Ορθός τρόπος δοκιμής τύπων Μπρικέτας

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142843 από ΣΤΑΜΑΤΗΣ Α.
Καλησπέρα σας. Δε νομίζω να είναι κακό να πούμε ποια μπρικετα είναι. Είναι και καλή και φθηνή και Ελληνική.
Και γω είχα πάρει πέρσι μπρικέτα από Ταγκλής, ήταν καλή φθηνή σε σχέση με τις άλλες και είπα τι πήρα. Κακώς το έκανα? Αν είμαι λάθος διορθώστε με._

Του χέστη η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142844 από MICK

ΣΤΑΜΑΤΗΣ Α. έγραψε: Καλησπέρα σας. Δε νομίζω να είναι κακό να πούμε ποια μπρικετα είναι. Είναι και καλή και φθηνή και Ελληνική.
Και γω είχα πάρει πέρσι μπρικέτα από Ταγκλής, ήταν καλή φθηνή σε σχέση με τις άλλες και είπα τι πήρα. Κακώς το έκανα? Αν είμαι λάθος διορθώστε με._

Φίλε μου δεν πιστεύω ότι έκανες κακό. Γι΄αυτό υπάρχουν τα forum για να λέει ο κάθε ένας την άποψή του. Εγώ δεν τη ανέφερα γιατί ίσως κάποιοι να έλεγαν ότι κάνω διαφήμηση 'Η δυσφήμηση. Πάντα υπάρχουν καλοπροαίρετοι και κακοπροαίρετοι. Οπωσδήποτε πρέπει να βοηθάμε με το τρόπο μας κάθε καλή προσπάθεια Ελληνικής εταιρίας. 'Οπως έχω γράψει είναι φτηνότερη από κάποια που είχα δοκιμάσει.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142846 από panosv
Για την ίδια μιλάμε όλοι οκ. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι οτι δυσκολεύομαι να βάλω φωτιά με αυτές τις μπρικέτες. Δηλαδή να ξεκινήσει η φωτιά θέλει αρκετό προσάναμα και κανα δυό φορές που δεν έπαιρνε καλα μου έβγαζε πάρα πολύ καπνό.
Γενικά από ότι έχω δοκιμάσει το θεωρώ το καλύτερο σε σχέση ποιότητας τιμής. Συγνώμη δε το λέω για διαφήμιση αλλά για να μαθαίνουμε όλοι απο τις δοκιμές που κάνουμε.
Όταν λέω 50 λεπτά δεν εννοώ φυσικά με την ίδια φλόγα που έχει το πρώτο δεκάλεπτο αλλά με χαμηλή σχετικά φλόγα επειδή κλείνω αρκετά το τάμπερ για να κρατάει. Εγώ δυστυχώς φέτος μόνο με αυτές θα τη βγάλω γιατί από ξύλα τη πατήσα και πήρα πολύ υγρά, πυρίμαχα.
Θα βάλω τώρα μια και θα μετρήσω χρόνο και θα βάλω και φωτογραφία φλόγας.
Αν τη σπάσεις καίει πιο γρήγορα αλλά όχι τεράστια διαφορά. Αν τη ξαπλώσεις ολόκληρη θα δεις οτι θα αρχίσει να παίρνει όλη και να μακραίνει. Φτάνει σε διπλάσιο μήκος πραγματικά. Στο τέλος απλά σιγοκαίει. Θα βάλω μία και θα επανέλθω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142848 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
την μπρικέτα γνώμη μου είναι να μην την μετράτε σε χρόνο αλλά σε θερμογόνος δύναμη !!η μπρικέτα που πήρες ήταν μια που δεν είχε καλή συμπίεση(αστοχία της μήτρας )που δεν ηταν προς πώληση και το κατάλαβα που είπες οτι σου έσπασε .πέρνα να πάρεις 2 πακέτα δωρεάν απο τη νεα φουρνιά .εδώ και 2 χρόνια έχω δοκιμάσει αρκετές εταιρίες το κάψιμο που κάνει η συγκεκριμένη δεν την έχω δει αλλού

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142850 από panosv

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: την μπρικέτα γνώμη μου είναι να μην την μετράτε σε χρόνο αλλά σε θερμογόνος δύναμη !!η μπρικέτα που πήρες ήταν μια που δεν είχε καλή συμπίεση(αστοχία της μήτρας )που δεν ηταν προς πώληση και το κατάλαβα που είπες οτι σου έσπασε .πέρνα να πάρεις 2 πακέτα δωρεάν απο τη νεα φουρνιά .εδώ και 2 χρόνια έχω δοκιμάσει αρκετές εταιρίες το κάψιμο που κάνει η συγκεκριμένη δεν την έχω δει αλλού


Δημήτρη έχεις δίκιο για τη θερμογόνο δύναμη που λες και σαφώς αυτό είναι το προτέρημα της μπρικέτας αλλά εντάξει και η διάρκεια μας νοιάζει γιατί αν το καις πολλές ώρες και δε προλαβάινεις να φορτώνεις γίνεται λίγο εκνευριστικό και ασύμφορο. Δηλαδή πιάνουμε θερμοκρασία στο χώρο πράγμα πολύ βασικό αλλά θες και διάρκεια για να κραταέι έστω και λίγο την εστία ζεστή και να ξαναφορτώσεις όταν χρειαστεί.
Έψαχνα και μπρικέτες μακράς διάρκειας που λένε οτι είναι για το βράδυ αλλά δε βρήκα καμια σε λογική τιμή να δοκιμάσω. ΑΝ κάποιος έχεις δοκιμασει κάποια ας μας πει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142851 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
φυσικά και δε θα καθόμαστε να βάζουμε κάθε μισή ωρα !!!απλά εγω που έχω τζάκι νερού βάζω με θερμοκρασία νερου 15 βαθμούς 7 κιλά και σε 30 λεπτά μου το έχει πάει 77-79 βαθμούς .εκεί θέλω τη θερμογόνος !!μετά που θ πιάσω θερμοκρασία βάζω 2 κάθε ώρα απο τη συγκεκριμένη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ