Επαγγελματίες: ΠΡΟΣΟΧΗ στα εικονικά τιμολόγια Βουλγαρίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132029 από kosmidis80
Αντιλαμβανεσαι Φωκιων το οτι δεν πηρες παραθαλασιο εξοχικο και οτι δεν εχει σλκ κτλ κτλ ΔΕΝ λενε τιποτα?
Λαθος προτυπα και αυτοσκοπος υπαρξης ειναι και δυστυχως μας το επιτρεψανε να το εχουμε και τσιμπησαμε οι πανιβλακες!!!
Αλλος αυτοσκοπος 2 γενεων ηταν το δημοσιο, αλλη παπαρια που τσιμπησαμε οι πανιβλακες!!!

Αν τα ειχες παρ ολα αυτα, θα πρεπε να καταλαβεις οτι ειναι με λεφτα που δεν σου ανοικουν, σε κανεναν μας δεν ανοικουν! Οι μισθοι που περνουμε δεν ειναι αυτα που πραγματικα δικαιουμαστε σ αυτη την χωρα (και δεν εννοω οτι πρεπει να περνουμε περισσοτερα), βλεπεις ειναι ξεκαθαρα δανεικα λεφτα. Δεν παραγεις τιποτα εδω και δεκαετιες βλεπεις....Αυτο μας επετρεψαν οι Ευρωπαιοι τοσα χρονια να εχουμε και τωρα θα το παρουν με πολλους τοκους πισω, κανοντας μας υπηρετες και σκλαβους. Εμεις τα καλοκαιρια πηδουσαμε τις κορες και τις γυναικες τους στα νησια, αλλα τωρα ηρθε η ωρα να μας πηδηξουν αυτοι και χωρις σαλιο!



Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132030 από kosmidis80
Και οσο αυτα τα ιδια δανεικα λεφτα δεν μενουν στον τοπο, για να επανελθω, αλλο τοσο θα λειπουν και θα κλεινουν μαγαζια και θα μενουμε ανεργοι και θα αυτοκτονουμε και...και...και... και στο τελος ρε ΜΑΛΑΚΑ ΝεοΕλληνα που νομιζεις οτι δεν σε αγγιζει θα ερθει και η δικια σου σειρα και τοτε....

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132063 από χρηστος8
Εδω νομιζω σχετικα με τα μεγαλα σπιτια, τα βολεματα και λαθος προτυπα γενικα κολλαει αυτο...

Μία μέρα ο Διογένης έτρωγε ένα πιάτο φακές καθισμένος στο κατώφλι ενός τυχαίου σπιτιού. Δεν υπήρχε σε όλη την Ελλάδα πιο φθηνό φαγητό από μία σούπα με φακές. Μ’ άλλα λόγια, αν έτρωγες φακές σήμαινε ότι βρισκόσουν σε κατάσταση απόλυτης ανέχειας.

Πέρασε ένας απεσταλμένος του άρχοντα και του είπε:
«Α! Διογένη, Αν μάθαινες να μην είσαι ανυπότακτος κι αν κολάκευες λιγάκι τον άρχοντα, δε θα ήσουν αναγκασμένος να τρως συνέχεια φακές.»

Ο Διογένης σταμάτησε να τρώει, σήκωσε το βλέμμα και κοιτάζοντας στα μάτια τον πλούσιο συνομιλητή του αποκρίθηκε:

«Α, φουκαρά αδελφέ μου! Αν μάθαινες να τρως λίγες φακές, δεν θα ήσουν αναγκασμένος να υπακούς και να κολακεύεις συνεχώς τον άρχοντα.»



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos, Nasikas, kosmidis80, stergiosbik, Δημήτριος, mastoras, fritakos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132069 από mastoras
Κώστα αυτές οι παράνομες ενέργειες που λέγονται εμπορικές συναλλαγές, προκύπτουν από επίσημες [χωρίς την παρουσία όμως γραμματέα] διακρατικές συμφωνίες.

Μην χαλάς την ζαχαρένια σου...δεν γίνεται τίποτα. :(

Στα Βαλκάνια, στην Αφρική, και στην Ασία, δυστυχώς λίγοι τρόποι υπάρχουν για να αναπτυχθούν οικονομίες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132072 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα αρίας

egglezos έγραψε:

Nasikas έγραψε: ...με πρωτη γρηγορη αναγνωση, εξέλαβα το ποστ του house ως χιουμοριστικό.
Υπέθεσα δηλαδη ότι προκειται για ανθρωπο με ιδιότυπο χιουμορ.
Ξαναδιαβάζοντας το, μπερδεύομαι.

Σχετικα με τις μεζονετες των 200 τμ- και εκει μικτα συναισθηματα υπαρχουν.
Απο την μια πλευρα λεω <<καλα να παθουν>>- απο την άλλη...και γω ο πτωχός ειμαι αιχμαλωτος ενος διλιτρου τζιπ που δεν χρειαζόμουν, αλλα η νιρβανα του 1999 με εκανε να αποκτησω.


μπας και το λέει για πλάκα ρε παιδιά ο house και τον φάγαμε τον άνθρωπο? Ρε house ή βρίσε μας ή ξεκαθάρισε το για να σου ζητήσουμε συγνώμη...

(όχι τίποτα άλλο αλλά δεν μου δίνουν και βίζα για Αυστραλία λέει γιατί πρέπει να ξυριστώ...σαν Ταλιμπάν είμαι...)


παντως και εγώ για χιουμουριστικό-καυστικό το είχα απο την αρχή.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132073 από Nasikas

mastoras έγραψε: Κώστα αυτές οι παράνομες ενέργειες που λέγονται εμπορικές συναλλαγές, προκύπτουν από επίσημες [χωρίς την παρουσία όμως γραμματέα] διακρατικές συμφωνίες.

Μην χαλάς την ζαχαρένια σου...δεν γίνεται τίποτα. :(

Στα Βαλκάνια, στην Αφρική, και στην Ασία, δυστυχώς λίγοι τρόποι υπάρχουν για να αναπτυχθούν οικονομίες.

Υπάρχει κάποια βάση σε αυτό που λές Δημήτρη.- Αλλά:
1. Βλέπω απο την πλευρά της Βουλγαρίας να υπάρχει ενδιαφέρον. (μιλάω με εμπορικους ακόλουθους, κρατάνε απο την πλευρα τους τιμολογια για καθε νταλίκα που εξερχεται απο Βουλγαρία, αλλά οι δικοί μας ειναι κόπανοι- δεν συνεργαζονται για διασταυρωσεις και ελεγχους. Αρα ίσως φταιει η οκνηρη διεφθαρμένη κρατικη μας μηχανη}

2. Απο χαρακτηρα, ειμαι πείσμων, δεν κολλάω, δεν φοβάμαι. Θα κρατήσω Θερμοπύλες μεχρι τέλους. (χθες, οταν με ειπε ψαρωτικα ο εφοριακος <<για δώσε μου και το δικό σου ΑΦΜ>>, θα του έχωνα τον γρυλλο στον κωλο αν δεν ηταν η αστυνομια)

ΥΓ1. Καταπληκτικη η ιστορία του Χρηστου- με τον Διογενη
ΥΓ2. Που χαθηκε ο χαουζ ; Γιωργο , στειλτου κανενα μηνυμα και ...έλα σε παρακαλώ απο εκει...να μου πεις για κλικ απο κλεινον άστυ... ;)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ