Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107397 από nikkal
Απαντήθηκε από nikkal στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
Το υγραέριο συμφέρει να το χρησιμοποιεί κάποιος. Γρήγορα ή αργά, θα κάνει απόσβεση. Το θέμα είναι να γίνει σωστή εγκατάσταση για να μην παρουσιάσει προβλήματα. Για μένα, δεν ήταν τόσο να μου παρουσιάσει πρόβλημα το αυτοκίνητο από οικονομικής άποψης (η τσέπη πάντα πονάει), όσο από το ψυχοφθόρο κομμάτι, δηλαδή να τρέχω στα συνεργεία. Οταν εμπλέκονται πολλά μέρη, συνήθως ο ένας ρίχνει το φταίξιμο στον άλλον. Ευτυχώς, για όσο καιρό κράτησα το αυτοκίνητο, δε μου παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα.
Διάλεξε σωστό εγκαταστάτη και σύστημα και καλή οδήγηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107424 από michalisgr
εγω εχω ενα μερσεντες Α 150 βενζινης μοντελο 2007. Η μερσεντες Ελλαδος και Γερμανιας μου ειπαν οτι δεν το συστηνουν για να γινει εγκατασταση.. Σε οσους εγκαταστατες πηγα μου ειπαν δεν υπαρχει κανενα προβλημα..

Το θεμα ειναι οτι ψαχνομαι αλλα βρηκα μονο εναν που δινει και εγγυηση 15 χρονια στο κινητηρα για τετοιου ειδους εγκαταστασεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107434 από kinigos
Απαντήθηκε από kinigos στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
Εγώ στη θέση σου θα άκουγα τη μαμά μερσεντές. Σίγουρα γνωρίζει πιο πολλά από τους απατεωνίσκους. Αν πάλι προτιμήσεις να το εγκαταστήσεις λόγω εγγύησης, θα σου πρότεινα το χαρτί της εγγύησης να το συντάξει δικηγόρος και όσο πιο αναλυτικά γίνεται. Γιατί και σε εμένα μου έλεγε για εγγύηση. Επειδή όμως ήταν γνωστός τον εμπιστεύθηκα στο προφορικό, με αποτέλεσμα να μου χρεώσει 800 ευρά. Τα ήθελα και τα έπαθα. Ας προσέχετε οι υπόλοιποι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107473 από sta1

kinigos έγραψε: Εγώ στη θέση σου θα άκουγα τη μαμά μερσεντές. Σίγουρα γνωρίζει πιο πολλά από τους απατεωνίσκους. Αν πάλι προτιμήσεις να το εγκαταστήσεις λόγω εγγύησης, θα σου πρότεινα το χαρτί της εγγύησης να το συντάξει δικηγόρος και όσο πιο αναλυτικά γίνεται. Γιατί και σε εμένα μου έλεγε για εγγύηση. Επειδή όμως ήταν γνωστός τον εμπιστεύθηκα στο προφορικό, με αποτέλεσμα να μου χρεώσει 800 ευρά. Τα ήθελα και τα έπαθα. Ας προσέχετε οι υπόλοιποι.

Τι εννοείς ότι σε χρέωσε 800 ευρώ?

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 4 Beta

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107475 από alex_nous
Να πω κι εγώ την γνώμη μου σαν χρήστης υγραεριοκίνησης εδώ και 2,5 χρόνια! Το κέρδος μεγάλο, ιδίως για μένα που κάνω πολλά χιλιόμετρα. Ήδη μετράω 80.000 στα 2,5 χρόνια αυτά με το υγραέριο. Προσθέστε σ'αυτά και τα 80.000 που είχε παλιότερα φτάσαμε αισίως στα 160.000 χλμ. Πλέον τα προβλήματα που βγάζει το αυτοκίνητο είναι αρκετά αλλά δεν μπορώ να τα ρίξω όλα στο υγραέριο. Φταίει σίγουρα και η μάρκα μια και μιλάμε για citroen c3! Οπότε αν με ρωτάτε προσωπικά, αν γυρνούσα το χρόνο πίσω πάλι αέριο θα έβαζα. Το κέρδος μου είναι πολύ μεγαλύτερο από τις βλάβες. Με έναν πολύ μπακαλίστικο υπολογισμό το κέρδος μου είναι τουλάχιστον 50 ευρώ στα 1.000 χλμ επί 80 μας κάνουν 4.000 ευρώ, μείον 500 ευρώ η εγκατάστασή του (λόγω γνωριμίας), 3.500 ευρώ! Είναι πολλά τα λεφτά λοιπόν!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107477 από kinigos

sta1 έγραψε:

kinigos έγραψε: Εγώ στη θέση σου θα άκουγα τη μαμά μερσεντές. Σίγουρα γνωρίζει πιο πολλά από τους απατεωνίσκους. Αν πάλι προτιμήσεις να το εγκαταστήσεις λόγω εγγύησης, θα σου πρότεινα το χαρτί της εγγύησης να το συντάξει δικηγόρος και όσο πιο αναλυτικά γίνεται. Γιατί και σε εμένα μου έλεγε για εγγύηση. Επειδή όμως ήταν γνωστός τον εμπιστεύθηκα στο προφορικό, με αποτέλεσμα να μου χρεώσει 800 ευρά. Τα ήθελα και τα έπαθα. Ας προσέχετε οι υπόλοιποι.

Τι εννοείς ότι σε χρέωσε 800 ευρώ?

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 4 Beta

800 ευρώ κόστισε η αποκατάσταση της βλάβης, βαλβίδες κλπ, που στο προφορικό κατά την τοποθέτηση τα κάλυπτε η εγγύηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ