Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107552 από erimitis
Λοιπον και να που παλι ηρθε το μπαλακι σε μενα.
Εδω και 3 μερες μυριζε το αμαξι υγραεριο.Σημερα λοιπον σαββατιατικα και επειδη ελεγα δευτερα να φυγω χαλκιδικη παω στον Κυριο Λεβεντοπουλο διπλα στο πρατηριο υγραεριου στην Λητη.
Φιλε μου λεει σιγα το πραγμα.Μη σας τα πολυλογω ο τυπος βρηκε μια διαροη και εκανε 45 λεπτα να αλλαξει ενα σωληνακι και σωστα δεν το εβαλε.Ποσο ζητησε και γω ο μαλακας τον πληρωσα 50 ευρω.(μουτσωστε ελευθερα)και αποδειξη γιοκ.
Πριν απο λιγο λοιπον παω να δω τι σκατα εκανε και παλι μυρουδια.
Ειναι η πρωτη φορα στην ζωη μου μα το θεο που τα εχω παρει τοσο στο κρανιο που ειμαι μεχρι και μηνυση να κανω.
Δευτερα βεβαια πρωι πρωηι θα ειμαι εκει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #107613 από michalisgr

kinigos έγραψε: Εγώ στη θέση σου θα άκουγα τη μαμά μερσεντές. Σίγουρα γνωρίζει πιο πολλά από τους απατεωνίσκους. Αν πάλι προτιμήσεις να το εγκαταστήσεις λόγω εγγύησης, θα σου πρότεινα το χαρτί της εγγύησης να το συντάξει δικηγόρος και όσο πιο αναλυτικά γίνεται. Γιατί και σε εμένα μου έλεγε για εγγύηση. Επειδή όμως ήταν γνωστός τον εμπιστεύθηκα στο προφορικό, με αποτέλεσμα να μου χρεώσει 800 ευρά. Τα ήθελα και τα έπαθα. Ας προσέχετε οι υπόλοιποι.


καλημερα...η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομαι... Εκανα τωρα αυτες τις μερες το toyota yaris του πεθερου μου γυρισαμε ΟΛΟ το δευτερο ποδι χαλκιδικης και το 3ο μεχρι ουρανουπολη και παλι πισω στη Βεροια με μολις 39€
το σκισαμε το αμαξι στα χιλιομετρα και ΜΟΝΟ 39€. εγω με το δικο μου θα ηθελα χαλαρα 100€-120€.

Εκανα και μια απλη αναζητηση στο car.gr να δω ΠΟΣΑ αμαξια υπαρχουν στην Ελλαδα σαν το δικο μου με Υγραεριο.. Ειναι μολις 9 αμαξια... !!!!! Ακομη δε ξερω τι να κανω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #107615 από Kardas
Απαντήθηκε από Kardas στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
Εγω εχω ενα bmw 318d φερμενο απο Γερμανια το 2007.τωρα εχω κανει 140000χιλ και μου καιει 4,5 στα 130 και 5,5 στα 160 και πανω.Συνεργειο ουτε ξερω που ειναι ,λαδια φιλτρα 3-4 φορες αλαξα και απο κει και περα τιποτα.και παω σφαιρα το μονο ειναι τα κυβικα αλλα πουναξερα.κανω με 80ε κοντα στα 1000χιλ και ειναι και 1.5τ και bmw.
Υγραεριο ειναι για μικρα και παλια αυτοκινητα που κανουν χιλιομετρα,οχι για ιδ χρησης μεσαια και μεγαλα. ωστε αν παθει το μικρο καμια βλαβη να ειναι μικρη και φθηνη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #107618 από stergiosbik
Το πετρελαιο το εχω ξαναγραψει οτι ειναι η καλυτερη λυση αυτη τη στιγμη.
Βεβαια οι συγχρονοι πετρελαιοκινητηρες δεν εχουν ΚΑΜΜΙΑ σχεση με τους παλιους σε επιπεδο αξιοπιστιας.
Το θεμα ομως ειναι τι γινεται οταν δεν υπαρχουν τα χρηματα για να αγορασεις πετρελαιο.
Πανω απο ολα τον κυριο λογο στην καταναλωση τον εχει ο οδηγος.
Αν πας τσιτα,οτι κ να εχεις θα καψεις πολυ.
Οποιος κινειται εξυπνα κ οχι αργα οπως νομιζουν πολλοι,θα δει καταναλωσεις κ στην βενζινη πολυ χαμηλες. ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #107669 από makiskat
Απαντήθηκε από makiskat στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
βρε παιδια εχω ενα Landrover freelander 1800 του 2001, καιει περιπου 9λτ/100χλμ. εχει κανει πανω απο 110000km. σκεφτομαι να βαλω υγραεριο , εδω στα χανια κανει τωρα περιπου 600€

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #107670 από michalisgr
παμε ολοι μαζι να κανουμε τα αμαξια μας υγραεριο..ισως μας κανουν καλυτερη τιμη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ