Αλλαγη τζακιου,απο χτιστο σε ενεργειακο

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135413 από kosmidis80
Επισης να σε ρωτησω, υπαρχει καποιος συγγενης η φιλος η γειτωνας να πατησει ενα κουμπι μια μερα πριν πατε?

Α! Και ποσο παει ο τονος τα ξυλα στο Αγ. Αθανασιο? Αυτο το ρωταω γιατι καποτε ηταν να αγορασω ξυλα απο εναν εκει

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135414 από dimos1969

kosmidis80 έγραψε: Επισης να σε ρωτησω, υπαρχει καποιος συγγενης η φιλος η γειτωνας να πατησει ενα κουμπι μια μερα πριν πατε?

Α! Και ποσο παει ο τονος τα ξυλα στο Αγ. Αθανασιο? Αυτο το ρωταω γιατι καποτε ηταν να αγορασω ξυλα απο εναν εκει

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ναι υπαρχει,αλλα φιλε φοβαμαι να ενεργοποιηθει το οτιδηποτε χωρις την παρουσια μου,απλα για λογους ασφαλειας,ειλικρινα το φοβαμαι πολυ αυτο.
εγω παιρνω ξυλα σε πολυ χαμηλες τιμες,αλλα απ οσο ξερω κατω απο 130-150-180 τον τονο δεν εχει.και φυσικα πεφτει το κλεψιμο της αρκουδας....παρε απο αλλου! :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135415 από kosmidis80

dimos1969 έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Επισης να σε ρωτησω, υπαρχει καποιος συγγενης η φιλος η γειτωνας να πατησει ενα κουμπι μια μερα πριν πατε?

Α! Και ποσο παει ο τονος τα ξυλα στο Αγ. Αθανασιο? Αυτο το ρωταω γιατι καποτε ηταν να αγορασω ξυλα απο εναν εκει

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ναι υπαρχει,αλλα φιλε φοβαμαι να ενεργοποιηθει το οτιδηποτε χωρις την παρουσια μου,απλα για λογους ασφαλειας,ειλικρινα το φοβαμαι πολυ αυτο.
εγω παιρνω ξυλα σε πολυ χαμηλες τιμες,αλλα απ οσο ξερω κατω απο 130-150-180 τον τονο δεν εχει.και φυσικα πεφτει το κλεψιμο της αρκουδας....παρε απο αλλου! :cheer:


Οχι ενταξει, καποτε θα αγοραζα που εκαιγα ξυλα. Τωρα καιω πελλετ και δεν το αλλαζω με τιποτα.

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135416 από kosmidis80
Απλά να σου πω ότι για θέρμανση 24 ώρες το 24 για όλο τον χειμώνα σε 180 μέτρα σπίτι ξόδεψα 750 € σε πελλετ. Το ότι φυσικά δεν κουβαλούσα και δεν καθάριζα όσο τρία χρόνια με τα ξύλα δεν χρειάζεται να το πούμε... το ότι δεν χρειαζόταν να είμαι σπίτι επίσης...

Γνώμη μου είναι αν μπορείς να βάλεις συσκευή να καίει πελλετ και άσε το τζάκι όπως είναι για την φάση και μόνο. Με την σόμπα πελλετ πχ θα μπορείς να την προγραμματίζεις να ανάβει η κάποιος να πάει να την ανάβει και όταν πηγαίνεις σπίτι να είναι ήδη ζεστό.


Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135417 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Δηλαδή Θεόδωρε πιστεύεις ότι με 5,5λ (δηλαδή 66 KW ) λίτρα πετρέλαιο που καίει ο φίλος μας για να κρατάει την θερμοκρασία των 16 βαθμών είναι πολύ σαν ενέργεια για ένα 24 ωρο και ότι όλο αυτό που λέω εγώ είναι παράλογο ???
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135418 από kosmidis80
Δημήτρη κρίνεις διαφορετικά εντελώς πράγματα, συσκευές και τρόπους θέρμανσης κ σπίτια.
Εγώ δεν σου είπα ότι αυτά που μας είπες είναι αναληθή. Αλλά κρίνοντας από σπίτια σε χωριά της Β. Ελλάδας, με τις λειψές η και ανύπαρκτες μονώσεις, αυτό που μας περιγράφεις απλά δεν θα γινόταν σε αντίστοιχα μέτρα σπίτι. Ένας ακόμη παράγοντας διαφοροποίησης της Πολωνίας με εδώ είναι ότι έχουμε άλλο κλίμα με αρκετή υγρασία, πράγμα που εκεί δεν είναι έτσι. Πχ Στους -27 στην Σαλονίκη θα χαμε πεθάνει όλοι

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ