Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22669 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Τιμές pellet

ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε: Κυκλοφορει μια φημη τις τελευταιες ωρες οτι το φπα στο πελλετ πεφτει στο 13%!



Αχ! αυτό το ακούω εδώ και 2 χρόνια. Σιγά μην ενδιαφερθούν να ρίξουν το ΦΠΑ τώρα που έχουν τόση ανάγκη την είσπραξη χρημάτων από παντού. Μακάρι (για όσους δεν έχουν αγοράσει ακόμη)!!!


Μπορεί να το κάνουν για λίγο ώστε να αγορασθούν μαζικά λέβητες πέλλετ και μετά το ξαναγυρίζουν στο 23%, τους έχω ικανούς για όλα.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22672 από ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ
Απαντήθηκε από ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ στο θέμα Τιμές pellet

Τάκης έγραψε:

ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε: Κυκλοφορει μια φημη τις τελευταιες ωρες οτι το φπα στο πελλετ πεφτει στο 13%!



Αχ! αυτό το ακούω εδώ και 2 χρόνια. Σιγά μην ενδιαφερθούν να ρίξουν το ΦΠΑ τώρα που έχουν τόση ανάγκη την είσπραξη χρημάτων από παντού. Μακάρι (για όσους δεν έχουν αγοράσει ακόμη)!!!


Μπορεί να το κάνουν για λίγο ώστε να αγορασθούν μαζικά λέβητες πέλλετ και μετά το ξαναγυρίζουν στο 23%, τους έχω ικανούς για όλα.


Σίγουρα! Αυτοί είναι ικανοί να οδηγήσουν τον κόσμο στο pellet και μετά να το φορολογίσουν κι αυτό μέχρι να το φτάσουν στην τιμή του πετρελαίου. Ξέρετε πόσα χάνουν οι πετρελαιο-κολωσοί από την στροφή μας σε άλλες μορφές θέρμανσης? Θα μας αφήσουν να ζεσταινόμαστε φθηνά? Κάτι θα σκεφθούν!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22691 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Τιμές pellet
Και νομίζετε ότι εάν πέσει στο 13% το ΦΠΑ για τη βιομάζα, οι έμποροι θα μειώσουν τις τιμές τους;;;
Τα χέρια τους θα τρίβουν από τα έξτρα χρήματα που θα βγάλουν!!!
Θα πουν ένα: "έχουμε αύξηση από το εργοστάσιο, άρα πλήρωνε καταναλωτή"...

Έμπορος πέλετ έπρεπε να γίνω, δεν το σκέφτηκα... :oops:

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sta1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22727 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Τιμές pellet
Τί χειμώνας βαρύς!!!

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by terisds.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22824 από Nehlena
Απαντήθηκε από Nehlena στο θέμα Τιμές pellet
Καλημέρα και χαίρομαι που σας γνώρισα... Σας εύχομαι καλο χειμώνα, ζεστό κ οικονομικό...!!

Τον Ιανουάριο θα μπούμε πρώτα ο Θεός στο καινούργιο μας σπίτι κ είμαστε στην φαση όπου ψαχνόμαστε για λεβητα... Η θερμιδική ανάγκη του σπιτιού, ύστερα από την μελετη του μηχανολογου ο λέβητας θα πρέπει να είναι 40kw... Κοιτάζοντας δεξιά κ αριστερά, κ θελοντας να αποκλεισουμε πλεον το πετρελαιο για οικονομία αλλα κ οικολογία, μάλλον θα καταλήξουμε σε λεβητα πελετ και ξύλου... Αν και Πολύ φίλοι μας λένε ότι πρέπει να βάλετε κ λεβητα πετρελαίου, αν κ η άποψη αυτη με βρίσκει αντίθετη... ή δεν καταλαβαίνω γιατί είναι αρνητικοί με τα βιοκαύσιμα...

Μένουμε κεφαλονιά κ βρήκα το schweighofer στα 350€... Ameco, δεν βρηκα εδώ... Τσουχτερό κ σίγουρα απο την επόμενη άνοιξη θα ψαχτουμε νωρίτερα μήπως κ μπορέσουμε να βρούμε ameco ή schweighofer απο την υπόλοιπη Ελλάδα φθηνότερο, αν κ τα μεταφορικά μας τσακιζουνε εδω στο νησί... Θα αγοράζουμε κ ξυλα προς το καλοκαιρι, θα φτιαξουμε αποθηκη για να στεγνωνουν για να μπορουμε εναλλακτικα να δουλεουμε ξυλο ή πελετ....

Τώρα, όλα αυτα τα γράφω για να σας πω ότι κ εγω υπάρχω στην παρέα σας, σας παρακολουθώ κ μας βοηθάτε στην όποια απόφαση μας, μιας και αποφασίσαμε να στραφούμε σε άλλες λύσεις εκτός πετρελαίου...

Ευχαριστώ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22826 από stefar
Απαντήθηκε από stefar στο θέμα Τιμές pellet
Εγώ νομίζω πως αποκλείεται να μειώσουν το ΦΠΑ. Έχουν τόση ανάγκη απο χρήματα που το μόνο που σκέφτονται είναι πως να βάλουν επιπλέον φόρους, όχι να τους μειώσουν. Η οικολογική συνείδηση πάει περίπατο σε τέτοιες καταστάσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.465 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ