Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39458 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλορίζικο. Καλές ζέστες να έχεις.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39460 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τελευταίο γιατί? Μέχρι σήμερα ήταν η προσφορά στα 450€?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39465 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλορίζικο το σελενικ. Αστερη η προσφορα έληξε νομιζω 3 ή 4 Νοεμβρίου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39470 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

MICK έγραψε: Γνωρίζει κάποιος απo που μπορώ να προμηθευτώ μπρικέττα στην περιοχή της ανατολικής Αττικής?? Rivol έχεις αγοράσει από κάποιον?? Έχω NORDICA 70CRYSTAL, τοποθετημένη σε ενιαίο χωρο περ. 60τμ. Πρίν απο περ. 10 σελίδες κάποιος είχε γράψει για Αυστριακή μπρικέττα ερυθροελλάτης και ήταν ευχαριστημένος. Μπορεί να μας πει συγκεκριμένη μάρκα, ή μαγαζί πώλησης. Εχω αγοράσει περ. 3 τόνους δρύς και ελιά από το καλοκαίρι. Αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και μπρικέττα, ώστε αν έχω κάποιο πρόβλημα με το ξύλο να κάψω μπρικέττα. Βέβαια το τζάκι το έχω ανάψει μέχρι τώρα 5 φορές δοκιμαστικά και ο καιρός ηταν καλός. Δέν γνωρίζω ακριβως την απόδοση του αγορασμένου ξύλου. Αν και το τζάμι ελάχιστα μαύρισε στις 2 άκρες. Βέβαια από τις περσίδες στην φούσκα ο αέρας που έβγαινε ήταν 100+ βαθμούς. Επίσης από πού μπορώ να αγοράσω μετρητή για την υγρασία του ξύλου.


Μπρικέτα δεν έχω αγοράσει, με ξύλα θα την βγάλω φέτος.

Υπάρχει μέλος του φόρουμ που εμπορεύεται πέλλετ και μπρικέτα και παρέχει κάποια έκπτωση για τα μέλη.
Μετρητή για υγρασία αγόρασα από ebay.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39471 από vg
Απαντήθηκε από vg στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Με γεια το τζάκι!!! Καλό στησίμο και καλά ανάμματα.
Πότε το παρήγγειλες και ήδη το παρέλαβες;
Εγώ παρήγγειλα στις 1 Νοέμβρη από LM Πειραιώς και μου είπαν τα περιμένουν στις 10-11 και θέλουν 3 εργάσιμες να τα ετοιμάσουν και μετά θα αρχίσουν να τα στέλνουν στους πελάτες.
Στήνω τον εσωτερικό χώρο του τζακιού, βρέχει αρκετά και ενώ αγόρασα αντιανεμικό καπέλο πριν 15 ημέρες, δουλεύω μέσα στον χώρο της εστίας και κατεβάζει χοντρές σταγόνες βροχής από το καπέλο.
Μας κοροϊδεύουν; Τι αντιανεμικά πουλάνε οι άνθρωποι; Είναι δυνατόν να μπάζουν βροχή;

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39484 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Η προσφορα εληξε το Σαββατο 3/11. Πλεον εχει 609Ε. Πηγα Πειραιως αρχικα και εφαγα ηττα , γιατι θυμομουν λαθασμενα οτι ηταν μεχρι στις 30/11. Με ειδε εκει ο πωλητης που πηγα να παθω εγκεφαλικο κ μου ειπε να παρω τηλ στο αεροδρομιο. Πηρα οντως κ ζητησα τον υπευθυνο βαρδιας κ μου ειπε οτι υπαρχει ενα τελευταιο μονοφατσο κ οτι μπορει να μου το δωσει μονο για σημερα στην παλια τιμη. Μην πιστευοντας την τυχη μου εφυγα σφαιρα για αεροδρομιο, το φορτωσα κ voila.
Επισης ειδα οτι υπηρχε κ εναλλακτης με τιμη τα 95Ε.

MICK έγραψε: Καλορίζικο. Καλές ζέστες να έχεις.


Ευχαριστω πολυ.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.501 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ