Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45613 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

pantelis1973 έγραψε:

valsam έγραψε: Παντελη μεχρι ποια θερμοκρασια μπορεις να το ορισεις να σβηνει?
Γιατι να μην το ορισουμε στους 50-55 βαθμους τοτε αφου ουτος η αλλος τα νερα στους 50 δεν τα εκμεταλευομαστε μιας και υπαρχει η τριοδη που ειναι κλειστη !


Δεν το δοκιμασα να σου πω την αληθεια. εγω το εβαλα στους 40,δεν ξερω εαν θα πρεπει να το ορισουμε παραπανω.Αυτα με τις θερμοκρασιες με εχουν μπερδεψει λιγακι να σου πω.Θεμοκρασια κυκλοφορητη,υδροστατη,τριοδης. Εμενα ο υδραυλικός μου εβαλε τον κυκλοφορητη να ανοιγει στους 40,και τον υδροστατη του μπαφερ και αυτον στους 40..

Παντελη το τηλ. σου παλι το εχασα (κανω πειραματα με την rom του κινητου μου και τα εχω κανει μπαχαλο),παρε με σε παρακαλω τηλ. για να ορισω και τον δικο μου στους 40!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45626 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
:blink:

valsam έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

valsam έγραψε: Παντελη μεχρι ποια θερμοκρασια μπορεις να το ορισεις να σβηνει?
Γιατι να μην το ορισουμε στους 50-55 βαθμους τοτε αφου ουτος η αλλος τα νερα στους 50 δεν τα εκμεταλευομαστε μιας και υπαρχει η τριοδη που ειναι κλειστη !


Δεν το δοκιμασα να σου πω την αληθεια. εγω το εβαλα στους 40,δεν ξερω εαν θα πρεπει να το ορισουμε παραπανω.Αυτα με τις θερμοκρασιες με εχουν μπερδεψει λιγακι να σου πω.Θεμοκρασια κυκλοφορητη,υδροστατη,τριοδης. Εμενα ο υδραυλικός μου εβαλε τον κυκλοφορητη να ανοιγει στους 40,και τον υδροστατη του μπαφερ και αυτον στους 40..

Παντελη το τηλ. σου παλι το εχασα (κανω πειραματα με την rom του κινητου μου και τα εχω κανει μπαχαλο),παρε με σε παρακαλω τηλ. για να ορισω και τον δικο μου στους 40!

ρε παιδες ποιο απ ολα ειναι η ρυθμιση για να σβηνει το γ@μηστηρι γιατι κ απο εγγλεζικα δεν σκαμπαζουμε τι ακριβως κανουμε;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45656 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

ΑΛΕΚΟΣ έγραψε: :blink:

valsam έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

valsam έγραψε: Παντελη μεχρι ποια θερμοκρασια μπορεις να το ορισεις να σβηνει?
Γιατι να μην το ορισουμε στους 50-55 βαθμους τοτε αφου ουτος η αλλος τα νερα στους 50 δεν τα εκμεταλευομαστε μιας και υπαρχει η τριοδη που ειναι κλειστη !


Δεν το δοκιμασα να σου πω την αληθεια. εγω το εβαλα στους 40,δεν ξερω εαν θα πρεπει να το ορισουμε παραπανω.Αυτα με τις θερμοκρασιες με εχουν μπερδεψει λιγακι να σου πω.Θεμοκρασια κυκλοφορητη,υδροστατη,τριοδης. Εμενα ο υδραυλικός μου εβαλε τον κυκλοφορητη να ανοιγει στους 40,και τον υδροστατη του μπαφερ και αυτον στους 40..

Παντελη το τηλ. σου παλι το εχασα (κανω πειραματα με την rom του κινητου μου και τα εχω κανει μπαχαλο),παρε με σε παρακαλω τηλ. για να ορισω και τον δικο μου στους 40!

ρε παιδες ποιο απ ολα ειναι η ρυθμιση για να σβηνει το γ@μηστηρι γιατι κ απο εγγλεζικα δεν σκαμπαζουμε τι ακριβως κανουμε;;;


To Fan boundary-menu-οριζεις την θερμοκρασια-menu-exit

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΑΛΕΚΟΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45659 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Σάμη,επειδη οταν ανεβασες το τεχνικό εγχειρίδιο-εκεινες τις 12 σελιδες δεν φαινονται καθολου καλα στην εκτυπωση,μπορεις να αναφερεις τι λεει ο κατασκευαστης για την λειτουργια του και αυτό που ειπες να τον δουλεουμε τερμα γκαζια;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by pantelis1973.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45755 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

androutso έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Androutso ναι, πες μου για πιο ενδιαφερεσαι!

είναι pdf και δεν εχω ορεξη να τα γραφω ολα απο την αρχη


Δεν το ανεβαζεις όλο να το εχουμε και εμεις τωρα που μας εμαθες τα πολλά;


Το ποιο ενδιαφέρον ήταν αυτό με τον ανεμιστήρα.Όπου έκανε πολύ καλή δουλεία. B) B) B) Τώρα για τα αλλά δεν ξέρω τη είναι και δεν τα πειράζω. Απλά για ενημέρωση και αν παίρνει κάποια προσαρμογή ακόμα!!!
Παντός πολύ καλός ο φιλαράκος που έκανες στην Πολωνία. :woohoo: :woohoo: :woohoo:


Αφου να φανταστεις μιλαμε και στο τηλ. πλεον εντελως φιλικα, λες και ειναι μελος ή φιλος καιρο!

Τα υπολοιπα θα σας κρατησω σε σασπενς, γιατι στο τελος τετοιοι καυτες που ειναι οι μπερνιτακιδες μας βλεπω να τους κανουμε πυραυλους τους λεβητες!

Πλακα κανω, αυριο πρωι θα σας τα γραψω ολα χαρτι και καλαμαρι ;)


Valsam αστο ως εχει γιατι στο τελος θα το μπερδευεις νομιζω και θα σου αφηνει ξυλα χωρις να στα καιει μεσα στον θαλαμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45759 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

pantelis1973 έγραψε:

valsam έγραψε: Παντελη μεχρι ποια θερμοκρασια μπορεις να το ορισεις να σβηνει?
Γιατι να μην το ορισουμε στους 50-55 βαθμους τοτε αφου ουτος η αλλος τα νερα στους 50 δεν τα εκμεταλευομαστε μιας και υπαρχει η τριοδη που ειναι κλειστη !


Δεν το δοκιμασα να σου πω την αληθεια. εγω το εβαλα στους 40,δεν ξερω εαν θα πρεπει να το ορισουμε παραπανω.Αυτα με τις θερμοκρασιες με εχουν μπερδεψει λιγακι να σου πω.Θεμοκρασια κυκλοφορητη,υδροστατη,τριοδης. Εμενα ο υδραυλικός μου εβαλε τον κυκλοφορητη να ανοιγει στους 40,και τον υδροστατη του μπαφερ και αυτον στους 40..



Ωπα Παντελη. Και τι τριωδη εχεις βαλει στον λεβητα? 55αρα? Αν ναι τοτε γιατι να τα γυρνας τα νερα στους 40 και να τα κανεις κυκλους?

Στο δοχειο αδρανειας εχεις και εκει τριοδη? Απλή εννοω να την ρυθμιζεις με το χερι (δεν χρειαζεται θερμοστατικη)? Γιατι και εκει το να γυρνας απο τους 40 τα νερα μου φαινεται καπως... Δηλαδη τα σωματα σου τι αποδιδουν στους 40???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.316 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ