Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65441 από baggos
Απαντήθηκε από baggos στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
μου εγγυηθηκε οτι εχει εξασφαλισμενο service κ.λ.π !!
αν ειναι τωρα πριν αγορασω την σομπα να κανω διασταυρωση μεσω ΕΥΠ , οκ αλλαζει τωρα !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65443 από baggos
Απαντήθηκε από baggos στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
πως μπανεις στο τεχνικο μενου?? ποιο ειναι το Α9 ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65445 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
να σου λυσω την απορια εστω και μερικως μαστορα μας
1.γιατι δεν εχουμε καταλαβει πριν την αγορα οτι δεν αγοραζουμε ξυλοσομπα αλλα ...καυστηρα
2.γιατι μαθημενοι μεχρι τωρα απο τα λιγα που υπηρχαν θεωρουμε δεδομενο οτι ολο και καποιος μαστορας θα υπαρχει ...περα απο τις βεβαιωσεις του μαγαζιου
3,γιατι στην ουσια την εγγυηση την δινει ο πωλητης ... αρα σαν να μην υπαρχει αν μπλεξεις
4.γιατι καποιοι διαλεγουν και την αξιποπιστια μιας εταιρειας ...με οποια κριτιρια διαθετουν
5.κι εδω θα ειναι το μεγαλο θεμα οταν θα χρειαστουν σε 3-4 χρονια ανταλλακτικα ...ποσοι θα μπορουν να βρουν.


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65576 από baggos
Απαντήθηκε από baggos στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia
ΗΜΑΡΤΟΝ παιδια !!!
Δεν μου περισευανε 3000 € , ουτε ειχα ορεξη να αλλαξω ειδος θερμανσης !!
Οπως οι περισσοτεροι οι γνωστοι λογοι με οδηγησαν εκει !
Ο εμπορας που μου την πουλησε ειναι ( γνωστος ) και μου εγγυηθηκε για ολα τα παραπανω !!
ΑΤΥΧΗΣΑ !!! και μιλαω με την εταιρεια τωρα που ειναι σοβαροι και περιμενω να μου πουν που να απευθυνθω στην Αθηνα .
Δεν ειμαι γνωστης ουτε εχω τεχνικες ικανοτητες για αυτο ρωταω ανθρωπους καπως ποιο γνωστες !!
Οσοι θετουν θεμα κριτηριων απλα να αναλογιστουν με ποια κριτηρια εμεις δωσαμε το δικαιωμα σε ΜΕΡΙΚΟΥΣ να μας φτασουνε να μιλαμε για την THERMOFOCUS και οχι για εναν συγχρονο καυστηρα πετρελαιου,αεριου,η ρευματος !
Γι αυτο ας λειπουν οι κρισεις και
"" ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλετο""

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65624 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

baggos έγραψε: Ο εμπορας που μου την πουλησε ειναι ( γνωστος ) και μου εγγυηθηκε για ολα τα παραπανω !!
ΑΤΥΧΗΣΑ !!! και μιλαω με την εταιρεια τωρα που ειναι σοβαροι και περιμενω να μου πουν που να απευθυνθω στην Αθηνα .


Αυτά που γράφουμε εδώ καλέ μας φίλε, δε έχουν να κάνουν με εσένα και το πρόβλημα που έχεις αντιμετωπίσει χαλαρά, έστω και καλαμπουρίζοντας, λέγοντας "βοήθεια πάμε για ανατίναξη της σόμπας"

Τα γράφουμε για να ενημερωθούν οι επόμενοι υποψήφιοι αγοραστές. Το θέμα σόμπα πέλλετ έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις, και σόμπες θα πωλούνται σε λίγο στα μανάβικα.

Η διαφορά είναι ότι τα ακίνδυνα λαχανικά, πατάτες και κρεμμύδια του μανάβη τα αφήνουμε στο μπαλκόνι για να μην μυρίζει το σπίτι, ενώ μια σόμπα-λέβητα-καυστήρα......τον έχουμε μέσα στο σαλόνι η δίπλα στο προσκέφαλο μας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65780 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Cola Termo Focus HR 17,4kW by theoilia

theoilia έγραψε: Παρόλο το ακριβό και πιστοποιημένο πέλλετ που καίει η σόμπα παρουσιάστηκε το πρόβλημα συσσώρευσης σκληρής στάχτης στο ποτήρι καύσης της σόμπας.Το πρόβλημα άρχισε αμέσως μόλις αρχίσαμε να καίμε την καινούργια παραλαβή.Το πέλλετ είναι το ίδιο.Σε επικοινωνία με τον προμηθευτή μου είπε πως αυτό συμβαίνει :evil: και να αυξήσω λίγο τον αέρα εισαγωγής ή να μειώσω λίγο την ποσότητα πελλετ που παίρνει κάθε φορά ο κοχλίας.Πως όμως να το κάνω αυτό;Ο πίνακας ελέγχου είναι της Micronova και παρόλο που βρήκα τον κωδικό εισόδου στο μενού τεχνικού (A9 για όποιον ενδειαφέρεται) δεν μπορω να βγάλω άκρη γιατί το μενού και οι ρυθμίσεις του είναι ένα μίγμα αγγλικών και ιταλικών λέξεων.Άντε να βγάλει άκρη κάποιος έτσι.Έχει κανείς καμία ιδέα από τους κοντρόλερ της micronova μπας και με βοηθήσει;

Θοδωρή, είσαι τόσο καιρό στο forum. Δέχτηκες αυτό που σου είπε ως απάντηση για το πέλλετ; Ξέρει ο κύριος ότι πληρώνεις για πιστοποιημένο πέλλετ; Ξέρει ότι γίνονται έλεγχοι σε κάθε παρτίδα; Ξέρει ότι από το εργοστάσιο φεύγει καθαρό το πέλλετ και ο,τιδήποτε του συμβεί, υπεύθυνος είναι αυτός; Θα έπρεπε να ζητήσεις άμεση αντικατάσταση και όχι να ψάχνεις να πειράξεις τη σόμπα, εφόσον είσαι σίγουρος ότι φταίει το πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ