Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107244 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;

kinigos έγραψε: είχα βρει μία ξένη ιστοσελίδα που έλεγε τα προβληματικά αυτοκίνητα. Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να τη ξαναβρώ.


Αυτη λες www.brc.gr/problem.pdf ?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107249 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
Φίλοι erimitis και kinigos,μάλλον πρέπει να ήσασταν πολύ άτυχοι που ο ένας άλλαξε βαλβίδες μετα από 75000 χιλιόμετρα με υγραέριο και ο άλλος μετά από 40000 χιλιόμετρα,αφού ο ειδήμονας εγκαταστάτης υγραερίου που εμφανίζεται στο παραπάνω βίντεο του γιάννης-δράμα,το αναφέρει καθαρά στην ιστοσελίδα του,ότι το υγραέριο υπερδιπλασιάζει τη ζωή του κινητήρα...
Τι άλλο θα δούμε και θα ακούσουμε σε αυτή τη ζωή...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107259 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
jps φιλε εβαλα υγραεριο πριν απο 4 σχεδον χρονια οταν ακομα εβαζε μονο ο θεοδωρου και στην αλεξανδρουπολη.
Εγω τοτε λογω μεταθεσης επελεψα να το περασω στον τυπο-απατεωνα στην αλεξανδρουπολη.
Πλεον εχω γνωμη και αποψη.Ο γειτονας αστερης που ολοι ξερετε απο τα τζακια καθοτι και αυτος γκαζακιας ψαγμενος και γνωστης εχει τποθετησει lovato.Πλεον προβαινει σε λεπτομερεις ρυθμισεις στο χαρτη του αυτοκινητου με αποτελεσμα το αυτοκινητο ενω καιει υγραεριο να συμπεριφερεται ακριβως το ιδιο.
Οποιος ξερει απο κινητηρες καταλαβε τι εννοω.
Οι εγκατασταστες τοποθετουν τυπικες ρυθμισεις που ερχονται απο την εταιρια με αποτελεσμα ο αισθητηρας Λ να εχει τελειως λαθος ρυθμισεις.
Για παραπανω τα λεμε με καφε και μπυρα.Αυτο που εχω να πω ειναι βαλτε υγραεριο αλλα μην πλακωνεστε στα γκαζια υποχρωτικα χαλαρη οδηγηση και μεχρι 130 στην εθνικη.
Και καθε 10.000 χιλιομετρα ριξτε και ενα tune-up
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107266 από γιαννης-δραμα
Γιαυτο λεμε σωστη εγκατασταση και οσο το δυνατον καλο κιτ lpg!
Παντως στην Ιταλια κυκλοφορουν πανω απο 2 εκατομυρια αυτοκινητα με κιτ lpg,
επισης στην Βουλγαρια οι ταξιτζηδες το χρησιμοποιουν εδω και 15 χρονια,και σε οσους ρωτησα
μου λεγαν οτι ειναι μια χαρα(λεγαν οτι το αυτοκινητο χαλουσε απο οτιδηποτε αλλο εκτος της μηχανης :P ).Τωρα στο δικο μου εγω το αυτοκινητο το ξεσκιζω κανονικα(βεβαια δεν κανω συχνα μεγαλα ταξιδια).
Τωρα για τον κυριο στο βιντεο ουτε τον ξερω ουτε με ενδιαφερει :lol: απλα απο αυτα που λεει στα περισοτερα εχει δικιο(γνωμη μου).
Ο αδερφος μου που ειναι αστυνομικος στην σαλονικα το εκανε υγραεριο λιγο μετα απο μενα και ηδη του εχει καψει εγκεφαλο μια φορα(λαθος εγκαταστατη) :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107319 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
Καλησπερα σε ολους!!
Εχω κ εγω ενα mitsubishi asx 1.6cc του 2011 και εδω και ενα μηνα το ψιλοψαχνω μηπως κανω την μετατροπη σε lpg,αφου κανω τον χρονο 20000-25000χλμ/ετος, αν κ γενικα ειμαι διστακτικος.
Σκεφτομουν να βαλω το παρακατω κιτ
(www.gocar.gr/news/feed/5295,Mitsubishi_ASX_me_ygraerio.html)
αφου το υποστηριζει(;;) κ η mitsubishi στην Ιταλια.
Καμια γνωμη;;
Last edit: 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Jole.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107341 από kinigos
Απαντήθηκε από kinigos στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;

liakjim έγραψε:

kinigos έγραψε: είχα βρει μία ξένη ιστοσελίδα που έλεγε τα προβληματικά αυτοκίνητα. Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να τη ξαναβρώ.


Αυτη λες www.brc.gr/problem.pdf ?


Δεν ήταν η ίδια, αλλά κάτι αντίστοιχο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ