Αλλαγη τζακιου,απο χτιστο σε ενεργειακο

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135487 από GGEOR7777
;;;;;;;;;;;
Εσεις θα μας τρελανεται με τις αμπελοφιλοσοφιες σας,
Αντι να βοηθησετε τον ανθρωπο μας μιλατε για ......τι σημαινει ρε συ Στελλιο το κεφαλαιο Μ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135490 από Στελιος1
Το κεφαλαιο Μ.. σημαινει μοιρολατρες.
Προσωπικα εγω αν δεν μπορω να βοηθησω δεν λεω τιποτα, επισης τιποτα δεν λεω και αν προηγουμενως τα εχουν πει αλλοι.
Αμπελοφιλοσοφια δεν ειναι το να πεις σε καποιον οτι ειναι λαθος επιλογη θερμανσης σε μικρο τριοροφο το αεροθερμο-τυπου σομπας- τζακι.
Οι μεζονετες ειχαν προβλημα ομοιομορφης θερμανσης ΠΑΝΤΑ ακομα και στα καλα χρονια που βγαζαμε και ξοδευαμε πετρελαιο για πλακα.. ποσο μαλλον ενα 3οροφο μικρο με αεροθερμο τζακι. Αποψεις ειναι αυτες βεβαια. Αντικειμενικες αποψεις ομως, ουσιωδεις, που να εστιαζουν πραγματικα στο θεμα ακουγονται ελαχιστες και τοτε πολλοι ασχετοι, η σχετικοι αλλα με ιδιοτελεια, τις παιρνετε με τις πετρες. Αυτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135493 από GGEOR7777
Ωραια,σωστος ο Στελλιος γιατι θεωρει οτι δυσκολα θα ζεσταθει,
Μια τριοροφη μαιζονετα με ενα τζακι.
Εχεις περισσοτερη εμπειρια σ αυτα τα θεματα.
Οποτε τι προτεινεις στον ανθρωπο για τη δικη του περιπτωση;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135506 από Στελιος1

GGEOR7777 έγραψε: Ωραια,σωστος ο Στελλιος γιατι θεωρει οτι δυσκολα θα ζεσταθει,
Μια τριοροφη μαιζονετα με ενα τζακι.
Εχεις περισσοτερη εμπειρια σ αυτα τα θεματα.
Οποτε τι προτεινεις στον ανθρωπο για τη δικη του περιπτωση;



Τωρα απευθυνεσαι σε εμενα με το.. σωστος ο Στελιος η στους αλλους?
Τα τμ που αναφερει ζεσταινονται και με αγκαλιες, ας βρει μια γκομενα. Θελω απλα να πω οτι προτασεις θα βρεις πολλες, απεριοριστες! Δε θα μιλαγα ετσι (οχι ετσι, αλλα ΚΑΘΟΛΟΥ) αν δεν εισασταν καποιοι τοσο ''κολλημενοι'' με τον συνδιασμο θερμανση-τζακι.
Ναι να σκιστουν ολα τα πτυχια οσων εχουν! Απολυτο χρυσαυγητικο δικιο να περασει σαν καθαρκτηριος ανεμος απ ολη την χωρα!
Εχω 3! κατοχυρωσεις αγαπητε, οταν βρεθει εστω ενας να μου δειξει κατι αναλογο τοτε ναι, να σεβαστω και τ γνωμη του και να συζητησω σοβαρα μαζι του.
Πηρατε φορα ολοι οι ασχετοι και κανετε και υποδειξεις, ΜΑΛΑΚΙΑ ειναι να ζεσταθει τ σπιτι αυτο με τζακι, αυτη ειναι η αποψη μου, η γνωμη μου, πως να το πω αλλιως? Να μην την πω? Ε αμα εσενα σε ενοχλει επειδη εισαι ''φρεσκος'' στο τζακι, η επειδη εχεις κανενα συμφερον, η επειδη δεν ξερεις να ακους-διαβαζεις.. αυτο δεν σου δινει τ δικαιωμα να λες οτι ναναι και να χωνεσαι στον κυρ Στελιο. Κανε δρομο πρωτα (να τον αξιζεις) και μετα πες και καμια μαλακια (ναι εχω ηθικα τ δικαιωμα να λεω και καμια μαλακια που και που, ετσι νιωθω).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135507 από Στελιος1
Ε! μην μπερδευτείτε με τα περί-χρυσαυγήτικα που έγραψα, Κομουνιστής είμαι οκ! Αστεία το είπα.
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135508 από SHERIF

Στελιος1 έγραψε:

GGEOR7777 έγραψε: Ωραια,σωστος ο Στελλιος γιατι θεωρει οτι δυσκολα θα ζεσταθει,
Μια τριοροφη μαιζονετα με ενα τζακι.
Εχεις περισσοτερη εμπειρια σ αυτα τα θεματα.
Οποτε τι προτεινεις στον ανθρωπο για τη δικη του περιπτωση;



Τωρα απευθυνεσαι σε εμενα με το.. σωστος ο Στελιος η στους αλλους?
Τα τμ που αναφερει ζεσταινονται και με αγκαλιες, ας βρει μια γκομενα. Θελω απλα να πω οτι προτασεις θα βρεις πολλες, απεριοριστες! Δε θα μιλαγα ετσι (οχι ετσι, αλλα ΚΑΘΟΛΟΥ) αν δεν εισασταν καποιοι τοσο ''κολλημενοι'' με τον συνδιασμο θερμανση-τζακι.
Ναι να σκιστουν ολα τα πτυχια οσων εχουν! Απολυτο χρυσαυγητικο δικιο να περασει σαν καθαρκτηριος ανεμος απ ολη την χωρα!
Εχω 3! κατοχυρωσεις αγαπητε, οταν βρεθει εστω ενας να μου δειξει κατι αναλογο τοτε ναι, να σεβαστω και τ γνωμη του και να συζητησω σοβαρα μαζι του.
Πηρατε φορα ολοι οι ασχετοι και κανετε και υποδειξεις, ΜΑΛΑΚΙΑ ειναι να ζεσταθει τ σπιτι αυτο με τζακι, αυτη ειναι η αποψη μου, η γνωμη μου, πως να το πω αλλιως? Να μην την πω? Ε αμα εσενα σε ενοχλει επειδη εισαι ''φρεσκος'' στο τζακι, η επειδη εχεις κανενα συμφερον, η επειδη δεν ξερεις να ακους-διαβαζεις.. αυτο δεν σου δινει τ δικαιωμα να λες οτι ναναι και να χωνεσαι στον κυρ Στελιο. Κανε δρομο πρωτα (να τον αξιζεις) και μετα πες και καμια μαλακια (ναι εχω ηθικα τ δικαιωμα να λεω και καμια μαλακια που και που, ετσι νιωθω).


Ο dimos 1969 ζήτησε συγκεκριμένα πράγματα πως να κάνει την μετατροπή του τζακιού του με ασφάλεια και οικονομικό τρόπο και όχι πως να ζεστάνει τον χώρο ανεξαρτήτου κόστους κτήσεως θερμαντικού εξοπλισμού,
τα τετραγωνικά που έχει 15 + 15 + σοφίτα που είναι μισή σε όγκο και σφραγίζει εάν δεν έχει κατεβασμένη την σκάλα ζεστένονται και με αγκαλιές, πολύ περισσότερο δε με ένα πραγματικό ενεργειακό τζάκι, καμίνι θα γίνει, διευκρίνησε εάν θέλεις ποιούς θεωρείς άσχετους και ποιά κριτήρια έλαβες υπ΄όψιν σου για την συγκεκριμένη κρίση σου, εφ΄όσον είμαστε άσχετοι και λέμε ΜΑΛΑΚΙΕΣ γιατί ασχολείσαι και τις διαβάζεις και δεν ανοίγεις δικό σου φόρουμ όπου θα γίνονται δεκτοί μόνο όσοι έχουν από τρείς ευρισυτεχνίες και άνω, τι ειδικότητας πτυχία πρέπει να σχιστούν? Παρουσίασέ μας ένα τζάκι σου από τα τόσα που έχεις τοποθετήσει, έχεις αρχίσει μία ή δύο παρουσιάσεις και τις άφησες στην μέση, και τέλος εδώ μέσα δεν έχει κατηγορήσει κανένας τα τζάκια σου ή εσένα ο μόνος που το κάνει είσαι εσύ ο ίδιος για να αυτοπροβάλεις στην συνέχεια τις πατέντες σου αλλά μόνο λεκτικά και όχι παρουσιάζοντας έργα σου για να μάθουμε κάτι και εμείς οι αδαείς.
Ειλικρινά τα γράφω καλοπροαίρετα, αλλά με ενόχλησε λίγο το ύφος σου.
Μία γνώμη ζήτησε ο άνθρωπος και ξαφνικά έγεινε χαμός.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ