΄ρευνα μου και πολλές φορές δεν ξέρω καλα-καλά και πως δουλεύει αλλά μέχρι τώρα δεν μου είχε συμβεί ξανά να χάσω μήνυμα αφού το κάνω υποβολή. Μπορώ να βάζω Sites όπου κάποιος μπορεί να βρεί κάτι που ψάχνει ή πρέπει μέσω email ? Μήπως θεορήτε διαφύμηση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103146 από Διονύσιος
Εγώ όπως είπα και άλλες φορές δεν είμαι του κλάδου αυτού αλλά μέσω της έρευνας που έχω κάνει για τις Α/Θ στην Ελλάδα και στο εξωτερικό είχα βρει μια έκθεση μάλλον στην Ελλάδα ήταν που έδειχνε σε πίνακα ότι δεν πέζει και τόσο ρόλο στο COP το Inverter αλλά τώρα αν αυτοί ¨οι φίλοι μας που μας αγαπάνε¨ θέλουν να το επιβάλουν... έ τότε δεν κάνει βέβαια και κακό. Απλά ίσως χαλάει και αυτό κάποτε! Άλλο ένα θέμα για τα Service των εταιριών! Όσο για τους θερμοστάτες χώρου αυτοί που τώρα κυκλοφορούν δεν είναι έτσι απλά on-off αλλά έχουν μια έμφυτη λογική και μόνο ως αναφορά έχουν τη θερμοκρασία χώρου! Είμαι αυτοματιστής και αυτά τα ξέρω! Αυτοί οι ελεγκτες είναι PID ελεγκτες Τέτοιους να βάζετε και σε συνδιασμό με ένα Buffer αναλογο και τρίοδη αντιστάθμησης θα έχετε οικονομία περισότερο από αυτό που δήθεν θα δώσει το Inverter!. Η γνώμη μου έτσι? Αλλά από εκεί που αντλήτε τα στοιχεία αυτά δε βλέπετε ότι έχουν έξυπνους ελεγκτες Θ.χώρου? Και βάζουν & Buffer & τρίοδη & Inverter υπάρχει χρήμα παιδί μου!
Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103147 από Stavrax
Υπάρχουν συγκεκριμένοι όροι χρήσης και κανόνες λειτουργίας της κοινότητας. Εκεί αναφέρονται οι πληροφορίες για την πολιτική του energ.gr ως προς την διαφήμιση και θα ήταν καλό, όταν βρεις τον χρόνο να τους διαβάσεις . Η άποψή μου είναι ότι γενικώς υπάρχει μια ελαστικότητα ως προς τους κανόνες στην προσπάθειά να τηρούνται οι ισορροπίες, όπως καταλαβαίνεις όμως και αυτό είναι σχετικό. Όταν γίνεται κατάχρηση αυτής της στάσης, είναι λογικό να επέμβουν οι συντονιστές.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by Stavrax.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103150 από Διονύσιος
Ευχαριστώ για την αμεσώτητα στην απάντησή σας εγώ θα βάλω τώρα ένα Site που ναι νομίζω είναι κάποιας εμπορικής εταιρίας στο οποίο όμως φαίνεται χαρακτηριστικα όποιος ενδιαφέρετε να το διαβάσει η μεταβολή αυτή των ισχυών που έχω τονίσει και πάλι. Τώρα αν ¨κοπεί¨ θα είναι άδικο γιατί αυτοί εκεί που το βάζουν αυτό, δείχνουν ειληκρινείς ενώ εμέις τους εμποδίζουμε έτσι! Αυτό είναι ένα τεχνκό φυλάδιο 65 Σελ! δεν είναι διαφήμηση! Να προσέξετε τους πίνακες Σελ. 30+ και να υπολογίζει οποιος ενδιαφέρετε για Α/Θ το τιμολόγιο της ΔΕΗ με το σύνολο και όχι την KWh! Επίσεις προσέξτε Το αέριο που χρησημοποιεί η εκάστοτε αντλία έχει άλλους πίνακες απόκρησης το κάθε αέριο! Και το δείχνουν οι άνθρωποι στο φυλάδιο αυτό. Είναι διαφήμηση? Εγώ έχω κάνει μεγάλη έρευνα στο θέμα αυτό ¨Θεού το δώρον¨
www.ergon.com.gr/download/3/20111019102317.pdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.229 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ