Επαγγελματίες: ΠΡΟΣΟΧΗ στα εικονικά τιμολόγια Βουλγαρίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132015 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα αρίας
...με πρωτη γρηγορη αναγνωση, εξέλαβα το ποστ του house ως χιουμοριστικό.
Υπέθεσα δηλαδη ότι προκειται για ανθρωπο με ιδιότυπο χιουμορ.
Ξαναδιαβάζοντας το, μπερδεύομαι.

Σχετικα με τις μεζονετες των 200 τμ- και εκει μικτα συναισθηματα υπαρχουν.
Απο την μια πλευρα λεω <<καλα να παθουν>>- απο την άλλη...και γω ο πτωχός ειμαι αιχμαλωτος ενος διλιτρου τζιπ που δεν χρειαζόμουν, αλλα η νιρβανα του 1999 με εκανε να αποκτησω.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132017 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα αρίας

Nasikas έγραψε: ...με πρωτη γρηγορη αναγνωση, εξέλαβα το ποστ του house ως χιουμοριστικό.
Υπέθεσα δηλαδη ότι προκειται για ανθρωπο με ιδιότυπο χιουμορ.
Ξαναδιαβάζοντας το, μπερδεύομαι.

Σχετικα με τις μεζονετες των 200 τμ- και εκει μικτα συναισθηματα υπαρχουν.
Απο την μια πλευρα λεω <<καλα να παθουν>>- απο την άλλη...και γω ο πτωχός ειμαι αιχμαλωτος ενος διλιτρου τζιπ που δεν χρειαζόμουν, αλλα η νιρβανα του 1999 με εκανε να αποκτησω.


μπας και το λέει για πλάκα ρε παιδιά ο house και τον φάγαμε τον άνθρωπο? Ρε house ή βρίσε μας ή ξεκαθάρισε το για να σου ζητήσουμε συγνώμη...

(όχι τίποτα άλλο αλλά δεν μου δίνουν και βίζα για Αυστραλία λέει γιατί πρέπει να ξυριστώ...σαν Ταλιμπάν είμαι...)

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132018 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα αρίας

Fokion έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Στην τελικη να το σκεφτοσασταν οταν αγοραζατε μεζονετες 200 τετραγωνικα!


Εδω - και μονο - ισως εισαι και φαουλ λιγο....

πριν 10-12 χρονια ποιος φανταζοταν????


O Θοδωρης νομιζω οτι εχει απολυτο δικιο.
Μεγαλωσαμε εμεις(τουλαχιστον οι περισσοτεροι) σε σπιτια 200τμ;
Ειχαμε master bedroom;2-3 μπανια με τζακουζι;εσωτερικο ασανσερ κ χιλιες δυο αλλες παπαριες που ικανοποιουσαν μονο την ματαιοδοξια μας;
Κακως σκεπτομενοι καναμε υπερβολες που τωρα μας βγαινουν μπροστα μας.
Δηλ. μια 4μελη οικογενεια π.χ. δε μπορει να ειναι υπερανετα σε ενα σπιτι 100-110τ.μ. καθαρου εμβαδου;
Αυτος που τα ειχε καλα εκανε κ εφτιαξε 200 κ 300 μετρα.(Αν κ δε συμφωνω γιατι ειναι υπερβολη)
Οι αλλοι ομως;
Αυτοι που δεν ειχαν μια κ ηθελαν με δανεικα να ζησουν την μεγαλη ζωη;
Επρεπε ολοι μας να θυμομαστε οτι στη ζωη δεν υπαρχουν μονο τα πανω,υπαρχουν κ τα κατω!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132024 από kosmidis80
Οταν αντι για διαμερισμα επελεξα με την γυνακα μου να παρουμε μεζονετα, βαζοντας φυσικα παραπανω χρεος στο κεφαλι μας, ο μονος που με εβρισε και ηταν αντιθετος ηταν ενας θειος μου που ως τοτε τον θεωρουσα πολυ μαλακα. Τελικα καταλαβα οτι αν και με λαθος τροπο ο ανθρωπος ηταν ο μονος σωστος! Βλεπετε ο ιδιος ειναι αυτοδημιουργητος επιχειρηματιας και ηξερε τι ελεγε οταν μου ελεγε βρε μαλακα πας να παρεις ενα σπιτι που ειναι για αλλα πορτοφολια, πως θα το επιπλωσεις τοσα μετρα? Πως θα το ζεσταινεις?
Ηταν βλεπετε ο μονος απο το στενο οικογενειακο κυκλο που ενω μπορουσε να αγορασει σπιτι στο πανοραμα ζουσε και ζει ακομα στο σπιτι που αγορασε "πριν γινει" στον Ευοσμο.

Δεν μεγαλωσαμε Φωκιων σε 200 μετρα και ποτε δεν σκεφτηκαμε η γενια μου τουλαχιστον τα περι θερμανσης κτλ κτλ γιατι ολα στα μικρα μεν σπιτια ηταν δεδομενα και δεν χωρουσε καμια εκπτωση στα εξοδα καθημερινοτητας, στις διακοπες κα. Και δεν νομιζω οτι παθαμε κατι που μοιραζομασταν 2 αγορια το ιδιο δωματιο. Τωρα ο μικρος μου εχει 1 δωματιο τεραστιο, εναν χωρο 50 μετρα για πλειρουμ και αλλα δυο δωματια να κανει οτι γουσταρει. Πως το βλεπεις ρε φωκιωνα, ποιο ειναι το νορμαλ και λογικο? Εδω στο συγκροτημα οι 3 ειναι χωρις παιδια και εχουν τα ιδια μετρα....

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132026 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα αρίας
Σωστη η τελευταια προταση - ολα τα αλλα "λαθος" ( προσεχε βαζω εισαγωγικά )

Κατ' αρχην ουτε τζακουζι εχω ουτε εσωτερικό ασανσερ ουτε 1002 παπαριες - ναι ειναι 180τετρ.
απο την αλλη ουτε εξοχικο πηρα ουτε πισινα ουτε καινουργιο αυτοκινητο ουτε τα παιδια μου σε ιδιωτικά ουτε διακοπες σε ακριβα μερη ουτε ουτε ουτε.....
και νοικι οσο η δοση του δανειου...

ενα υπερτιμημενο σπιτι πηρα καθοτι ειματσε.... 5.....
και με το διπλό οικογενοιακο εισοδημα τοτε......

αν και παλι το θεωρεις υπερβολή ή "καλα να παθουν" οπως λεει ο κωστας οκ....

αν οχι - εξακολουθω να λεω "ισως να ειναι και λιγο φαουλ"

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132027 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα αρίας
kosmidis σου απαντησα χωρις καν να εχω δει το μηνημα σου.... ( μια και το εγραφα ταυτοχρονα)

οποτε και συμπληρωνω.

Προφανως και ζεις και σε 100 τετρ.

Αλλα απο να τα "ετρωγα στα μπουζουκια" ( πχ τωρα ετσι??? ή οπουδηποτε αλλου ) προτιμησα να μην τα "τρωω" αλλα ναι να κανω καλυτερη τη διαβιωση της οικογενειας μου...
και να "μεινει" και κατι πισω "καλυτερο" απο αυτο που ειχα εγω...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ