Οικονομία & Κοινωνία

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76542 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Οικονομία & Κοινωνία

tas έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

tas έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Και οι δημοσιογράφοι ψοφάν να βγάζουν τέτοια θέματα...


Κάνεις λάθος...

Έλα βρε... Κάτσε να ξεχαστεί λίγο ο Λανς και θα γυρίσουν πάλι στην αιθάλη και στα σκουπίδια που έβαζαν στην πρέσσα οι Λαρισσαίοι...!



Πίστεψέ με, κάτι παραπάνω ξέρω... ;)


Συμφωνώ πολύ μαζί σου... δεν γνωρίζω μέσα από το "συνάφι", αλλά βλέπω και κρίνω από το "πως" παρουσιάζονται τα πράγματα, "ποιά" πράγματα και από την άποψη που ο κόσμος υιοθετεί, παθητικά δεχόμενος την ενεργή δημοσιογραφία σε κάθε της μορφή σήμερα. Αν γνωρίζεις κάτι, έστω και αόριστο, καλό θα ήταν να πεις τη γνώση σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76548 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Οικονομία & Κοινωνία
Η αίσθηση που αποκομίζω εγώ πάντως από τα ΜΜΕ, είναι ότι προωθούνται ως ιδανικά μέσα κάποιες ηλεκτρικές συσκευές, πχ υπέρυθρα πάνελ, ενώ για συσκευές pellet κλπ, αναφέρουν ότι είναι καλές μεν :whistle: αλλά :evil: προκαλούν ρύπους μπλα μπλα μπλα :angry:


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76552 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Οικονομία & Κοινωνία

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:

tas έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

tas έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Και οι δημοσιογράφοι ψοφάν να βγάζουν τέτοια θέματα...


Κάνεις λάθος...

Έλα βρε... Κάτσε να ξεχαστεί λίγο ο Λανς και θα γυρίσουν πάλι στην αιθάλη και στα σκουπίδια που έβαζαν στην πρέσσα οι Λαρισσαίοι...!



Πίστεψέ με, κάτι παραπάνω ξέρω... ;)


Συμφωνώ πολύ μαζί σου... δεν γνωρίζω μέσα από το "συνάφι", αλλά βλέπω και κρίνω από το "πως" παρουσιάζονται τα πράγματα, "ποιά" πράγματα και από την άποψη που ο κόσμος υιοθετεί, παθητικά δεχόμενος την ενεργή δημοσιογραφία σε κάθε της μορφή σήμερα. Αν γνωρίζεις κάτι, έστω και αόριστο, καλό θα ήταν να πεις τη γνώση σου.


Κατ'αρχήν, είμαστε off topic... :oops:

Επιγραμματικά,
- το "πως" και "ποια" πράγματα παρουσιάζονται έχει ΑΜΕΣΗ σχέση, πολλές φορές, με διαφόρων ειδών χορηγίες.
- Το εμπεριστατωμένο ρεπορτάζ, στο οποίο εξετάζονται όλες οι πτυχές του θέματος, σπανίζει σήμερα. Γιατί είναι δύσκολο, χρονοβόρο και δεν έχει αντίκρισμα. Οι ειδήσεις διαδέχονται η μια την άλλη με την ταχύτητα του φωτός. Αυτός είναι ο κυριότερος λόγος της ελλιπούς ενημέρωσης και των εσφαλμένων συμπερασμάτων.
- Η δημοσιογραφία έχει αλλάξει με την πάροδο των ετών. Δυστυχώς, όχι προς το καλύτερο. Η ευθύνη βαρύνει τόσο τους δημοσιογράφους, όσο και τους αναγνώστες - τηλεθεατές. Υπάρχουν εξαίρετοι επαγγελματίες, των οποίων την ύπαρξη η πλειοψηφία του κόσμου αγνοεί. Ισως γιατί έμαθε (ή του περάσανε...) να κρίνει από το πόσο εντυπωσιακό είναι το μπούστο...
- Γενικά, πιστεύω ότι μια κοινωνία έχει αυτούς που της αξίζουν. Είτε πρόκειται για πολιτικούς, είτε για δημοσιογράφους κλπ.

Υ.Γ.: Και πάλι συγνώμη για το off topic...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ, Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76558 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οικονομία & Κοινωνία

GT έγραψε: Η αίσθηση που αποκομίζω εγώ πάντως από τα ΜΜΕ, είναι ότι προωθούνται ως ιδανικά μέσα κάποιες ηλεκτρικές συσκευές, πχ υπέρυθρα πάνελ, ενώ για συσκευές pellet κλπ, αναφέρουν ότι είναι καλές μεν :whistle: αλλά :evil: προκαλούν ρύπους μπλα μπλα μπλα :angry:

Να βάλεις ΣΚΑΙ. Εκεί μια χαρά τα λένε όσον αφορά στη βιομάζα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76560 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Οικονομία & Κοινωνία

DOOM_NX έγραψε:

GT έγραψε: Η αίσθηση που αποκομίζω εγώ πάντως από τα ΜΜΕ, είναι ότι προωθούνται ως ιδανικά μέσα κάποιες ηλεκτρικές συσκευές, πχ υπέρυθρα πάνελ, ενώ για συσκευές pellet κλπ, αναφέρουν ότι είναι καλές μεν :whistle: αλλά :evil: προκαλούν ρύπους μπλα μπλα μπλα :angry:

Να βάλεις ΣΚΑΙ. Εκεί μια χαρά τα λένε όσον αφορά στη βιομάζα...


Μαλιστα.Για το Σκαι του Αλαφουζου μιλαμε? :S :S

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76561 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Οικονομία & Κοινωνία

DOOM_NX έγραψε:

GT έγραψε: Η αίσθηση που αποκομίζω εγώ πάντως από τα ΜΜΕ, είναι ότι προωθούνται ως ιδανικά μέσα κάποιες ηλεκτρικές συσκευές, πχ υπέρυθρα πάνελ, ενώ για συσκευές pellet κλπ, αναφέρουν ότι είναι καλές μεν :whistle: αλλά :evil: προκαλούν ρύπους μπλα μπλα μπλα :angry:

Να βάλεις ΣΚΑΙ. Εκεί μια χαρά τα λένε όσον αφορά στη βιομάζα...


Δε με ενδιαφέρει να ακούσω την αλήθεια για τη βιομάζα Παναγιώτη, δεν έπιασες το πνεύμα μου, αυτή μου τη μαθαίνει το energ.gr καλύτερα από οποιονδήποτε άλλο. ;)

Εγώ λέω τι αίσθηση μπορεί να αποκομίσει κάποιος ο οποίος είναι ανενημέρωτος και απλά ακούει κάποια πράγματα από τα ΜΜΕ :evil: γενικά. ;)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ