Δοκιμή καυστηρα πετρελαίου saturn σε ξυλολέβητα prity.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145693 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΔΟΚΙΜΗ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ.μετατροπη απο ξυλολεβητα prity μπουκα και κοντρολερ SATURN.33+3kw ο ξυλολεβητας 35000 θερμιδες ο πετρελαιου.














Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145721 από logpan
καλημερα
Μηπως εχεις οδηγιες(manual) για το ρυθμισμα του saturn kdb 203sct?δηλαδη ποσο μεσα η μπουκα τι πιεση πετρελαιου μπεκ κλπ?

θα ειμαι ευγνωμον!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145728 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΦΙΛΕ αυτο που εκανα ειναι οτι απο το τρυπιο καζανι του σατουρν μετρησα το λαιμο που μπανει η μπουκα ειναι 7 ποντους και η μπουκα ειναι 1 ποντο μεσα απο το τελειωμα της σωληνας που εχω κολλησει στη πορτα.τωρα για το μπεκ φιλος καυτηρατζης μου ειπε αφου ειναι το ξυλοκαζανο 33KW και η μπουκα 35000 θερμιδες να αλλαξω το μπεκ απο 1.20Η σε 0.85Η.μονο αυτο εκανα και παιζω με τον αερα να μην τρωει τη φλογα απεναντι η λαμαρινα του ξυλολεβητα και τον τρυπησω.δεν ξερω να σου πω κατι αλλο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145734 από panosf01
Ωραιος!Αθανατη ελληνικη πατεντα ;) .Εντυπωσεις δεν μας ειπες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145755 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ακομα ειμαι στις δοκιμες και επειδη δουλευω βαρδιες σε φαμπρικα ο χρονος μου λειπει!μπορει να βαλω τη μπουκα στην κατω πορτα,θα δειξει και θα ενημερωσω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145832 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ξαναεπανερχομαι στην μετατροπη και ειδα οτι στην επανω πορτα ειχα εξοδο καυσαεριων εσωτερικα της σωληνας και οχι οπως μετρουσα με το οργανο απο εξω περιπου 270-280 βαθμους :evil: :evil: .εβαλα τελικα την μπουκα στην κατω πορτα και στη σκαρα που ηταν για την σταχτη εστρωσα πυροτουβλα.επειδη ομως ο θαλαμος καυσης ειναι πιο μεγαλος απο οτι δουλευε η μπουκα στο καζανι το μαμισιο και εχει μονο 3 διαδρομες διαφραγματα το ξυλοκαζανο εχω εξοδο παλι ψηλα 220-230 βαθμους :evil: :evil: .δοκιμασα και εβαλα μια λαμαρινα για κοψιμο αναμμεσα στα διαφραγματα δεν εγινε τιποτα.επεισης απο Φ150 εκανα συστολη σε Φ80 και εβαλα την καμιναδα που ειχε το ΣΑΤΟΥΡΝ και με τερμα ανοιχτο το ταμπερ καπνιζε απο τις πορτες πολυ και ξαναεβαλα παλι την Φ150 που ειχα ηδη με τερμα κλειστο το ταμπερ και ο.κ απο καπνισμα.ενα αλλο που ειδα ειναι οτι καιει λιγοτερο στην κατω πορτα και ζεστενονται τα νερα 72C σε λιγοτερο χρονο απο οτι πριν που ηταν στη πανω πορτα.ο καυτιρατζης μου ειπε οτι δεν μπορω να κανω κατι αλλο ουτε μπεκ πιο μικρο απο 0.85Η να βαλω ουτε με τα παραπανω θα κερδισω τιποτα διοτι στο καζανι που σατουρν που ηταν η μπουκα ηταν πιεστικος ο λεβητας και τα τουμπο καθετα και σε μικροτερο χωρο γι αυτο και εβγαζε και Φ80 εξοδο ενω οι ξυλολεβητες δεν ειναι πιεστικοι !!!!!!!!!!!οτι μπορει ο καθενας να δωσει ιδεες ειμαι ολο αυτια!!!!!!! :cheer: :cheer: :cheer:








Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ