Φίλτρο καμινάδας με νερό

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61851 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

Gdevil έγραψε: theoilia,
για το φίλτρο και το πρόβλημα που λες δεν ξέρω να σου πώ.
Αλλά αυτό που είδα είναι ότι έχεις αμόνωτο εκείνο το κομάτι του σωλήνα που σου βγάζει το φίλτρο και σου πάει ζεστό αέρα στον χώρο καύσης.
εχμ... μήπως να το μόνωνες? Κρίμα είναι αφού το ζεσταίνεις από το φίλτρο να το έχεις εκτεθειμένο να κρυώνει.


Δεν είναι κακή ιδέα.Αλλά μιας και βαρέθηκα να πληρώνω έχεις να μου προτείνεις κάποια φθηνή λύση;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61860 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

theoilia έγραψε: Μετά από 3 μέρες λειτουργίας της σόμπας με το φίλτρο Αλλά ενώ πριν η καμινάδα στην διάρκεια κανονικής λειτουργίας της σόμπας δεν έβγαζε καθόλου καπνό τώρα ,όπως μπορείτε να δείτε και στο βίντεο,καπνίζει ή για να είμαι πιο ακριβής βγάζει ατμό.Τι στο καλό.Πριν δεν έπερνες χαμπάρι τίποτα.Τώρα είναι ορατός συνέχεια.Και ένα θέμα είναι και ο θόρυβος που κάνει η αντλία του φίλτρου


="theoilia"Σε ευχαριστουμε που ανέβασες το βίντεο.Ψαχνόμαστε και μεις για φιλτρο νερου και περιμένουμε να μας πεις πως παει τώρα.¨αλλαξε κάτι?Πες μου στην αρχή στο άναμμα σου βγάζει ασπρο καπνό ή τον κραταει το φίλτρο?Για τους ατμους που σου βγαζει συνέχεια, κάποιος παλιότερα ανεφερε ότι αν εχει νερό πιο ψηλά απο την αρχη του φιλτρου αλουμινιου μεσα ,βγαζει ατμους ,κοιταξέ το. Ο θόρυβος είναι ενοχλητικος? ακουγεται στο διπλανό μπαλκόνι?σου είπαν τίποτε οι γείτονες?Τι σόμπα έχεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61866 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό
εχω την εντυπωση οτι επεσε η θερμοκρασια και ο υδρατμος εγινε πιο ορατος


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61869 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό
Κάπνο δεν βγάζει καθόλου ούτε στην αρχή ούτε στο σβύσιμο.Με το που αρχίζει να ζεστενετε το νερο του φίλτου αρχίζει και αυτός ο καπνός ή ατμός,δεν ξέρω και πως να τον πω.Ο θόρυβος είναι αρκετός.Φαντάσου ένα παλιό επαγγελματικό ψυγείο σε ώρα λειτουργίας.Αν έχει υσυχία έξω ακούγετε ελαφρά και μέσα στο σπίτι αλλά μάλλον από τις τρύπες που γεμίσαμε τον τοίχο για τα μπουριά και όλα αυτά.Παράπονα από γείτονες δεν έχω αλλά έχουμε και καλή σχέση με όλους στην οικοδομή αν και δεν νομίζω να τον ακούν μέσα στα σπίτια τους.Για την στάθμη του νερού τι να σου πω,έχει φλοτεράκι.Η σόμπα μου είναι αυτή

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62005 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό
θοδωρη ετσι ειναι το αποτελεσμα βγαζει ατμο συνεχεια μια ωραια σαουνα....
οπως ειπε και φιλος ποιο πανω παρε ενα κοματι πετροβαμβακα αυτον με το φυλο αλουμινιου και τυλιξε των αερα εισαγωγης.
επισης κανε το τελικο που σου εδειξα για να περιορισεις τους υδρατμους στο ταβανι.
και βαλε ενα κουβα στο τελικο γιατι σταζει και μαυριζει τα πλακακια.
apros.it/system/photo_storages/8967/larg...ERM_P.png?1321644158
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62007 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Φίλτρο καμινάδας με νερό

stelios έγραψε: θοδωρη ετσι ειναι το αποτελεσμα βγαζει ατμο συνεχεια μια ωραια σαουνα....
οπως ειπε και φιλος ποιο πανω παρε ενα κοματι πετροβαμβακα αυτον με το φυλο αλουμινιου και τυλιξε των αερα εισαγωγης.
επισης κανε το τελικο που σου εδειξα για να περιορισεις τους υδρατμους στο ταβανι.
και βαλε ενα κουβα στο τελικο γιατι σταζει και μαυριζει τα πλακακια.
apros.it/system/photo_storages/8967/larg...ERM_P.png?1321644158


Οκ Στέλιο.Θα παω μια βολτα απο τον Καρατσιουλα για να το φτιαξω

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ