Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11021 από RENEWABLE NRG
Απαντήθηκε από RENEWABLE NRG στο θέμα Τιμές pellet
Το καλό και φθηνό είναι δύο χαρακτηριστικά που σπάνια τα συναντάς μαζί σε προϊόν...
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by RENEWABLE NRG.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11022 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

RENEWABLE NRG έγραψε: Το καλό και φθηνό είναι δύο χαρακτηριστικά που σπάνια τα συναντάς μαζί σε προϊόν...


Αυτός είναι ο στόχος αυτού του φόρουμ. Κι επειδή δεν έχεις διαβάσει προφανώς τις θέσεις μου εξαρχής, από την αρχή ουρλιάζω ότι αυτό μπορεί να γίνει σε συνεργασία με τους υγιώς σκεπτόμενους εμπόρους. Κανείς δεν μίλησε συλλήβδην εναντίον των εμπόρων, τους κακούς εμπόρους βρίζουμε, όπως κάνετε εσείς για παράδειγμα με τους κακούς... καθηγητές.
Σωστή ενημέρωση θέλει ο κόσμος από αληθινούς καταναλωτές κι από εμπόρους με κοινωνικές ευαισθησίες κι όχι λάτρεις της αισχροκέρδειας.


ΥΓ: Κρίνω πάντα τα λόγια κάποιων εδώ μέσα και ποτέ την προσωπικότητά τους. ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΙΞΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ. Όσα είπες λοιπόν, αγνοώντας το ποιος είμαι και πώς κάνω τη δουλειά μου ήταν μεγάλο φάουλ. Κρίνε αυτά που λέω και δέξου την κριτική μου. Αυτό είναι το σωστό. Αν σ' άκουγαν μαθητές που είχα τόσα χρόνια στα σχολεία, το ντου δεν το γλύτωνες...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jose pelleto, RENEWABLE NRG

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11024 από george74
Απαντήθηκε από george74 στο θέμα Τιμές pellet
συμφωνω απολυτα οτι αυτο που πρεπει να μας ενδιαφερει ειναι η τιμη και να βοηθησουμε την εγχωρια οικονομια.Το θεμα ειναι ομως τα λεφτα που θα γλιτωσουμε παιρνωντας ενα φτηνο ελληνικο πελλετ μην τα δωσουμε στους τεχνικους τησ pallazzeti για παραδειγμα!Θελω να πω δηλαδη οτι δεν ειναι κακο να δοκιμαζουμε και να ρωταμε για οτι αγοραζουμε διοτι φιλε μου εμενα τουλαχιστον δεν με περρισευουν...

Υ.Γ ΤΟ πελλετ του Μακη που βρηκα σε καλη τιμη ειναι με την μπλε συσκευασια με μεταφραση και στα ιταλικα (απο οτι καταλαβα εχει διαφορους τυπους απο οτι ειδα στο σαιτ της εταιριας)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11026 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

george74 έγραψε: συμφωνω απολυτα οτι αυτο που πρεπει να μας ενδιαφερει ειναι η τιμη και να βοηθησουμε την εγχωρια οικονομια.Το θεμα ειναι ομως τα λεφτα που θα γλιτωσουμε παιρνωντας ενα φτηνο ελληνικο πελλετ μην τα δωσουμε στους τεχνικους τησ pallazzeti για παραδειγμα!Θελω να πω δηλαδη οτι δεν ειναι κακο να δοκιμαζουμε και να ρωταμε για οτι αγοραζουμε διοτι φιλε μου εμενα τουλαχιστον δεν με περρισευουν...

Υ.Γ ΤΟ πελλετ του Μακη που βρηκα σε καλη τιμη ειναι με την μπλε συσκευασια με μεταφραση και στα ιταλικα (απο οτι καταλαβα εχει διαφορους τυπους απο οτι ειδα στο σαιτ της εταιριας)


Τέτοιο ήταν ο πρώτος από τους δύο τόνους που έκαψα. Δόξα τω θεώ ο λέβητας δεν είχε κανένα πρόβλημα, απλά έχει πολλή στάχτη, η οποία δεν ξέρω τι μπορεί να προκαλέσει σ' ένα τζάκι. Ίσως κάποιο παιδί απ' τα τζάκια βοηθήσει.

ΥΓ: Αστέρη βοήθα...
Αστέρης, ο άνθρωπος που εκπροσωπεί όσο κανένας άλλος την φιλοσοφία αυτού του φόρουμ. ΒΟΗΘΩ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΩΣ.

Τι κρίση καλοσύνης είναι αυτή σήμερα; Δεν με αναγνωρίζω...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11030 από sugarboy
Απαντήθηκε από sugarboy στο θέμα Τιμές pellet

Nasikas έγραψε:

george74 έγραψε: Γεια και χαρα σε ολους!Ειμαι καινουριος στο forum και το μηχανημα που εχω ειναι τζακι pellet της pallazzeti to ecofirε το αεροθερμο
(12,5kw).Μεχρι τωρα εκαιγα αυστριακο pellet (την πορτοκαλι συσκευασια)με 310Ε τον τονο.Βρηκα ομως ενα ελληνικο σε πολυ καλη τιμη απο Λαρισα με την επωνυμια Μακη.

Επειδη το μηχανημα που εχω ειναι αρκετα ακριβο θα ηθελα την γνωμη καποιου που το εχει δοκιμασει γιατι πολλα ακουγονται για φετος οσον αφορα την ποιοτητα των ελληνικων pellet και οχι μονο.Ευχαριστω προκαταβολικα!

τα όσα γραφονται στα μπλογκς, δεν πρεπει να σε προβήματίζουν φιλε μου.
Μεχρι την Τουρκοκρατία δεν υπηρχε ξενομανία στην Ελλαδα.
Τωρα...καθε ξενο=καλό.
Τα Ελληνικά εργοστασια χτίστηκαν απο την περιοδο που η Ελλαδα δεν ειχε καταναλωση πελλετ και γινοταν κατα 95% εξαγωγη στην Κεντρικη και Νοτιο Ιταλια. Όπου εχουμε σοβαρο πλεονεκτημα στο θεμα του ναυλου, εναντι της Πολωνιας, Λιθουανίας, Ουκρανιας που ειναι οι μεγαλοι εξαγωγεις (μαζι με Αυστρια που ειναι ακριβό). Και το Ελληνικο πελλετ ειναι εξοχως αποδεκτο.
Μερικα ανωνυμα δημοσιευματα ειναι σαφως κατευθυνόμενα.
Καποιοι άλλα ειναι καλοπροαιρετα ίσως. Δεν μπορουν όμως να αντιληφθουν οι "καλοπροαιρετοι" οτι αν απο τα μεσα Απριλη τα Ελληνικα εργοστασια (με την σπίλωση που υφιστανται στην αγορα και στα ανωνυμα μπλογκς) κανουν συμβόλαια με Ιταλια για εξαγωγη 30-50.000 τονων, η μικρη ελλειψη που θα δημιουργηθει θα οδηγησει τις τιμες στην ανηφορα.
(το πιο αστειο απο όλα ειναι το γεγονος ότι σε καποιο σχόλιο φιλου εγκωμιάστηκε πελλετ Ιταλικό, που.....όμως ήταν Ελληνικό σε συσκευασια φασον) :whistle: :whistle:



NΝα κάνω λίγο το συνήγορο του διαβόλου?

Αφου τα ελληνικά εργοστάσια, δεν μπορούν να κάνουν πρόβλεψη για την ποσότητα που θα χρειαστεί η εγχώρια αγορά (ωστε να την δεσμεύσουν απο την παραγωγή τους) και αφου πουλάνε την καλή εξόχως αποδεκτή πραμάτεια τους στις αγορές της Ιταλίας και στην εγχώρια δίνουν δευτεροκλασάτα προϊόντα αμφιβόλου προέλευσης και παραγωγής και συσκευασίας τότε.... δώσε μου έναν λόγο να προτιμήσω το Ελληνικό.

2. Το πλεονέκτημα του ναύλου Ελλάδας-Ιταλίας, ισχύει και σε σύγκριση Βουλγαρίας_Ελλάδας
ring a bell????

3.... μη με συγχιζετε.... θα παθω κάνα έμφραγμα....

4. Και ο Σερβος και ο Βουλγαρος και ο Ρουμάνος, για την εγχώρια αγορά τους δίνουν διαφορετική τιμή.... εμείς τί κάνουμε? Πουλάμε το δικό μας για καλό και τους εγχώριους πελάτες, δηλαδή τους ΈΛΛΗΝΕΣ τους δίνουμε βουλγάρικο για Ελληνικό?

Οταν μιλάτε να μιλάτε σωστά..... και η άνοδος επήλθε και για άλλο λόγο.....


5-24 τόνοι.... ανα σημείο πώλησης....

ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΓΚΙΑ και σου βγάζω το καπέλλο.... ;)

Αερολογίες και ΠΑΠΑ-Ωρολογίες να μην ακούω μόνο!!!

Άλλο το μάρκετινγκ και άλλο το Ελληνικό και η εθνική υπόθεση!!! :woohoo:

Και υπάρχουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ μαρκετίστες........... :S :whistle:

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11034 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

sugarboy έγραψε:

Nasikas έγραψε:

george74 έγραψε: Γεια και χαρα σε ολους!Ειμαι καινουριος στο forum και το μηχανημα που εχω ειναι τζακι pellet της pallazzeti to ecofirε το αεροθερμο
(12,5kw).Μεχρι τωρα εκαιγα αυστριακο pellet (την πορτοκαλι συσκευασια)με 310Ε τον τονο.Βρηκα ομως ενα ελληνικο σε πολυ καλη τιμη απο Λαρισα με την επωνυμια Μακη.

Επειδη το μηχανημα που εχω ειναι αρκετα ακριβο θα ηθελα την γνωμη καποιου που το εχει δοκιμασει γιατι πολλα ακουγονται για φετος οσον αφορα την ποιοτητα των ελληνικων pellet και οχι μονο.Ευχαριστω προκαταβολικα!

τα όσα γραφονται στα μπλογκς, δεν πρεπει να σε προβήματίζουν φιλε μου.
Μεχρι την Τουρκοκρατία δεν υπηρχε ξενομανία στην Ελλαδα.
Τωρα...καθε ξενο=καλό.
Τα Ελληνικά εργοστασια χτίστηκαν απο την περιοδο που η Ελλαδα δεν ειχε καταναλωση πελλετ και γινοταν κατα 95% εξαγωγη στην Κεντρικη και Νοτιο Ιταλια. Όπου εχουμε σοβαρο πλεονεκτημα στο θεμα του ναυλου, εναντι της Πολωνιας, Λιθουανίας, Ουκρανιας που ειναι οι μεγαλοι εξαγωγεις (μαζι με Αυστρια που ειναι ακριβό). Και το Ελληνικο πελλετ ειναι εξοχως αποδεκτο.
Μερικα ανωνυμα δημοσιευματα ειναι σαφως κατευθυνόμενα.
Καποιοι άλλα ειναι καλοπροαιρετα ίσως. Δεν μπορουν όμως να αντιληφθουν οι "καλοπροαιρετοι" οτι αν απο τα μεσα Απριλη τα Ελληνικα εργοστασια (με την σπίλωση που υφιστανται στην αγορα και στα ανωνυμα μπλογκς) κανουν συμβόλαια με Ιταλια για εξαγωγη 30-50.000 τονων, η μικρη ελλειψη που θα δημιουργηθει θα οδηγησει τις τιμες στην ανηφορα.
(το πιο αστειο απο όλα ειναι το γεγονος ότι σε καποιο σχόλιο φιλου εγκωμιάστηκε πελλετ Ιταλικό, που.....όμως ήταν Ελληνικό σε συσκευασια φασον) :whistle: :whistle:



NΝα κάνω λίγο το συνήγορο του διαβόλου?

Αφου τα ελληνικά εργοστάσια, δεν μπορούν να κάνουν πρόβλεψη για την ποσότητα που θα χρειαστεί η εγχώρια αγορά (ωστε να την δεσμεύσουν απο την παραγωγή τους) και αφου πουλάνε την καλή εξόχως αποδεκτή πραμάτεια τους στις αγορές της Ιταλίας και στην εγχώρια δίνουν δευτεροκλασάτα προϊόντα αμφιβόλου προέλευσης και παραγωγής και συσκευασίας τότε.... δώσε μου έναν λόγο να προτιμήσω το Ελληνικό.

2. Το πλεονέκτημα του ναύλου Ελλάδας-Ιταλίας, ισχύει και σε σύγκριση Βουλγαρίας_Ελλάδας
ring a bell????

3.... μη με συγχιζετε.... θα παθω κάνα έμφραγμα....

4. Και ο Σερβος και ο Βουλγαρος και ο Ρουμάνος, για την εγχώρια αγορά τους δίνουν διαφορετική τιμή.... εμείς τί κάνουμε? Πουλάμε το δικό μας για καλό και τους εγχώριους πελάτες, δηλαδή τους ΈΛΛΗΝΕΣ τους δίνουμε βουλγάρικο για Ελληνικό?

Οταν μιλάτε να μιλάτε σωστά..... και η άνοδος επήλθε και για άλλο λόγο.....


5-24 τόνοι.... ανα σημείο πώλησης....

ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΓΚΙΑ και σου βγάζω το καπέλλο.... ;)

Αερολογίες και ΠΑΠΑ-Ωρολογίες να μην ακούω μόνο!!!

Άλλο το μάρκετινγκ και άλλο το Ελληνικό και η εθνική υπόθεση!!! :woohoo:

Και υπάρχουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ μαρκετίστες........... :S :whistle:



Απορώ τι είναι που σε κάνει να μιλάς έτσι για την a/w
κάτι που για μένα δεν θα έπρεπε να κάνει κάποιος που είναι επαγγελματίας και εμπορεύεται πελλετ

εγω σαν καταναλωτης μπορω να πω οτι απο τα 5 διαφορετικα πελλετ που εχω δοκιμασει (σακκα ,ahira,noname,proggeto και αlfa wood )μπορω να πω πως το καλυτερο απο αυτα ηταν το a/w με μεγαλη διαφορα απο τα αλλα
αληθεια εσυ καις πελλετ η μονο εμπορευεσαι?

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.422 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ