Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8067 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Τιμές pellet

stergiosbik έγραψε:

azio1967 έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Δυστυχως μ αυτα που διαβαζω εξακολουθω να επιβεβαιωνομαι οτι εχουμε τελειωσει σαν χωρα κ κυριως σαν ΕΘΝΟΣ!!!
Ασχολουμαστε ολοι με το τι κανει ο αλλος,με το αν βγαζει τα χρηματα εξω ο βιομηχανος,με το τιμη εχει το πελλετ απο καποιους που αισχροκερδουν κτλ.
ΕΣΥ(ΕΓΩ) ο ιδιος τι κανεις?
Κρινεις ολους τους αλλους.Τον εαυτο σου ποτε θα τον κρινεις?
Γιατι δε προτιμας καποιον Ελληνα εμπορο στο οποιοδηποτε ειδος κ Ελληνικα προιοντα?
Δε γινεται να ειναι ολοι σκαρτοι.
Γιατι αν ειναι ολοι τοτε αυτοματως εισαι κ εσυ σκαρτος οποτε μη μιλας καθολου!!!
Γιατι να πας στο Lidl?
Eχει επωνυμα προιοντα?
Δικες του μαρκες ειναι.Γιατι να μη παρεις μακαρονια Γαλαξιας,Βεροπουλος κτλ που ειναι σε αντιστοιχες τιμες?
Κ απο ποτε η λεξη πατριωτισμος ειναι μεγαλη?
Δεν ειναι καθολου μεγαλη.Αυτονοητη κ ιερη υποχρεωση ειναι!
Τα 3 παλικαρια μας που χαθηκαν στα Ιμια αυτο πιστευαν κ λειτουργησαν μ αυτον τον τροπο!
Αφηστε τις παγκοσμοιοποιησεις,κοινες οικονομιες κ π..τσες μπλε!
Οπως το λαδι με το νερο δε γινονται ενα ετσι κ οι λαοι δε γινεται να σμιξουν.
Για να εχουν μελλον τα παιδια μας πρεπει να παλεψουμε με οσες δυναμεις εχουμε λειτουργωντας
Εθνικα κ οχι να βγαζουμε τον κ..λο μας απ΄εξω.
Σε καμμια περιπτωση δεν εννοω οτι εμεις ειμαστε ανωτεροι,εκλεκτοι κτλ.
Απλως θελω να ειμαι στη χωρα μου να μην ενοχλω αλλες χωρες κ αυτες εμενα.


Στέργιο,το τι θέλεις εσύ με το τι γίνεται στην πραγματικότητα απέχουν πολύ.Το 90% των Ελλήνων ψηφίζουν ανθρώπους που πιστεύουν στην παγκοσμιοποιημένη οικονομία,άσχετα αν μετά διαμαρτύρονται γιατί δεν τους απορροφά η αγορά τα προιόντα τους.Συνεχώς κι αδιαλλείπτως φάσκουν κι αντιφάσκουν με αλεπάλληλη ασυνέπεια λόγων κι έργων.Κανένας δεν μίλησε για σκάρτους εμπόρους.Μιλήσαμε για αισχροκέρδεια,για αρπαχτή (το σκάρτος είναι ισοπέδωση).Εγώ τουλάχιστον (δεν ξέρω εσύ)αυτό προσπαθώ να το αντιπαλέψω με έρευνα αγοράς.Θα πάω σε όποιο σούπερ μάρκετ πουλάει πρώτα φθηνο και μετά ποιοτικό προιόν.Το λάδι δεν σμίγει με το νερό,αλλά εσύ κι εγώ έχουμε χρόνια τώρα τους αλλοδπούς στη δούλεψή μας γιατι έτσι μας συμφέρει(να μην τα ξεχνάμε αυτά).Τέλος αν εσένα σου προσφέρουν δυο παλλέτες πελλετ μια ελληνική των 300 ευρω και μια αλλοδπή των 200,να προτιμήσεις την εληνική.Εγώ θα πάρω την άλλη και μείνε εσύ με την εντύπωση ότι θα μείνουν τα χρήματά σου στην Ελλάδα.


Eσυ azio καταλαβες απο αυτα που εγραψα οτι υποστηριζω την αισχροκερδεια?
Μαλλον λαθος καταλαβες.
Απο το προηγουμενο φορουμ ημουν απο τους πρωτους που το κατεκρινα (αισχροκερδεια) αλλα αυτο δε με κανει να λειτουργω κοντοφθαλμα.
Ξερω πολυ καλα οτι οταν υποστηριξω καποιον σωστο συμπατριωτη μου αυτος με τη σειρα του θα υποστηριξει εμενα οταν ελθει η καταλληλη στιγμη.
Δε θα τον "πουλησω" για 10euro διαφορα στον τονο η για 0,02euro διαφορα στο μακαρονι.
Εγω λειτουργω ετσι.
Μπορει να ειμαι λαθος αλλα τα γεγονοτα νομιζω οτι με δικαιωνουν.
Θα πω κ κατι που εχει πει καποιος-παπας νομιζω ηταν-το οποιο ειναι σοφο.

"Αν σε ενα χωραφι γεματο λουλουδια που στη μεση εχει ενα σκατο αφησεις μια μυγα αυτη θα ΨΑΞΕΙ κ θα παει στα σκατα.
Αν παλι σε ενα χωραφι γεματο σκατα που εχει στη μεση ενα λουλουδι αφησεις μια μελισσα αυτη θα ΨΑΞΕΙ κ θα παει στο λουλουδι."

Οποτε ας αποφασισουμε ολοι μας τι θελουμε να ειμαστε.
Μελισσες η μυγες?


Eσύ Στέργιο έχεις γίνει δέκτης ευνοικής μεταχείρησης από έμπορο επειδή τον προτίμησες?Εγώ φέτος έκαψα ως τώρα 7 τονους πελλετ.Αγόρασα τους 5 απ'τους 7 απ'τους τοπικούς γνωστούς παραγωγούς.Την τελευταία φορά όταν πήγα επειδή δεν είχε, απλώς έκλεισα την τιμή και εδωσα προκαταβολή για 25 λεπτα το κιλό.Όταν όμως ήρθε το υλικό για την προτίμηση που τους έκανα μου ζήτησαν 27 λεπτά,γιατί λέει ανέβηκε το κόστος παραγωγής.Άσε ρε Στέργιο,γεμίσαμε λαμόγια,έτσι νομίζεις ότι λέω όσα λέω?
Ούτε γω θα απορρίψω τον ντόπιο για 10 ευρώ τον τόνο κι ας μου τη φόρεσε αυτός για 60 ευρώ για τρεις τόνους.Δεν μου αρέσει όμως να με δουλεύουν και να με παραμυθιάζουν με υψηλές ποιότητες και τα τοιαύτα.
Όσο για τη σοφή κουβέντα,δεν μου φτάνει και τόσο το μυαλό να τη κατανοήσω,άμα θες κάντη λιανά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8101 από ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ
Απαντήθηκε από ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ στο θέμα Τιμές pellet
Συγνώμη,

το θέμα που υπήρχε για τη συμμετοχή σε κοινή παραγγελία pellet τι απέγινε? Εγώ δεν το βρίσκω ή το αφαιρέσατε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8103 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ έγραψε: Συγνώμη,

το θέμα που υπήρχε για τη συμμετοχή σε κοινή παραγγελία pellet τι απέγινε? Εγώ δεν το βρίσκω ή το αφαιρέσατε?


Κοίτα στη 2η σελίδα...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8108 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε:

ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ έγραψε: Συγνώμη,

το θέμα που υπήρχε για τη συμμετοχή σε κοινή παραγγελία pellet τι απέγινε? Εγώ δεν το βρίσκω ή το αφαιρέσατε?


Κοίτα στη 2η σελίδα...


www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...57&id=7330&Itemid=53

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8111 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές pellet
Καθομαι και σας ακουω εδω και θα πω ορισμενα παραδειγματα για ελληνες εμπορους αλλα και παραγωγους
Προσφατα εψαχνα για παιδικο δωματιο.Στο δερβενι ενα επιπλαδικο ελεγε ολα μιση τιμη.Μαζι με το παιδικο θα περναμε μια ντουλαπα βακελιτικη για την οποια ειχα ηδη παρει τιμη προσφορα.Παμε λοιπον εκει ο τυπος μου εδινε την ντουλαπα ποιο ακριβα απο οτι την ειχα βρει .Ρωταει η γυναικα μου αυτη ειναι η κανονικη τιμη και μετα θα γινει μειωση.Απαντηση μα τι λες αυτες ειναι ηδη χαμηλες τιμες.Η γυναικα μου δεν κρατηθηκε και λεει παμε να φυγουμε.
Υδραυλικος για 1 μιση ωρα δουλεια με κοστος υλικων 6 ευρω αλλαγη βανα σε καλοριφερ ζητησε 60 ευρω.
Αστε καλητερα να μην πω και αλλα.Καποιοι τα τελευταια χρονια θησαυρισαν και προσπαθουν να κανουν το ιδιο κυνηγοντας γρηγορο κα ευκολο χρημα.
ΤΑ ψεμματα τελειωσανε πλεον οποιος ειναι σωστος και λογικος θα αντεξει στην αγορα οι υπολοιποι θα πατε στο ταμειο ανεργιας να ηρεμησετε.Συγνωμη που ειμαι τοσο ειρωνικος αλλα εχω πληρωσει πολλα Γαααα/...τικα οταν εχτισα το σπιτι.
ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ ΤΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.Οποτε εισαγωγη απο εξω και ας πανε τα χρηματα και στην Ουγκαντα
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8115 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
εγω παλι θα το ξανα γραψω και ας γινομαι κουραστικος!!

Επειδη και εγω φιλε μου προλαλησαντα ετυχε να φτιαξω το σπιτι μου θα σου πω το εξης:

Ενα 90% των πραγματων που εχω μεσα στο σπιτι απο Υδραυλικα, Ηλεκτρολογικα, Θερμανση, Κουζινα κλπ ειναι αγορασμενα απο το ebay


Ενα προσφατο παραδειγμα.. Αγορασα ταπετσαρια.. Παω λοιπον σε 5-6 γνωστα μαγαζια και κοιταξαμε με τη γυναικα μου τα βιβλια ταπετσαριων.. Κρατησαμε τους κωδικους της ταπετσαριας αλλα επισης και φωτογραφια στο κινητο.
Η προσφορες που μας κανανε τα μαγαζια για 10 ρολους της συγκεκριμενης ταπετσαριας ηταν 1000€ - 1150€ (ΕΛΛΑΔΑ)
Ε λοιπον τις αγορασα μαζι με τα εξοδα αποστολης 224,75€ απο ebay..

Το σπιτι μου βγηκε 30.000€ ΚΟΜΠΛΕ με τα ολα του! Αν τα αγοραζα απο εδω ηθελα κοντα στα 70.000€ Πανω απο τα διπλα. Οποτε τι κανουμε;; ΨΑΧΝΟΥΜΕ,ΚΟΙΤΑΜΕ, ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ...

Μακαρι να στελνανε και μεσω ebay pellet.. αλλα...
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.464 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ