Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #136537 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;

Panos έγραψε: τελικά μπορώ να απαντήσω στο ερώτημα αν συμφέρει ή όχι η υγραεριοκίνηση.
Μετά από την λάθος απόφαση (αποδείχτηκε στην πράξη ότι ήταν λάθος μέγα) να εγκαταστήσω υγραεριοκίνηση στο αυτοκίνητό μου κατάφερα να επισκέπτομαι το συνεργείο μια φορά την εβδομάδα και αυτό για την ακριβότερη και "καλύτερη" παπαριά που μου ανάβει το λαμπάκι της μηχανής μόλις βγω από το συνεργείο.
Ξόδεψα 1000€ για να καταστρέψω ένα αυτοκίνητο αξίας 48000€ με απίστευτη επιτάχυνση και τώρα δεν τολμώ να βγω για να κάνω προσπέραση.

Όσο για την οικονομία που μου προσφέρει: καίει περισσότερη βενζίνη παρά υγραέριο!


Ποιος είναι ο τύπος του αυτοκινήτου και ποιο σύστημα έβαλες?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 9 Χρόνια 7 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #136538 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!
μετά από τρείς εβδομάδες ήρθε το bloutouth, εγκατέστησα και δέκα προγράμματα στο κινητό μου, δεν δούλεψε με το torque :( αλλά με το Carista ;) !
μου έσβησε το κίτρινο λαμπάκι της μηχανής (επιτέλους) :P και μου έδειξε τα γκάζια :lol: .
κατέβασα και ένα gps car fider και θα το ελέγξω την ΚΥΡΙΑΚΗ.
Θα κατασκευάσω και ένα πρόγραμμα με ελληνικές εντολές σε γλώσσα μηχανής αλλά δεν έχω τον combiller για adroid. :(


Μάλλον το πρόγραμμα που κατασκεύασες στα ελληνικά σε γλώσσα μηχανής θα φταίει μπορεί να μην ξέρει ελληνικά και να του ανάβουν τα λαμπάκια. :whistle:
Last edit: 9 Χρόνια 7 Μήνες πριν by nikolas.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Panos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 7 Μήνες πριν #136550 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;

jnet έγραψε:

Panos έγραψε: τελικά μπορώ να απαντήσω στο ερώτημα αν συμφέρει ή όχι η υγραεριοκίνηση.
Μετά από την λάθος απόφαση (αποδείχτηκε στην πράξη ότι ήταν λάθος μέγα) να εγκαταστήσω υγραεριοκίνηση στο αυτοκίνητό μου κατάφερα να επισκέπτομαι το συνεργείο μια φορά την εβδομάδα και αυτό για την ακριβότερη και "καλύτερη" παπαριά που μου ανάβει το λαμπάκι της μηχανής μόλις βγω από το συνεργείο.
Ξόδεψα 1000€ για να καταστρέψω ένα αυτοκίνητο αξίας 48000€ με απίστευτη επιτάχυνση και τώρα δεν τολμώ να βγω για να κάνω προσπέραση.

Όσο για την οικονομία που μου προσφέρει: καίει περισσότερη βενζίνη παρά υγραέριο!


Ποιος είναι ο τύπος του αυτοκινήτου και ποιο σύστημα έβαλες?


Ναι όντως και εγώ θα ήθελα να μας τα παραθέσεις...
.

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #137376 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
περίμενα να ελέγξω τις τελευταίες ρυθμίσεις που έγιναν στο αυτοκίνητό μου για να ξαναγράψω για το θέμα.
τελικά μετά από πολλές προσπάθειες, το ένα αυτοκίνητο: MERCEDES C180 KOMPRESSOR MOD' 2005 1800CC 143hp
λειτουργεί κανονικά (χωρίς άναμμα ταμπλό) . Δοκίμασα όλα τα τεστ drive και επιτέλους λειτουργεί κανονικά εδώ και 60 ημέρες!)
Βέβαια μου καίει περισσότερη βενζίνη παρά υγραέριο, ακόμα και σε μεγάλες αποστάσεις με αναμμένο το πράσινο λαμπάκι υγραερίου, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Δυστυχώς για το Ε200 COMPRESSOR mod' 2009 1800cc 184 hp, υπάρχουν τα ίδια αρχικά προβλήματα
( η εγκατάσταση έγινε σε άλλο συνεργείο).

Αν γνωρίζει κάποιος κάποια λύση, ας την προτείνει, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
(αν είναι άσχετος δεν θέλω γνώμη του.)
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Panos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #137377 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
Ακουγα τις προάλες σε ένα ραδιόφωνο έναν μηχανικό αυτοκινήτων που έλεγε πως η υγραειοκίνηση πάει υποχρεωτικά με αλλάγη καταλύτη και επαναρύθμιση βαλβίδων αλλιώς κάνεις ,έλεγε,μία τρύπα στο νερό και δημιουργείς πολλά προβλήματα στον κινητήρα.Τώρα αλήθεια ψέματα τι να σας πω.Αλλά αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε το κόστος εγκατάστασης είναι πολύ μεγάλο για να είναι συμφέρουσα η μετατροπή

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #137386 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
Γιατί να αλλάξεις καταλύτη όταν δεν έχεις κάνει χιλιόμετρα ?
Όσο για την επαναρρύθμιση βαλβίδων, αυτό εξυπακούεται.
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Panos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ