energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108955 από Ρήτου
Απαντήθηκε από Ρήτου στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ
Καλημέρα σε όλους. Με μεγάλη χαρά παρακολουθούσα χθες τη συζήτηση σας και το βράδυ όταν ενημέρωσα τη Νίκη για όλα όσα πρόκειται να συμβούν τις επόμενες μέρες πραγματικά δεν μπορείτε να φανταστείτε τη δική της χαρά και ευγνωμοσύνη. Πέρσι ο χειμώνας ήταν πολύ δύσκολος καθώς είχαν μόνο ένα τόνο ξύλα τα οποία και διήρκεσαν ελάχιστα και το υπόλοιπο προσπαθούσαν να ζεσταθούν κουκουλωμένες με κουβέρτες και το aircondition. Τα πράγματα με τη βοήθεια όλων μας θα είναι πολύ καλύτερα και αυτό το μωράκι δε θα κρυώνει χάρις σε εσάς. Σχετικά με τα ρουχαλάκια να σας ενημερώσω πως είναι καλυμμένα μέχρι 9 μηνών οπότε αν έχετε ρούχα για αγοράκι από 9 μηνών και πάνω μπορείτε να τα στείλετε απευθείας στην Τάνια ή να τα παραδώσετε και οι ίδιοι. Η διεύθυνση είναι Τάνια Τσιτσιμπή, Βασιλούδι, ΤΚ 57012, Θεσσαλονίκη. Προσέξτε μόνο τις εποχές δηλαδή τα ρούχα που θα σταλούν να αντιστοιχούν ηλικιακά και σε σχέση με την εποχή. Το μωράκι θα γεννηθεί πρώτα ο Θεός τέλη Νοέμβρη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108957 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

jnet έγραψε: 15€ από αλλον φίλο μέλος της Ομάδας του energ στο Facebook.

Χτες που μου εφερε ο φίλος μου τα 15€ μου είπε:"Ξέρεις θα ετρωγα μια πίτσα το βράδυ και είπα σήμερα δεν θα την πάρω"

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108959 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

Ρήτου έγραψε: Καλημέρα σε όλους. Με μεγάλη χαρά παρακολουθούσα χθες τη συζήτηση σας και το βράδυ όταν ενημέρωσα τη Νίκη για όλα όσα πρόκειται να συμβούν τις επόμενες μέρες πραγματικά δεν μπορείτε να φανταστείτε τη δική της χαρά και ευγνωμοσύνη. Πέρσι ο χειμώνας ήταν πολύ δύσκολος καθώς είχαν μόνο ένα τόνο ξύλα τα οποία και διήρκεσαν ελάχιστα και το υπόλοιπο προσπαθούσαν να ζεσταθούν κουκουλωμένες με κουβέρτες και το aircondition. Τα πράγματα με τη βοήθεια όλων μας θα είναι πολύ καλύτερα και αυτό το μωράκι δε θα κρυώνει χάρις σε εσάς. Σχετικά με τα ρουχαλάκια να σας ενημερώσω πως είναι καλυμμένα μέχρι 9 μηνών οπότε αν έχετε ρούχα για αγοράκι από 9 μηνών και πάνω μπορείτε να τα στείλετε απευθείας στην Τάνια ή να τα παραδώσετε και οι ίδιοι. Η διεύθυνση είναι Τάνια Τσιτσιμπή, Βασιλούδι, ΤΚ 57012, Θεσσαλονίκη. Προσέξτε μόνο τις εποχές δηλαδή τα ρούχα που θα σταλούν να αντιστοιχούν ηλικιακά και σε σχέση με την εποχή. Το μωράκι θα γεννηθεί πρώτα ο Θεός τέλη Νοέμβρη.

Αγαπητή μου κυρία, σαν μέλος αυτού του forum οφείλω να σας πω ότι είναι από τα πιο σημαντικά πράγματα στον κόσμο η αλληλοβοήθεια σ' αυτές τις δύσκολες εποχές. Άλλωστε κι εμείς γίναμε μέλη ώστε να βοηθηθούμε από άλλους σε θέματα βέβαια τελείως διαφορετικά και λιγότερο σημαντικά από αυτό στο οποίο αναφερόμαστε και αφορά τις ζωές δύο γυναικών κι ενός μωρού. Νομίζω ότι 5 και 10 ευρώ τουλάχιστον (ένας καφές) όσοι μπορούν θα τα δώσουν χωρίς δεύτερη κουβέντα. Τώρα όσον αφορά τα ρούχα, το Σαββατοκύριακο θα πακετάρω και θα τα στείλω από Δευτέρα απ' ευθείας στη διεύθυνση που γράφετε. Υπάρχουν αρκετά και θα κανονίσει η σύζυγος να "ταιριάζουν" και στις εποχές όπως πολύ σωστά γράφετε. Στην Ελλάδα του 2013 των μνημονίων, της ανεργίας και της εξαθλίωσης ας βασιλέψει η ανθρωπιά. Ίσως αύριο να είμαστε κι εμείς σε παρόμοια θέση .... ποιος ξέρει;; Α ... να σας πούμε κι ένα Ευχαριστώ που μας "βάλατε" στην ευχάριστη θέση να βοηθήσουμε σ' αυτή τη δύσκολη κατάσταση κάποιους συνανθρώπους μας.
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Diplomatis. Αιτία: Συμπλήρωση
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108960 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

jnet έγραψε:

jnet έγραψε: 15€ από αλλον φίλο μέλος της Ομάδας του energ στο Facebook.

Χτες που μου εφερε ο φίλος μου τα 15€ μου είπε:"Ξέρεις θα ετρωγα μια πίτσα το βράδυ και είπα σήμερα δεν θα την πάρω"

Λιτοδίαιτος θα είναι ο φιλος σου!!! :woohoo:
Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλα τα μέλη που προσφέρουν απο το υστέρημά τους.
Ας γεννηθεί με το καλό,και μετά θα αρχισουμε να οργανώνουμε την βαφτιση.
Μήπως ξέρουμε και το φύλλο του μωρού;

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108961 από Ρήτου
Απαντήθηκε από Ρήτου στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ
Ναι το ξέρουμε, θα είναι αγοράκι! :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #108963 από Ρήτου
Απαντήθηκε από Ρήτου στο θέμα energ.gr = κοινωνικό φόρουμ

Αγαπητή μου κυρία, σαν μέλος αυτού του forum οφείλω να σας πω ότι είναι από τα πιο σημαντικά πράγματα στον κόσμο η αλληλοβοήθεια σ' αυτές τις δύσκολες εποχές. Άλλωστε κι εμείς γίναμε μέλη ώστε να βοηθηθούμε από άλλους σε θέματα βέβαια τελείως διαφορετικά και λιγότερο σημαντικά από αυτό στο οποίο αναφερόμαστε και αφορά τις ζωές δύο γυναικών κι ενός μωρού. Νομίζω ότι 5 και 10 ευρώ τουλάχιστον (ένας καφές) όσοι μπορούν θα τα δώσουν χωρίς δεύτερη κουβέντα. Τώρα όσον αφορά τα ρούχα, το Σαββατοκύριακο θα πακετάρω και θα τα στείλω από Δευτέρα απ' ευθείας στη διεύθυνση που γράφετε. Υπάρχουν αρκετά και θα κανονίσει η σύζυγος να "ταιριάζουν" και στις εποχές όπως πολύ σωστά γράφετε. Στην Ελλάδα του 2013 των μνημονίων, της ανεργίας και της εξαθλίωσης ας βασιλέψει η ανθρωπιά. Ίσως αύριο να είμαστε κι εμείς σε παρόμοια θέση .... ποιος ξέρει;; Α ... να σας πούμε κι ένα Ευχαριστώ που μας "βάλατε" στην ευχάριστη θέση να βοηθήσουμε σ' αυτή τη δύσκολη κατάσταση κάποιους συνανθρώπους μας.


Ακριβώς αυτές είναι και οι δικές μου σκέψεις. Μόνο εμείς, και κυρίως η μεσαία και η κατώτερη τάξη μπορούμε να αλλάξουμε τα πράγματα. Με μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα τους τελευταίους δύο μήνες που ασχολούμαι με την υπόθεση πως αυτοί στους οποίους υπολόγιζα πως μπορούν να συμβάλουν και να λυθεί το θέμα άμεσα απλά δεν ήθελαν να χάσουν τις "τσάρκες" τους στα δήθεν και να "λερώσουν" την εικόνα τους συναναστρεφώμενοι με ανθρώπους που δεν έχουν να φάνε. Δεν πειράζει όμως, δεν είναι η θέση μου να κρίνω κανέναν για τις επιλογές του. Είμαι εδώ για να βοηθήσω όσο και όπως μπορώ και νοιώθω ακόμη πιο τυχερή που "πέσατε" πάνω στη δημοσίευση μου. Επιφυλάσσομαι σε γλυκό κέρασμα από τα χέρια μου μιας και είναι η αδυναμία μου! Επίσης σήμερα μου έδωσε μία συνάδερφος από το σχολείο (είμια καθηγήτρια μουσικής σε γυμνάσιο) άλλα 20€ που θα κατατεθούν προς εξόφληση κάποιου από τους λογαριασμούς.
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ