Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126861 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Χρήστο, j-pap έχει 9 μέτρα καμινάδα αμονωτη,όταν έβγαλε 3 μέτρα ,δεν του έβγαζε α04,η γνώμη που του είπα είναι καλό καθάρισμα του λέβητα,και μόνωση της καμινάδας.
Εσύ τις ρυθμίσεις του πως τις βλέπεις;

Τόσο κάρβουνο που οφείλεται κατα την γνώμη σου;


Sent from my iPhone using Tapatalk .
Stratos.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126897 από j-pap
Απαντήθηκε από j-pap στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Χρηστο το p7 το εχω εδω και 2 μηνες τισ τελευταιες βδομαδες εχω πολυ εντονο το προβλημα με το Α04.αν ηταν κακο το παντρεμα δεν θα μου το εδειχνε απο την αρχη? για τι η καμιναδα δεν νομιζω να φταιει.εχθες εκανα ενα πειραμα.εκοψα την 9 μετρα καμιναδα σε 3.θεωρητικα τα καυσαερια φευγανε ποιο ελευθερα.Παρ ολα αυτα οταν εκανε επανεκκινηση ο καυστηρας δεν προλαβαινε να παει στην σκαλα 5 οπου τον δουλευω μου πεταγε Α04

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126898 από χρηστος8

j-pap έγραψε: Χρηστο το p7 το εχω εδω και 2 μηνες τισ τελευταιες βδομαδες εχω πολυ εντονο το προβλημα με το Α04.αν ηταν κακο το παντρεμα δεν θα μου το εδειχνε απο την αρχη? για τι η καμιναδα δεν νομιζω να φταιει.εχθες εκανα ενα πειραμα.εκοψα την 9 μετρα καμιναδα σε 3.θεωρητικα τα καυσαερια φευγανε ποιο ελευθερα.Παρ ολα αυτα οταν εκανε επανεκκινηση ο καυστηρας δεν προλαβαινε να παει στην σκαλα 5 οπου τον δουλευω μου πεταγε Α04


Οι δυο μηνες ειναι αρκετοι ωστε να φανει αν πετυχε η οχι η προσαρμογη του καυστηρα στον λεβητα...σε πελατη μου που εβαλα εναν P12 (σε λεβητα πετρελαιου) πριν απο 2 μηνες δεν εχει υπαρξει ουτε μια φορα Α01 , Α04 κτλ.
Το οτι στην αρχη δεν ειχες κανενα προβλημα εχει να κανει προφανως με το οτι ο λεβητας ηταν πεντακαθαρος...μολις αρχισες να καις πελλετ και η σταχτη γεμισε τις διαδρομες μεγαλωσαν οι αντιστασεις του λεβητα...ειναι απλο, δεν μπορει να τις υπερνικησει ο καυστηρας αυτες τις αντιστασεις και δεν πετυχαινεις σωστη αντιθλιψη θαλαμου καυσης...αποτελεσμα καθε φορα Α04.
Επαναλαμβανω δεν ειναι θεμα ρυθμισεων...λυπαμαι που σου το λεω ομως δεν εχεις γιατρεια φιλε.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126963 από j-pap
Απαντήθηκε από j-pap στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Χρηστο ο λεβητας που εχω ειναι του καζι απο αθηνα τον εχω παρει χροννια .55,000 θερμιδων.τι λεβητα θελει ο καυστηρας? και ποιο πανω εχω βαλει τισ ρυθμισεις που δουλευω.Μηπως μπορεις να μου διορθωσεις οποιες ειναι λαθος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126978 από j-pap
Απαντήθηκε από j-pap στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Χρηστο αυτα ειναι τα χαραχτηριστηκα του λεβητα που εχω θελω να μου πεις αν ταιριαζει για την μετατροπη.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127016 από j-pap
Απαντήθηκε από j-pap στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Χρηστο καλημερα.μηπως μπορεις να με βοηθησεις με τα στοιχεια που σου εχω δωσει?γιατι με τον μαστορα δεν μπορω να βγαλω ακρη..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.214 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ