Ομαδική παραγγελία μπρικέτας (Αθήνα)

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48772 από ace
οι RUF μπρικέτες είναι από οξιά ? ελάτη ? άλλο ?
site έχει ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48784 από giol
Δεν ξέρω αν έχει site. Το τι ξύλο έιναι μόνο να μαντέψω μπορώ, αν ψάξεις στο google.ro για ruf 12 10kg, τα περισσότερα αποτελέσματα βγαίνουν για οξιά και έλατο.
Σημειωτέον κάτι τιμές που είδα παίζουν στα 90 ευρω/τοννο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48787 από dmtr

giol έγραψε:

kinezos έγραψε: σήμερα το πρωί αγόρασα 500 κιλά για τον κουμπάρο μου,του ανάφερα για ομαδική προσφορα του forum, και έδωσε σαν προσφορα 240 euro τον τόνο για 24 τόνους, εάν δημιουργηθεί κάτι τέτοιο συμμετέχω και εγώ με δυο τόνους


Τον συνάντησα και εγώ αυτόν στην Μαλακάσσα σήμερα και μου έδωσε δέκα κιλά για δοκιμή (τζάμπα!). Μου είπε ότι τις φέρνει από ρουμανία , οι 12 ζυγίζουν 10 κιλά , γράφουν RUF, και είναι τετράγωνες. Θα τις δοκιμάσω το ΣΚ. Μου είπε ότι περιμένει καινούριο φορτίο σε 10-15 μέρες.
Μου ανέφερε και την προσφορά που έκανε στο φόρουμ. Να σημειωθεί ότι αν γίνει ομαδική παραγγελία θα τα φέρει σε ένα σημείο (π.χ. στο πάρκινγκ του ΣΕΦ) και από εκεί θα πρέπει να τις παραλάβουμε μόνοι μας.
Για ομαδική μπορεί να ανοίξει ο οργανωτής ένα email μόνο για αυτό π.χ. omadikh@....com και όποιος πραγματικά θέλει στέλνει εκει ον/νυμο, τηλ. , user name και την ποσότητα που επιθυμεί.


Αυτό είναι το εύκολο μέρος. Το δύσκολο είναι πως θα γίνει με τα χρήματα κ.λπ., αν ο δηλώσας παραλάβει κιόλας και το πως θα παραλάβει 1 ή 2 ή περισσότερους τόνους με Ι.Χ. Είναι προτιμότερο να δώσει μια τιμή για παράδοση κατ' οίκον π.χ. δωρεάν μεταφορικά για τα μέλη του φόρουμ ή κάτι παρόμοιο. Οπότε ο κάθε ενδιαφερόμενος επικοινωνεί μαζί του και έχει να κάνει μαζί του. Νομίζω έτσι θα δουλέψει καλύτερα.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48864 από ace
Aυστριακή μπρικέτα ερυθρελάτης 5.4kwh - www.lividiotis.gr/index.php?option=com_c...le&id=120&Itemid=248
315 / ( 1000kg χ 5.4 ) = 0.058333 ευρώ η kwh

Μπρικέτα RUF 4 .4kwh - (Μαλακάσα)
260 / (1000kg χ 4 .4 ) = 0.0590909 ευρώ η kwh

Μπρικέτα λευκής ελάτης Schweighofer - www.ecowoodhellas.gr/products/Mpriketa-x...-elati--schweighofer
& www.hellenicecofuel.com/
320 / ( 1000kg χ 5.0 ) = 0.064 ευρώ η kwh

αν δεν έχω κάνει κάποιο λάθος οι πρωτες είναι οι πιο φτηνές
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ace.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48978 από giol
Η εταιρία δίνει 5 kwh :http://www.schweighofer.at/en/products-sales/products/wooden-fuel.html
Από την RUF γιατί θα πάρουμε 960; Εγώ πήρα ένα πακέτο και ζυγίζει ακριβώς 10 κιλά επομένως με 260 θα πάρω 100 πακετα. Με αυτά τα δεδομμένα αλλάζουν οι ισσοροπίες.
Βέβαια αν θέλουμε να μετρήσουμε μόνοι μας πρέπει να βάλουμε 2 κιλά μπρικέτα Α σε κρύο τζάκι και να μετρήσουμε πόσο χρόνο παραμένει η θερμοκρασία του άερα πάνω από 80 βαθμούς. Έτσι θα έχουμε πρακτικό αποτέλεσμα αρκεί να είναι στο ίδιο τζάκι όλα τα τεστ και με όσο το δυνατόν ίδιες συνθήκες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49060 από ace
μιλάω για αυτές της μπρικέτες
www.lividiotis.gr/index.php?option=com_c...le&id=120&Itemid=248
εργοστάσιο παραγωγής www.seca.at/

για τις RUF διάβασα ότι η παλέτα έχει 96 πακέτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ