Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44953 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

pantelis1973 έγραψε:



Aρα σύμφωνα με το παραπανω σχεδιο και εφοσον το HCW pump και sensor είναι ιδιο με το WUW pump kαι sensor ειναι οντως για το μποιλερ(είτε δοχειο αδρανειας ή ΖΝΧ).
Το θέμα πλέον ειναι που ειναι ο CH sensor.

Oπα σιγα λιγο ρε Παντελη με μπερδευεις,τον εχεις συνδεση τον σενσορα πισω απο τον λεβητα εσυ ναι η οχι?
Φυσικα και μαι ετσι,πως αλλιος θα μετρουσε την θερμοκρασια του λεβητα?
Εγω τον εχω βαλει και δειχνει την θερμακρασια των νερων του λεβητα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44968 από dimitris-evia
Απαντήθηκε από dimitris-evia στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
παιδία έχει στο μπροστινό του μέρος κάτω από το κοντρόλ και άλο κυάθιο που έχει εκι το θερμόμετρο μιν τα μπερδεύουμε ολα, το πισω δεν κάνει τίποτα Ισός ειναι για κάτι αλο
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimitris-evia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45017 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Μισο γιατι θα με τρελανεται με τους μπερνιτ.
Εχετε λοιπον αν καταλαβαινω σωστα τον αισθητηρα ΣΕΝΤΡΑΛ κατω απο το κοντρολερ? Και εχετε και τον αισθητηρα για το δοχειο πισω-χωρις νοημα βεβαιως εκει,σωστα?
Αρα αν θελεις η εχεις δοχειο βγαζεις το πισω αισθητηρα και τον βαζεις εμβαπτιζομενο στο δοχειο και απο εκει και μετα δουλευεις και τους δυο κυκλοφορητες παραλελ η δινοντας προτεραιοτητα - το πιο σωστο - στο μπαφερ, σωστα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45021 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

androutso έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Λοιπον σε οτι αφορα τα μη σβησιματα του βεντιλατερ, συντομα λογικα θα σας εχω την λύση. Καθως θα με ενημερωσει ο Πολωνος πως να το ρυθμισουμε σωστα για να κλεινει.

Το πιο πιθανο ειναι οτι εχουν βαλει ακομα πιο χαμηλη θερμοκρασια απο τους 40 (κρυφο μενου ισως?!) για να σας σβηνει.

Θα επανελθω οταν μου στειλει το email.


Τον ενημερωσα επισης οτι τους ετοιμαζω νεα παραγγελία, καθως θελω να παρω τρια room regulators και δυο τρια κοντρολερ για φιλους, αν θελει και καποιος αλλος ας μου πει για να τον ρωτησω μια και καλη!


Για ποιον λογο αγοραζεις απο εξω τα κοντρολ? Αν Θελεισ τοσα πολα καλο θα ηταν να κανεις και μια κουβεντα στο εδω προμηθευτη.Δεν ξερεις τη τιμη μπορει να σου κανει. Πες του θελω αυτα μου τα κανουν τοσο εσυ ποσο μου τα κανεις. Και τα λεφτα μενουν στον Ελληνα εμπορο και οχι στον Πολωνο.


καταρχας δεν υπαρχει Ελληνας αντιπροσωπος επισημα, αρα δεν εχει νοημα - δεν με καλυπτει καποιος. και η αληθεια ειναι οτι αγοραζοντας απευθειας πετυχα καλες τιμες και γνωριστηκα με τον sales manager τους με τον οποιο μιλαω απευθειας και με βοηθησε οταν χρειαστηκα πληροφοριες και λεπτομεριες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45032 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

kosmidis80 έγραψε: Μισο γιατι θα με τρελανεται με τους μπερνιτ.
Εχετε λοιπον αν καταλαβαινω σωστα τον αισθητηρα ΣΕΝΤΡΑΛ κατω απο το κοντρολερ? Και εχετε και τον αισθητηρα για το δοχειο πισω-χωρις νοημα βεβαιως εκει,σωστα?
Αρα αν θελεις η εχεις δοχειο βγαζεις το πισω αισθητηρα και τον βαζεις εμβαπτιζομενο στο δοχειο και απο εκει και μετα δουλευεις και τους δυο κυκλοφορητες παραλελ η δινοντας προτεραιοτητα - το πιο σωστο - στο μπαφερ, σωστα?


Tελικά αυτό συμπερένω και εγω θοδωρή. Μπορείς να συνδεσεις το κυαθιο στο δοχειο και να συνδεσεις τον κυκλοφορητη στην εξοδο πισω απο τον λεβητα. Καιετσι με την εντολή των παραλληλων κυκλοφορητων να ελεχγεις και τα δυο. το πως ειναι ενα αλλο θεμα..

Σάμη ,τον εχω συνδεδεμενο,αλλα πλεον νομίζω οτι δεν εχει νοημα να υπαρχει εκει.
εαν υπαρχει ο ch σενσορας κατω απο το κοντρολ πανελ,(ειμαστε σιγουροι;)τοτε το θεμα μας ειναι πλεον γιατί και εαν γινεται να σβηνει το βεντυλατερ σε χαμηλη θερμοκρασια..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45155 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

pantelis1973 έγραψε:

valsam έγραψε: Πντελη εσενα σου σβηνει το βεντιλτερ μιση ωρα αφου τελειωσουν τα ξυλα και πεσει η θερμοκρσια των νερων κατω απο τους 40 οπως λεει το εγχειριδιο?
Ο θερμοστατης που εχω στο σαλονι εχει πλακα ,ενω με το πετρελαιο δουλευε στον ενα βαθμο πανω κατω τωρα με τον burnit ειναι αλαν νταλον,τον οριζω να σταματαει στους 20 και αυτος κοβει την ηλεκτροβανα στους 25, για να εχω 22-23 στο σαλονι πρεπει να τον βαλω στους 15 βαθμους!


Οχι ρε εσυ αυτό δεν σβηνει με τιποτα...

ρε παιδια εμας το ανεμηστηρι σβηνει κανονικα κ χωρις αδρανειας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.224 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ