Συζήτηση για Mini Group Buy Pellet & Μπρικέτας 01/2013

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66773 από carmen
Εχω την εντυπωση οτι ωφελουνται τα μεγαλα αστικα κεντρα πιο πολυ :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66788 από dimlyk
thomakiss δεν υποχρεουτε κανεις ν αγορασει ..δεν κανουμε εμποριο ... τις κατα το δυνατον καλυτερες τιμες για ολους ψαχνουμε σε μια γκαμα ποιοτητων

καρμεν ,,,δυστυχως εκπτωσεις στα μεταφορικα δεν εχουμε αρα επωφελουμαστε ολοι το ιδιο ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66839 από ατροχ

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: καλησπέρα κύριοι. χρόνια πολλά !! επειδή ο τομέας της μπρικέτας δε με ενδιαφέρει για να βγάζω κέρδος προσωπικά φέρνω λίγες ποσότητες με τζάκια απο Πολωνια για να εξυπηρετώ πελάτες μου που δεν βρίσκουν στεγνά ξύλα. μπορώ να σας δώσω τα στοιχεία του έμπορα (στην Πολωνία) που αγοράζω εγώ τα τούβλα του κιλού .τα χαρακτηριστικά της είναι στα 5100 kcal ανά κιλό και με μέτριο αέρα σε δοκιμές που τους έχω κάνει στα δικά μου τζάκια κρατάει 2 ώρες και κάτι αν δεν την σκαλίσω οπότε νομίζω είναι αρκετά καλή . το κόστος τώρα θέλει μια ανάλυση .εγω αγοράζω 140-145 τον τόνο-παλέτα (960 κιλα) και σε ένα φορτηγό μπορείτε να βάλετε μέχρι 22 τόνους .το θέμα είναι κατα πόσο σας συμφέρει οταν αυτή την περίοδο (σχετικά φτηνή λόγο εξαγωγής πορτοκαλίων απο Ελλάδα) είναι στα 2800 .αρα 2800 /22 = 127€ + 140€ = 267€ καπου εκει θα σας βγει .δείτε οικονομικά αμα σας συμφέρει και να περάσετε απο το μαγαζί να σας δώσω σε 4-5 άτομα να το δοκιμάσετε να δείτε άμα σας κάνει . Η απόφαση να είναι καθαρά δική σας δεν θέλω καμία ανάμιξη!!

χρονια πολλα Δημητρη και καλη χρονια.Το μαγαζι σου που βρισκεται;το email μου ειναι: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66840 από ZMax
Καλησπερα, Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια να εχουμε !! :)
Στο site που εδωσε Hoyo, εχει 3 διαφορες μαρκες

www.alibaba.com/product/bg900526537-1315...32/WOOD_PELLETS.html

Εκ των οποιων την μια την εχω δοκιμασει "Pellets Hot Material", ποιοτητα σαν το "Golden Nuggets", το οποιο ειχα παρει 5 σακια στην αρχη για να το δοκιμασω. Τοτε τα ειχα βρει στο Leroy Merlin, Θεσσαλονικη.
Το ειχα παρει τοτε τιμη λιανικη φυσικα 4,69 €/15kg. Πηγα να παρω και αλλα δεν ειχαν :(

Εγω ειμαι Οκ, για το ποιοτηκο πελλετ αρκη να το βρουμε σε καλητερη τιμη απο οτι λιανικης. Τωρα αν ειναι απο την πηγη σιγουρα θα εχουμε καλητερη τιμη, οσο για την μεταφορα, τελωνεια κτλ., δεν ξερω τη παιζει. Σορρυ αν εχω κανει καποισ ορθογραφικα λαθη... :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66908 από thomakiss

dimlyk έγραψε: thomakiss δεν υποχρεουτε κανεις ν αγορασει ..δεν κανουμε εμποριο ... τις κατα το δυνατον καλυτερες τιμες για ολους ψαχνουμε σε μια γκαμα ποιοτητων

καρμεν ,,,δυστυχως εκπτωσεις στα μεταφορικα δεν εχουμε αρα επωφελουμαστε ολοι το ιδιο ...


Το ότι δηλώσαμε κάποια ποσότητα , για μένα είναι η αρχή μιας δέσμευσης. Και αυτό γιατί η έρευνα αγοράς γίνεται με ''όπλο'' τη μεγάλη ποσότητα. Αν στη πορεία αποχωρήσουν κάποιοι γιατί δεν καλύφτηκαν οι αρχικές απαιτήσεις τους , τότε μειώνεται η ποσότητα και ίσως χαλάσει και το όποιο deal έχει επιτευχθεί. Καλά είναι λοιπόν , η επιτροπή που θα κάνει την έρευνα να γνωρίζει από την αρχή όσο περισσότερες λεπτομέρειες μπορεί.Αυτό νομίζω ότι είναι άλλωστε και το νόημα αυτού του θέματος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66998 από Kostis
Τοπικος μεταφορεας μου ζητησε 50 ευρωπουλα για να μεταφερει παλετα μπρικετας 1 τονου απο Σχηματαρι σε Β.Προαστια στην Αθηνα.Τρελαθηκε ο κοσμος? Για αποσταση 7-8 χλμ 50 ευρω? Τον διαολοστειλα και του ειπα αν θελει με 30 να με ξαναπαρει...Ημαρτον με τους τυχοδιωκτες....Το αναφερω εδω γιατι δεν εχει νοημα να πληρωσουμε σε μεταφορικα οσα πιθανον γλυτωσουμε απο την ομαδικη παραγγελια....Γνωμη μου, οτι πρεπει να γινει η συμφωνια για ολο το πακετο, με μεταφορα στον χωρο του καθενος....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ