Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25535 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Τιμές pellet
Οχι δεν κανεις λαθος εγω και καποιοι αλλοι απο το φορουμ πηραμε με 235 αλλα ηταν καλοκαιρινη προσφορα .........!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25547 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

γιαννης-δραμα έγραψε: Οχι δεν κανεις λαθος εγω και καποιοι αλλοι απο το φορουμ πηραμε με 235 αλλα ηταν καλοκαιρινη προσφορα και με βουλγαρικο τιμολογιο!


Άρα το αγόρασες 290€. Απλά ............
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25559 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε: Οχι δεν κανεις λαθος εγω και καποιοι αλλοι απο το φορουμ πηραμε με 235 αλλα ηταν καλοκαιρινη προσφορα και με βουλγαρικο τιμολογιο!


Άρα το αγόρασες 290€. Απλά ..........

Εγω δεν εκλεψα τιποτα αλλοι ειναι αυτοι που κλεβουν τον κοσμακη,και στο κατω κατω ειναι νομιμο η δεν ειναι.Και μη μου λετε για φπα και φορους γιατι με 850-900 ευρω μισθο πληρωσα φετος 1000 ευρω εφορια αντε μην τα παρω και αρχισω τα γκαζια.Και να διορθωσεις το εκλεψες γιατι εγω ουτε σε εβρισα ουτε σε συκοφαντησα.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25565 από stefar
Απαντήθηκε από stefar στο θέμα Τιμές pellet
Συγγνώμη που επεμβαίνω και διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά νομίζω πως εμπορεύματα που διακινούνται μεταξύ χωρών της Ευρωπαϊκής Ένωσης πληρώνουν ΦΠΑ μία φορά, στη χώρα όπου εκδίδεται η απόδειξη ή το τιμολόγιο. Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο ΦΠΑ πληρώνεται στη Βουλγαρία, εφόσον εκεί έγινε η πώληση και από εκεί εκδόθηκε τιμολόγιο, και όχι και στις δύο χώρες, Βουλγαρία και Ελλάδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25567 από Moschalis
Απαντήθηκε από Moschalis στο θέμα Τιμές pellet

stefar έγραψε: Συγγνώμη που επεμβαίνω και διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά νομίζω πως εμπορεύματα που διακινούνται μεταξύ χωρών της Ευρωπαϊκής Ένωσης πληρώνουν ΦΠΑ μία φορά, στη χώρα όπου εκδίδεται η απόδειξη ή το τιμολόγιο. Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο ΦΠΑ πληρώνεται στη Βουλγαρία, εφόσον εκεί έγινε η πώληση και από εκεί εκδόθηκε τιμολόγιο, και όχι και στις δύο χώρες, Βουλγαρία και Ελλάδα.


Καλημέρα,
Να κάνω μια διευκρίνηση , Μεταξύ χωρών της ευρωπαϊκής ένωσης ΔΕΝ καταβάλλεται ΦΠΑ κατα την αγοραπωλησία. Τα εμπορεύματα πωλούνται κανονικά με τιμολόγιο το οποίο όμως ΔΕΝ έχει ΦΠΑ.
Οταν πουληθεί με τη σειρά του στη χώρα που κατέληξε (εντός Ευρωπαϊκής Ενωσης), τότε το ΦΠΑ που θα εισπραχθεί απο τον πελάτη , θα αποδοθεί στο κράτος.

Τα παραπάνω ισχύουν για νόμιμες πωλήσεις μεταξύ εταιρειών με τιμολόγιο πώλησης.

Υ.Γ. Σαν ιδιώτης μπορείς να αγοράσεις πέλλετ ή οτι άλλο θες , πληρώνοντας κανονικά το ΦΠΑ που έχει η κάθε Βουλγαρία. Το θέμα είναι ότι σαν ιδιώτης πως θα πάρεις 3 τόνους πέλλετ, με τι αυτοκίνητο θα το μεταφέρεις?? Ι.Χ. που να παίρνει 3 τόνους , δεν έχω δει , εκτός και αν έχουν βγάλει τίποτα οι Κινέζοι.... :P
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Moschalis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25568 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet
Αυτο που εγινε στην συγκεκριμενη περιπτωση, ειναι να ηρθαν χωρις ...............
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.346 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ