Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41355 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

qbrain έγραψε: αντι για μπρικετα να παρω οξια δλδ?


Η σχάρα είναι μια χαρά.

Όχι και η μπρικέτα κάνει την δουλειά.

Την άλλη φορά πάρε ποιο μικρά ξύλα και όχι μόνο ελιά.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41356 από qbrain
Απαντήθηκε από qbrain στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
θα δοκιμασω και θα σας πω, ευχαριστω για την βοηθεια

By Qbrain

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41378 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Μάλλον θα είναι και λίγο φρέσκια η ελιά. Επίσης στα μη ενεργειακά τζάκια κάθε τόσο πρέπει να ξεκαρβουνιάζεις το κούτσουρο με το μεταλικό εργαλείο.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42364 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
θεσαλονικη οι τιμες πεζουν απο250 μεσο ορο μεχρι 350 με φπα βρηκα βραδυκαυστες με5ε το 10κιλο οποτε 500 ο τονος με τα 250 ε οι περισοτερες ηταν ρουμανικες και με τα 350 μου ελεγαν οτι ηταν αυστριακες που γινοταν σε 3τες χωρες

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47447 από mihm
Απαντήθηκε από mihm στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

mihm έγραψε: Καλησπέρα, 1η φορά γράφω, και δεν είμαι και πολύ σχετικός με το θέμα, αγόρασα ένα αερόθερμο τζακιού και παράγγειλα μπρικέτες Schweighofer με τιμή 325 e/ τόνο μαζί με τα μεταφορικά (σε Αθήνα) από ένα ηλ. κατάστημα με έδρα τα Καλύβια (link δεν βάζω, διότι δεν ξέρω αν επιτρέπεται).

Δεν τις έχω πάρει ακόμα για να γράψω εντυπώσεις για αυτές, αλλά και για το αερόθερμο τζακιού .....



Τελικά έβαλα και μια σόμπα Diana Tim Sistem, η οποία δουλεύει μια χαρά, φυσικά κάτι για 108 βαθμούς έξοδο καυσαερίων που λένε στις προδιαγραφές δεν παίζει, ανεβάζει μέχρι 300!

Οι Αυστριακές, εκ Βουλγαρίας κάπου διάβασα, δεν ανάβουν με τπτ, κρατάνε γύρω στην 1 ώρα, 1,5 εάν κλείσεις τον αέρα, αλλά όπως είπα και πριν μάλλον έχουν υγρασία!

Τα έχουν παρά-φουσκώσει ως προς τα προτερήματα τους νομίζω, και εάν δεν λογικευτούν με τις τιμές, τότε να τις βάλουν εκεί που ξέρουν όπως είναι και στρογγυλές, καλύτερα ξυλάκια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47452 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

mihm έγραψε:

mihm έγραψε: Καλησπέρα, 1η φορά γράφω, και δεν είμαι και πολύ σχετικός με το θέμα, αγόρασα ένα αερόθερμο τζακιού και παράγγειλα μπρικέτες Schweighofer με τιμή 325 e/ τόνο μαζί με τα μεταφορικά (σε Αθήνα) από ένα ηλ. κατάστημα με έδρα τα Καλύβια (link δεν βάζω, διότι δεν ξέρω αν επιτρέπεται).

Δεν τις έχω πάρει ακόμα για να γράψω εντυπώσεις για αυτές, αλλά και για το αερόθερμο τζακιού .....



Τελικά έβαλα και μια σόμπα Diana Tim Sistem, η οποία δουλεύει μια χαρά, φυσικά κάτι για 108 βαθμούς έξοδο καυσαερίων που λένε στις προδιαγραφές δεν παίζει, ανεβάζει μέχρι 300!


Βεβαίως το ότι η σόμπα έχει τρεις φορές εκτός προδιαγραφών θερμοκρασίες καυσαερίων ή ότι η μπρικέτα ανεβάζει τέτοιες θερμοκρασίες λόγω υψηλής θερμογόνου δύναμης δεν σου πέρασαν από το μυαλό ως κάτι που θα μπορεί να βελτιωθεί ή να το θεωρήσεις ως πρόβλημα...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ