Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39632 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

tas έγραψε:

rivol έγραψε:

MICK έγραψε: Είναι δυνατόν να εχω τήν διέυθυνσή του??? Θέλω να αγοράσω δοκιμαστικά λίγα κιλά για δοκιμή.


www.hellenicecofuel.com/



Εκτός από τις τιμές που έχει στην ιστοσελίδα του για μπρικέτες, υπάρχει κάποια τρέχουσα προσφορά για μέλη; Ισως αναφέρεται κάπου, έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό...


Νομίζω 5 % έκπτωση δίνει για τα μέλη.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39646 από vg
Απαντήθηκε από vg στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

sofix έγραψε:

vg έγραψε: Sherif,
Γενικότερα σε εστία Foyer, "Χρειάζεται πάντα να κάνουμε παταράκι";
Όποιος ξέρει από παταράκια, ας μας δώσει τις γνώσεις του.

"sofix"
το παταρι γινεται κυριως για να προστατεψεις την οροφη αν ειναι ξυλινη, ραμποτε,αν εχεις γυψινα κτλ Δεν ειναι υποχρεωτικό!
Αν εχεις μπετο-τουβλα δε χρειαζεσαι παταρι.σε αυτη τη περιπτωση κάνεις περσιδα εξαγωγης οσο πιο ψηλα και κοντά στο ταβανι,για να μην εγκλωβιζεται αερας.όχι στα 30cm,οσο ψηλά σε παίρνει!
Προαιρετικα, μπορεις να κανεις παταρι ωστε η περσιδα εξαγωγης να ειναι πιο χαμηλά και να διαχέεται ο ζεστος αερας πιο καλα στο δωματιο.
να ξερεις οτι αν κανεις παταρι θες περσιδες μικρες(10x10)εκτονωσης στο παταρι δεξια αριστερα,οπότε στο κοστος υπολογιζεις + 2 περσιδες..

Sofix, σε ευχαριστώ πολύ. Μήπως όμως το προαιρετικά γίνεται κανόνας, λόγω πολύ καλύτερης διάχυσης του αέρα; Δεν είδα κάποια φωτό εδώ στο σιτε που να έχουν τις περσίδες εξαγωγής αέρα στο ταβάνι; Μόνο τις περσίδες εκτόνωσης έχουν εκεί. Κανένας δεν έχει βάλει foyer χωρίς πατάρι;


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by vg.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39651 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αν το είχα κάνει σωστά από την αρχή, θα είχα βάλει τις περσίδες πάνω-πάνω. Δες το topic με τα Selenic...

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...3&id=39508&Itemid=53

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39656 από vg
Απαντήθηκε από vg στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Αν το είχα κάνει σωστά από την αρχή, θα είχα βάλει τις περσίδες πάνω-πάνω. Δες το topic με τα Selenic...

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...3&id=39508&Itemid=53


Αστέρη, εγώ γιατί κάνω παταράκι τότε, (και μπλέκω με πατρόν, για το παταράκι και άλλα δύσκολα του παταριού) αν η απόδοση της εστίας, είναι η ίδια, με το να μπαίνουν πάνω πάνω οι περσίδες εξαγωγής αέρα. Σε ρωτάω γιατί έχω και άλλο να φτιάξω, το γκρεμίζω σάββατο το επόμενο.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39665 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ΑΦού το ξεκίνησες κάντο, καλό είναι. Το ταβάνι τραβάει όλο το ζόρι της ζέστης, έστω και αν μονώνεται με πετροβάμβακα, οπότε θα κινδυνεύει λιγότερο να πέσει ο σοβάς του σε 10 χρόνια όπως τα δικά μας που δεν έχουν παταράκι.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39666 από vg
Απαντήθηκε από vg στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστέρη,
Αφού το ξεκίνησα για πατάρι, θα το ολοκληρώσω για πατάρι. ήδη το έχω ολοκληρώσει. Το πατρόν για το πατάρι μου έμεινε. Να έρθει πρώτα το τζάκι και θα προσπαθήσω να βγάλω πατρόν.
Αφού στο Selenic του ισογείου σου, αυτό το κόκκινο με το ωραίο γραμμικό σχέδια, έχει περσίδες εκτόνωσης. Δεν έχεις κάνει πατάρι σε αυτό το τζάκι;
Στο τζάκι του υπογείου σου, ούτε εκεί έχεις πατάρι;

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.476 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ