Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #137529 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Re:Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
Εαν είχες δίκιο φίλε οαννησ, όσοι έχουν βίλες δεν θα καίγανε ξύλα στο τζάκι αλλά διαμαντάκια στο τασάκι.
Και ναι η οικονομία είναι πολυσύνθετη έννοια , γι΄αυτό διδάσκεται σε πανεπιστήμια.
Γι' αυτό άσε τους άλλους να την αντιλαμβάνονται με όποιο κεφάλι διαθέτουν αυτοί, άλλωστε ουδείς άσφαλτος!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #137581 από erimitis
Panos

Φιλε μην εγκαταλειπεις.Καποιο προβλημα ειναι στην ρυθμιση απλα ο εγκαταστατης σου ειναι Μαλα....ς μεγαλος κιολας.Να πας σε καποιον αλλο αφου πρωτα απειλησεις με μυνησεις το παλικαρι μπας και παρεις κανα φραγκο πισω.
Τα αμαξακια σου ειναι μια χαρα και αν την ψαξεις λιγο θα δεις οτι το προβλημα θα λυθει.Αν επιτρεπεται τι συστημα εχεις εγκαταστησει?με την εταιρια μιλησες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138148 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Re:Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
τελικά λύθηκαν τα άλυτα προβλήματα: στο c άλλαξαν μπεκιέρα και έβαλαν μεγαλύτερη και στο E έκαναν ολική αλλαγή. Τώρα δουλεύουν και τα δυο. Άρα σε δυο χρόνια θα τα έχω κάνει απόσβεση.
Όσο για τον φίλο που με ρώτησε γιατί επέλεξα την συγκεκριμένη μάρκα, θα τον ρωτήσω τα εξής:
Πως επέλεξε την δική του μάρκα? είδε τα αποτελέσματα από κάποιο grandpri, είδε το αμάξι των ονείρων του σε κάποιο πρωτοσέλιδο? του το σύστησε κάποιος φίλος του που είναι πρωταθλητής σε F1?
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Panos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138231 από sdancer75

Panos έγραψε: άρα ο κατάλογος των κορόιδων που την πάτησαν (με αρχηγό εμένα) είναι μακρύς, εγώ δεν βρήκα ακόμα κάποιον που να του πω τι έπαθα και να μου πει ότι δεν έπαθε τα ίδια!!!
Απλώς κανίς δεν το ανέφερε προτού του το πω εγώ !

Όσο για τους εγκαταστάτες όλοι είχαν μεγάλη πείρα γιατί είχαν πάνω από 1000 εγκαταστάσεις κυρίως σε αυτοκίνητα σαν τα δικά μου!


Εγώ όπως σου ανέφερα δεν είχα και δεν έχω κάποιο πρόβλημα και έχω διανύσει πάνω από 140.000 χιλιόμετρα (λόγω δουλειάς) και χωρίς ΚΑΝΕΝΑ απολύτως service. Το πήρα και έφυγα. Πάντως έχω ακούσει και εγώ ότι τα VW FSI έχουν πρόβλημα σε αυτό το θέμα. Για μερσεντές δεν έχω ακούσει τίποτε αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω δει μέχρι και porche cayen να βάζουν υγραέριο στο πρατήριο και προφανώς οι άνθρωποι δεν θα έχουν κάποιο πρόβλημα.... Μάλλον έπεσες στην περίπτωση στο θέμα του εγκαταστάτη.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138232 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Re:Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
συμφωνώ μαζί σου, το ωραίο είναι ότι εγώ έπεσα "στην περίπτωση" σε δυο διαφορετικούς εγκαταστάτες με δυο διαφορετικά συστήματα (brand name), τα πιο ακριβά της ευρωπαϊκής αγοράς.

το καλό είναι ότι λύθηκαν τα προβλήματα,
οπότε κάθε φορά που θα κάνω προσπέραση τον φίλο από το φορουμ και θα κρατάω το τιμόνι με το αριστερό, αυτός θα ξέρει τι κρατάω για πάρτι του με το δεξί! (τον μοχλό που ανακατεύω το υγραέριο)

sdancer75 έγραψε:

Panos έγραψε: άρα ο κατάλογος των κορόιδων που την πάτησαν (με αρχηγό εμένα) είναι μακρύς, εγώ δεν βρήκα ακόμα κάποιον που να του πω τι έπαθα και να μου πει ότι δεν έπαθε τα ίδια!!!
Απλώς κανίς δεν το ανέφερε προτού του το πω εγώ !

Όσο για τους εγκαταστάτες όλοι είχαν μεγάλη πείρα γιατί είχαν πάνω από 1000 εγκαταστάσεις κυρίως σε αυτοκίνητα σαν τα δικά μου!


Εγώ όπως σου ανέφερα δεν είχα και δεν έχω κάποιο πρόβλημα και έχω διανύσει πάνω από 140.000 χιλιόμετρα (λόγω δουλειάς) και χωρίς ΚΑΝΕΝΑ απολύτως service. Το πήρα και έφυγα. Πάντως έχω ακούσει και εγώ ότι τα VW FSI έχουν πρόβλημα σε αυτό το θέμα. Για μερσεντές δεν έχω ακούσει τίποτε αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω δει μέχρι και porche cayen να βάζουν υγραέριο στο πρατήριο και προφανώς οι άνθρωποι δεν θα έχουν κάποιο πρόβλημα.... Μάλλον έπεσες στην περίπτωση στο θέμα του εγκαταστάτη.

Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Panos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138350 από OANNHSEA

η αλήθεια είναι ότι έχω δει μέχρι και porche cayen να βάζουν υγραέριο στο πρατήριο και προφανώς οι άνθρωποι δεν θα έχουν κάποιο πρόβλημα....

Εξαρτάται τι κινητήρα έχει...
Εάν έχει κινητήρα με υπερπλήρωση (κοινώς Turbo), τότε για ρώτα τον τι προβλήματα έχει με το υγραέριο... :P


τελικά λύθηκαν τα άλυτα προβλήματα: στο c άλλαξαν μπεκιέρα και έβαλαν μεγαλύτερη και στο E έκαναν ολική αλλαγή.

Τι είναι η "μπεκιέρα" και τι εννοείς "ολική αλλαγή";

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by OANNHSEA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ