Προτάσεις και επισημάνσεις

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57623 από petros78
Απαντήθηκε από petros78 στο θέμα Προτάσεις και επισημάνσεις

GT έγραψε: Γίνεται. :woohoo:

Μόλις πάει να εμφανιστεί ο ακατονόμαστος, κατεβάζεις δευτέρα, γκαζώνεις την ποντικοροδέλα και τον προσπερνάς... ;)


Καλοοοοοοοο!!!!! :lol: :lol: :lol:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58984 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Προτάσεις και επισημάνσεις

GeoTa έγραψε:

jnet έγραψε: Γιώργο καλημέρα
Τα παραπάνω είναι κατηγορίες μεσα στις οποίες κάνεις την αναζήτηση. Οπότε ή αναξητηση γίνεται σε οσα θέματα περιέχονται στην κάθε κατηγορία.


Γιώργο καλημέρα, αυτό το ξέρω

Εγώ εννοώ κατι σαν αυτο στην εικόνα


Επαναφέρω την ερώτησή μου, μια και θεωρώ πως όσο πιο εξειδικευμένα μπορεί να γίνει η αναζήτηση τόσο καλύτερα. Δεν ξερω αν έγινα απο τα προηγουμενα ποστ κατανοητός, θα δώσω όμως ενα παραδειγμα όπου φαίνεται ότι η αναζήτηση με την παρούσα μορφή ειναι ολίγον "δυσκοίλια" :P

Ας πουμε ότι στο θεμα "Κινέζικη αερόθερμη σόμπα" που έχει 79 σελίδες είχε γραφτει κάτι χρήσιμο στη σελίδα 37.Αν υπήρχε η επιλογή της αναζήτησης στο συγκεκριμένο θεμα θα πατουσα αναζήτηση και σε 79 σελιδες θα έβρισκε ψιλογρήγορα αυτό που ψάχνω. Ετσι όπως ειναι η αναζήτηση θα πρέπει να πάω στην καρτέλα αναζήτηση να βάλω τη λέξη που με ενδιαφέρει και στην επιλογή "Αναζήτηση στις κατηγορίες" να κανω "τικ" στην υποκατηγορία "αερόθερμες pellet".
Ναι, αλλά στην υποκατηγορία "αερόθερμες pellet" υπάρχουν 3 σελίδες με διάφορα θέματα μεταξύ αυτών και η "Κινέζικη αερόθερμη σόμπα". Οπότε η μηχανή θα ψαχνει τη λέξη που ψαχνω σε καμμια 40αριά θέματα αντί να τη ψαχνει μονο στο θεμα που με ενδιαφέρει. Τουρλουμπούκι δηλαδη :P :P

Τελικά γινεται να εξειδικεύσουμε λίγο παραπάνω την αναζήτηση ή πρακτικά ειναι αδύνατο;

και κατι άσχετο. Στα τζακια έχουμε 300+ σελίδες. Αν εγώ θελω να πάω π.χ. στην 187η σελίδα υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος;

Ευχαριστώ, ελπίζω να μην ειμαι απαιτητικός :P
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76744 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Προτάσεις και επισημάνσεις

GeoTa έγραψε:

jnet έγραψε: Γιώργο καλημέρα
Τα παραπάνω είναι κατηγορίες μεσα στις οποίες κάνεις την αναζήτηση. Οπότε ή αναξητηση γίνεται σε οσα θέματα περιέχονται στην κάθε κατηγορία.


Γιώργο καλημέρα, αυτό το ξέρω

Εγώ εννοώ κατι σαν αυτο στην εικόνα


Γιώργο το εψαξα αλλά δεν υπάρχει κατι τετοιο ετοιμο ή μη ενεργοποιημένο. Γνωρίζεις οτι μπορείς να ψαξεις σε συγκέκριμένη κατηγορία οπότε θα σου βγαλει το θέμα που ψάχνεις + αυτα που είναι σε αλλες κατηγορίες. θα ψάξει για καποιο νεο plugin ο Φαραντος οταν μπορεσει, αλλά θα χρειαστει αρκετο χρόνο γιατί έχει αρκετό φόρτο.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76749 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Προτάσεις και επισημάνσεις

GeoTa έγραψε:

GeoTa έγραψε:

jnet έγραψε: Γιώργο καλημέρα
Τα παραπάνω είναι κατηγορίες μεσα στις οποίες κάνεις την αναζήτηση. Οπότε ή αναξητηση γίνεται σε οσα θέματα περιέχονται στην κάθε κατηγορία.


Γιώργο καλημέρα, αυτό το ξέρω

Εγώ εννοώ κατι σαν αυτο στην εικόνα


Επαναφέρω την ερώτησή μου, μια και θεωρώ πως όσο πιο εξειδικευμένα μπορεί να γίνει η αναζήτηση τόσο καλύτερα. Δεν ξερω αν έγινα απο τα προηγουμενα ποστ κατανοητός, θα δώσω όμως ενα παραδειγμα όπου φαίνεται ότι η αναζήτηση με την παρούσα μορφή ειναι ολίγον "δυσκοίλια" :P

Ας πουμε ότι στο θεμα "Κινέζικη αερόθερμη σόμπα" που έχει 79 σελίδες είχε γραφτει κάτι χρήσιμο στη σελίδα 37.Αν υπήρχε η επιλογή της αναζήτησης στο συγκεκριμένο θεμα θα πατουσα αναζήτηση και σε 79 σελιδες θα έβρισκε ψιλογρήγορα αυτό που ψάχνω. Ετσι όπως ειναι η αναζήτηση θα πρέπει να πάω στην καρτέλα αναζήτηση να βάλω τη λέξη που με ενδιαφέρει και στην επιλογή "Αναζήτηση στις κατηγορίες" να κανω "τικ" στην υποκατηγορία "αερόθερμες pellet".
Ναι, αλλά στην υποκατηγορία "αερόθερμες pellet" υπάρχουν 3 σελίδες με διάφορα θέματα μεταξύ αυτών και η "Κινέζικη αερόθερμη σόμπα". Οπότε η μηχανή θα ψαχνει τη λέξη που ψαχνω σε καμμια 40αριά θέματα αντί να τη ψαχνει μονο στο θεμα που με ενδιαφέρει. Τουρλουμπούκι δηλαδη :P :P

Τελικά γινεται να εξειδικεύσουμε λίγο παραπάνω την αναζήτηση ή πρακτικά ειναι αδύνατο;

και κατι άσχετο. Στα τζακια έχουμε 300+ σελίδες. Αν εγώ θελω να πάω π.χ. στην 187η σελίδα υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος;

Ευχαριστώ, ελπίζω να μην ειμαι απαιτητικός :P


Μολις τα διάβασα αρα αστοχη και η απαντήση μου... θα σου απαντήσει ο Φαράντος

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76752 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Προτάσεις και επισημάνσεις

GeoTa έγραψε: και κατι άσχετο. Στα τζακια έχουμε 300+ σελίδες. Αν εγώ θελω να πάω π.χ. στην 187η σελίδα υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος;

Ευχαριστώ, ελπίζω να μην ειμαι απαιτητικός :P


Υπάρχει. Παρατήρησε το URL όταν είσαι σε ένα θέμα:
http://www.energ.gr/j15/index.php?option=com_kunena&view=topic&catid=6&id=27907&Itemid=53&limitstart=135

Το κομμάτι &limitstart=135 δηλώνει τη σελίδα.

Για να βγάλεις το σωστό νούμερο χρησιμοποίησε τον τύπο:
x=(Α-1)*15

όπου 
x: ο αριθμός του limitstart
A: ο επιθυμητός αριθμός σελίδας

Παράδειγμα, θέλω να πάω στην 17η σελίδα:

x=(17-1)*15
=240

Πάω στη γραμμή διεύθυνσης και αλλάζω το &limitstart=135 σε &limitstart=240.

ENTER.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, GeoTa, GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76754 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Προτάσεις και επισημάνσεις
@jnet

Εάν μπορέσουν και γινουν αυτα που επισημαίνω θα ειναι όφελος για όλους τους χρήστες αλλα και για το φόρουμ καθως θα ειναι πολύ πιο χρηστικό.

Τωρα γιατι έκανες κανα μηνα να μ'απαντησεις... :whistle: :P

Edit: Doom σε ευχαριστώ πολύ. Πάρα πολύ χρήσιμο αυτό. Παρε +
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.111 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ