Παουλόβνια (Paulownia): το δένδρο του μέλλοντος!

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34243 από jnet

kosmidis80 έγραψε: απομακρυνε τα Γιωργο, το πιο πιθανο ειναι τσουκνιδες οπως προειπε ο Δημητρης.

Εκτος και αν τις θελεις για πιτα :cheer:


Τις εκλεισε η Κατερινα για πίτα

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36726 από Αgrovann
Οι δικιες μου ειναι απο 0.5 πόντους μεχρι 1.8 μετρα
Μια που έχω στην αυλή μου ειναι 2.7 μέτρα και σταμάτησε την ανάπτυξη τον Σεπτέμβρη γιατί της έφαγε την κορφή ενα σκουλήκι και έκανε και τα αυγά του εκεί το βρομιάρικο Τα φύλα έχουν πέσει και σε μένα το πιθανότερο ειναι του χρόνου να πετάξει δίπλα αν έχουν καταστραφεί τα μάτια της κορυφής από το έντομο
Αυτό είναι καταστροφικό για όποιον προορίζει τα δένδρα για ξυλεία ο κορμός θα είναι στραβός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38260 από norther
Καλησπέρα.. μετα απο πολυ διαβασμα στο φορουμ αποφασισα και εγω να παραγγειλω σπορους απο αυτους που προτεινε ο σμφορουμιτης kosmidis80 απο τον ιδιο seller...

θα δοκιμασω και εγω την τυχη μου.. αρχικα για χαβαλε και αν αξιζει θα βαλω σε ενα χωραφι που εχω....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38378 από love.bacardi
καλημερα τελικα εκανα και εγω την παραγγελεια μου μεσω ebay για σπορους γιατι ζητησα απο καποιους και δεν πειρα απαντηση. αν μπορειτε να με βοηθησετε γιατι πειρα σπορους πως να τους βαλω που ποσο ποτησμα καθε ποτε και τα σχετικα ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38384 από kosmidis80
Θα τους βαλεις για αρχη σε ενα φυτωρειο (βλ. μια ζαντινιερα ή οτιδηποτε αλλο) οπου πρωτα θα ανακατεψεις τους σπορους με σκονη πουρε πατατας και το μιγμα θα το απλωσεις επιφανειακα στο φυτωρειο. Το φυτωρειο θα πρεπει να ειναι απο πριν ποτισμενο και το χωμα του υγρο, ΟΧΙ μουσκεμα ομως. Για χωμα καλυτερα να παρεις καινουργιο απο μαγαζι (ζητησε για σπορειο, θα ειναι χωμα και περλιτης μεσα) για να αποφυγεις ζιζανια. Προσοχη, το χωμα θα πρεπει να στραγγιζει καλα!

Απο εκει και περα θα το παρακολουθεις και δεν θα αφηνεις το χωμα να στεγνωσει, αλλα να ειναι ελαφρως υγρο, ποτιζοντας το προσεχτικα για να μην πανε οπου να ναι οι σποροι.

Και περιμενε για τα μικρα, ΚΑΛΗ ΣΠΟΡΑ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40437 από GeoTa
Έβαλα και εγω τα σποράκια μου σε χώμα αγορασμένο απο φυτώριο και τωρα ειναι όπως φαινονται στις φώτο

Ερωτησεις: Είναι καλύτερα να τις έχω στο θερμοκήπιο που έχω (φως και ζέστη) ή να τις βάλω έξω στο κηπο (φως και κρυο). Ή να τις βάλω στο υπόγειό μου (σκοτάδι και ζεστη);

Κατα τ'αλλα συνεχίζω πότισμα κανονικά ετσι;;



Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.147 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ