Συζητήσεις για τις προσφορές των Business Members

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101950 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Οι προσφορές της Creta Pellet Hellas

giogud έγραψε:

kosmidis80 έγραψε:

giogud έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Ενα τσουβαλακι ειχαμε ολο κι ολο για δοκιμη. Καταναλωση λογικα ειναι λιγο λιγοτερη απ οτι το αλλο απιστοποιητο που χρησιμοποιουσε (δες οτι μειωσε ταισμα για να χαμηλωσει τις θερμοκρασιες στα επιπεδα του αλλου πελλετ).


Όταν κάνουμε μετρήσεις, το πρώτο που κάνουμε είναι ογκομέτρηση. Πόσο πέλλετ ρίχνει δηλαδή ο κοχλίας. Η διαφορά από πέλλετ σε πέλλετ μπορεί να είναι 10-20%.

]]

Η συγκριση εγινε με ιδιου μεγεθους και βαρους pellet που ειναι δοκιμασμενο χρονια.

Το αποτελεσμα οπως το καταλαβα εγω, ειναι οτι το κρετα ειναι καλυτερο του (και λογικο λογω συστασης!)


Μετράς πόσο βάρος ρίχνει το καθένα σε συγκεκριμένο χρόνο. Προσαρμόζεις τους χρόνους και μετά κάνεις μετρήσεις.


Ναι, αλλα παλι επανερχομαι και σου λεω οτι ιδιου βαρους και μεγεθους πελλετ, δεν χρειαζεται να προσαρμοσεις τιποτα. Η οποια αποκλιση μπορει να υπαρξει ειναι αμελητεα. Και ποσο μαλιστα στις ποσοτητες που εχει αναγκη ενα νοικοκυριο (4-6 tn).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101953 από dimlyk

creta pellet έγραψε: αν σεβεστε το φορουμ να σβησεις αυτο που γραφεις για τον πυρηνα .αλλιως να μας δειξεις που το εχω γραψει.καταλαβες γιατι απαντησα ετσι στον προηγουμενο.ετσι επρεπε να απαντησω και χειροτερα.


εγω δεν γραφω τιποτα για τον πυρηνα ...αντιγραφη σε αυτο που γραψατε εκανα ...και νομιζω ημουν ξεκεθαρος πριν που αναφερομουν

καταλαβαινω οτι η ερωτηση μου περι πυρηνα παρεξηγηθηκε αλλα δεν εννοουσα το υλικο αλλα μηπως εμμεσα προσπαθουσατε να δωσετε καποια απαντηση στην ερωτηση που σας υποβληθηκε σχετικα με την καταλληλοτητα καυσης σε σομπες.

για τον λογο αυτο παραβλεπω ολα τα υπολοιπα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101955 από mastoras
Γιατί σου φαίνεται περίεργο dimlyk ότι μπορεί να μην ξέρει εάν το πέλλετ καίγεται σε σόμπες ?

Νομίζεις ότι η Κρήτη είναι γεμάτη σόμπες ?

Αυτό δεν λέει ο άνθρωπος ? Ρε παιδιά δοκιμάστε το πέλλετ μου στα μηχανήματα σας και πείτε μου την γνώμη σας"

Η δεν είναι έτσι ? :huh:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101958 από dimlyk
Δημητρη δεν εκανα εγω την ερωτηση και δεν μ ενδιαφερει

απο κει και περα σημασια εχει ο τροπος

αλλο πραμα να πεις δεν ξερω (αυτο δεν ειναι κατακριτεο οπως η πραπληροφορηση πχ)κι αν θες θα σου στειλω ενα τσουβαλακι να δοκιμασεις (οπως εγινε κατ επαναληψη με κατασκευαστες η εμπορους )
κι αλλο πολλοι εχουν παρει και ψαξε βρες :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101962 από creta pellet
οταν βλεπεις οτι καποιος σνομπαρει το προοιον σου θα του πεις να σου στειλω ενα τσουβαλακι να το δοκιμασεις. Τι θα ακουσουμε ακομα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101965 από mastoras
Δημήτρη μια χαρά τους απάντησε ο συγκεκριμένος έμπορος. :)

Πλέον στην συζήτηση έκανε μπάσιμο ο ντούμ, που θέλει να παίξει, να εντυπωσιάσει, να επιβραβευθεί, κάνοντας τον αγοραστή, τον δοκιμαστή, το επιστήμονα, τον κέρβερο, παρόλο που τον ταΐζει ακόμα η μάνα του. Μην ξεχνάτε όλοι ότι είναι παιδί ακόμα.

Άρχισαν οι θεωρίες του ξανά στο φόρουμ......και πάρτε απο εδώ και πέρα πατατάκια και φυστίκια, γιατί θα έχουμε show :lol:

Εξάλλου ο ντούμ έγραψε ότι θέλει δείγμα για εγκυκλοπαιδικούς, και ενημερωτικούς λόγους. Και εάν δεν γίνεται το κέφι του θα γυρίζει στον χορό τους επαγγελματίες με αυτόν τον ρυθμό:

ντουμ εγραψε

Ο κύριος μπήκε στο forum με σκοπό να φανεί το όνομά του και να πουλήσει. Και συν τοις άλλοις μας τη λέει και από πάνω!

Ε, όχι, φίλοι μου. Τα λεφτά τα βγάζουμε με κόπο, δεν τα χαρίζουμε στον κάθε τυχάρπαστο. Πρέπει να τα κερδίσουν με την αξία τους. Αν βαριούνται να μας εξυπηρετήσουν, να το κλείσουν το μαγαζί και να ανοίξουν μια τρύπα στο χώμα να χώσουν το κεφάλι τους μέσα!

ΜΑΥΡΟ στους ανάξιους εμπόρους!


Πιστεύω ότι η στάση των συντονιστών, από εδώ και πέρα θα είναι δίκαιη για όλους. :)
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ