Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98803 από KERBEROS
Οι έμποροι κάνουν τη δουλειά τους.

Εμείς προσπαθούμε να γλυτώσουμε όσα ευρώ μπορούμε.

Το φόρουμ προσπαθεί να βοηθήσει και τις δύο πλευρές.

Αντί να πετροβολούμε ο ένας τον άλλον, ας λογικευτούμε κι ας ηρεμήσουμε.

Εγώ πάντως κατέληξα σε ορισμένα συμπεράσματα για τη συμμετοχή των εμπόρων:

1) Κάποιοι δε θέλουν τον υγιή ανταγωνισμό ακόμα και μέσα σε ένα φόρουμ.
2) Κάποιοι χρησιμοποίησαν το φόρουμ, για να γίνουν γνωστοί στο νέο αυτό χώρο, και τώρα αδιαφορούν πλήρως.
3) Κάποιοι απλά παρακολουθούν από περιέργεια, για να δουν ποιο πέλλετ 'πουλάει' ή ΄καίγεται καλά, αδιαφορώντας για οτιδήποτε άλλο, μιας και προς στιγμήν πάνε καλά οι δουλειές.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, λοιπόν, στους δύο εμπόρους που έκαναν προσφορές για το φόρουμ. Οι υπόλοιποι ας κάνουν στο εξής προσφορές, για να αναιρέσουν τα παραπάνω συμπεράσματα.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98809 από Gdevil
Συγνώμη που παρεμβαίνω στην συζήτηση σας αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτό που συζητάτε.
Στο νήμα με τις συμμετοχές ανακοινώθηκε τιμή για το ξύλο.
Αυτή η τιμή αφορά το κυβικό (όπως είναι οι ποσότητες που συγκεντρώθηκαν) ή αφορά τον τόνο (που με φαίνεται πιο λογική τιμή)?

Σορρυ ξανά.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98810 από Fokion
Μια που το εφερε η κουβεντα το Bioenergy Point στις σομπες ΜΟΥ με τις ρυθμισεις που τους εχω κανει καιγεται ΑΨΟΓΑ, η οποια παραπανησια σταχτη ΠΟΤΕ δε με προβληματιζε, ενα ρημαδοσυρταρακι ειναι μεχρι και οι κορες το εμαθαν :cheer:

Απλά θα το παρω απο οποιον το πουλαει φτυνοτερα στην Αθηνα, γιατι δυστυχως οι Αθηναιοι ειμαστε ΠΟΛΥ ριγμενοι στο θεμα τιμης λογω των μεταφορικών.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98811 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση

Gdevil έγραψε: Συγνώμη που παρεμβαίνω στην συζήτηση σας αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτό που συζητάτε.
Στο νήμα με τις συμμετοχές ανακοινώθηκε τιμή για το ξύλο.
Αυτή η τιμή αφορά το κυβικό (όπως είναι οι ποσότητες που συγκεντρώθηκαν) ή αφορά τον τόνο (που με φαίνεται πιο λογική τιμή)?

Σορρυ ξανά.


H τιμή είναι κυβικού με ξηραντηρίου ξυλο <27% υγρασίας με τα μεταφορικά για την περιοχή της Θεσσαλονίκης
Η SIMAR πουλάει 95€ με τα μεταφορικά κανονικά και η τιμή για την ομάδική αγορά είναι 85€. 75€+ΦΠΑ
Η SIMAR έγινε Offer business δωροθετόντας δώρο που θα κληρωθεί τον Ιούνιο.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Gdevil

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98813 από petrosp13
85 ευρώ το κυβικό;;;;
Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος και μιλάνε για παλέτα κάποιον διαστάσεων στα 85 ευρώ;
Δεν είναι λογικό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98814 από Pellet ZarisEcoEnergy

Fokion έγραψε: Μια που το εφερε η κουβεντα το Bioenergy Point στις σομπες ΜΟΥ με τις ρυθμισεις που τους εχω κανει καιγεται ΑΨΟΓΑ, η οποια παραπανησια σταχτη ΠΟΤΕ δε με προβληματιζε, ενα ρημαδοσυρταρακι ειναι μεχρι και οι κορες το εμαθαν :cheer:

Απλά θα το παρω απο οποιον το πουλαει φτυνοτερα στην Αθηνα, γιατι δυστυχως οι Αθηναιοι ειμαστε ΠΟΛΥ ριγμενοι στο θεμα τιμης λογω των μεταφορικών.


Χαιρομαι ιδιεταιρα με τα λογια σου. Ετσι ακριβως ειναι.
Σε ποια περιοχη της Αθηνα εισαι? Ρωταω για να δω αν σου εκανα σωστη προσφορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.110 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ