Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148825 από niro11
Απαντήθηκε από niro11 στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
αν δουλευει όπως πρεπει φιλε μου δεν θα ασχολιομουν καν,νομιζεις ότι θελω να είμαι α πανω της συνεχεια,σορρυ για το κομμα και την τελεια αλλα είμαι σκασμενος,εσυ τι σομπα εχεις και τι ρυθμισεις της εχεις βαλει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148827 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
Για να καταλάβουμε, το μόνο πρόβλημά σου είναι ότι η θερμοκρασία καυσαερίων είναι 130-150 βαθμοί;
Και σε μένα τόσο περίπου είναι σε λέβητα Thalia 21 τοποθετημένο σε υπόγειο και καμινάδα Φ110 21 μέτρα.
Αν είναι μόνο αυτό δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και όπως σου είπε και ο sdancer75 μην την ¨σκαλίζεις" περισσότερο.
Αν είναι κάτι άλλο, ανάφερε το σε υποφερτό κείμενο όμως, όπως επίσης και τι σου είπαν από εκεί που την αγόρασες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148828 από Still
Απαντήθηκε από Still στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
εγω παντως εχω να αναφερω:
σομπα ΙΟΛΗ TS27, με 7 μετρα μπουρι, με εργοστασιακες ρυθμισεις
και εχω καυσαερια μεταξυ 140 και 170 βαθμων, με καθε καιρο και νερα στους 65.

καυσιμο alfawood A2 premium
Last edit: 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Still.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148842 από niro11
Απαντήθηκε από niro11 στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''
θελω να ξερω 1ον αν με τους 130-150 βαθμούς σε κατασταση φουλ προγρματος και σε συντιριση 100-105 εχω καποιο θεμα,και παντα μιλαω για θερμοκρασια στην καμιναδα..και 2ον εμενα δουλευει μαχ 52-54 και καμια φορα στους 56,και αυτό με τον θερμοστατι στους 25 (του λεβητα) εσας σε ποση ωρα ανεβαζει 60-65 που λετε και με ποιες ρυθμισεις,εμενα σε 1 ωρα από την ωρα που θα παρει μπροστα να φτασει 50-52 και μετα κανει συντιριση γιατι εχει πιασει τους βαθους που του ζητησα,τωρα θα τον βαλω να δουλεψει σηνεχομενα 2 ωρες να δω που θα φτασει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148844 από niro11
Απαντήθηκε από niro11 στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''

giokaspart έγραψε: Για να καταλάβουμε, το μόνο πρόβλημά σου είναι ότι η θερμοκρασία καυσαερίων είναι 130-150 βαθμοί;
Και σε μένα τόσο περίπου είναι σε λέβητα Thalia 21 τοποθετημένο σε υπόγειο και καμινάδα Φ110 21 μέτρα.
Αν είναι μόνο αυτό δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και όπως σου είπε και ο sdancer75 μην την ¨σκαλίζεις" περισσότερο.
Αν είναι κάτι άλλο, ανάφερε το σε υποφερτό κείμενο όμως, όπως επίσης και τι σου είπαν από εκεί που την αγόρασες.

την πειρα από το ιντερνετ και όπως ειπα πολύ λιγα πραγματα μου εχουν πει και με εχουν βοειθισει αλλιως δεν θα την σκαλιζα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148845 από niro11
Απαντήθηκε από niro11 στο θέμα Υδραυλική σόμπα pellet ''ΙΟΛΗ''

Still έγραψε: εγω παντως εχω να αναφερω:
σομπα ΙΟΛΗ TS27, με 7 μετρα μπουρι, με εργοστασιακες ρυθμισεις
και εχω καυσαερια μεταξυ 140 και 170 βαθμων, με καθε καιρο και νερα στους 65.

καυσιμο alfawood A2 premium


65 βαθμούς σε ποση ωρα και με τι θερμοκρασια στον θερμοστατη?7 μετρα εχω και εγω φ100 εσυ?τι ρυθμισεις εχεις στην σομπα σου,πελλετ αερα ισχιος και μεταβατικα????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ