Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55485 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

valsam έγραψε: Καλα το ειπες "στο εξωτερικο",εδω πιστευεις οτι καποιος που θα κανει επενδυση για αγορα τετοιου φορτηγου δεν θα βαλει καπελο στο πελλετ(το ηδη καπελωμενο)για να βγαλει τα λεφτα της επενδυσης του και μαλιστα θα θελει να τα βγαλει και στο τσατ-μπαμ,οπως γινετε παντα εδω στο Ελλαδισταν!


Και τους κατηγορείς; Θα έπρεπε να κάνει δηλαδή μακροχρόνια πρόβλεψη και να περιμένει το μέλλον να εισπράξει; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΠΟΥ; Στην Ελλάδα που οι φορολογικοί νόμοι αλλάζουν κάθε μήνα; Στην Ελλάδα που είσαι έρμαιο του κάθε λαμόγιου "επαγγελματία" και του κάθε λαμόγιου ΔΥ με εξουσία στα χέρια του;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55486 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Τιμές pellet

stergiosbik έγραψε: Kουβαλα κ κανενα σακι κι εσυ!
Παιδι της επαρχιας εισαι.Δε θα παθεις κ τιποτα! :evil: :evil: :evil:

Ακόμα πιασμένος είμαι από τα Golden Nuggets! :lol: :silly:

Θέμα της εμπιστοσύνης δε νομίζω να τεθεί εφόσον το ENplus ελέγχει βυτία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55521 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Τιμές pellet
Πρώτον δεν πρόκειται ποτέ να γίνει έκρηξη με την μεταφορά χύμα πέλετ. Χρειάζονται ειδικές συνθήκες για να γίνει αυτό, όπως π.χ στις αλευροποιίες... Μέχρι στιγμής δεν έχω αναφορά για έκρηξη στο εξωτερικό...
Δεύτερον, οι δεξαμενές στο εξωτερικό είναι πολλών μορφών - από τσιμέντο μέχρι πλαστικό ενισχυμένο με μεταλλικά δοκάρια. Σε όλες τις περιπτώσεις υπάρχει βαλβίδα η οποία επιτρέπει τον αέρα να εξέλθει, όχι όμως τη σκόνη.
Τρίτον, δεν ξέρω τι είναι εμπιστοσύνη παίδες, αλλά είμαστε στην Ελλάδα. Εδώ έκλεβαν πετρέλαιο στην μεταφορά, δεν θα κλέψουν με χίλιους δύο τρόπους στο πέλετ χύμα μεταφοράς;

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55524 από pianoteacher
Απαντήθηκε από pianoteacher στο θέμα Τιμές pellet
Ρε παιδιά (Αθηναίοι) μην το κουράζετε!!! Έψαχνα και εγώ καλή τιμή, βρήκα μόνο στο leroy Αυστριακό με 5.09 το 15κιλο και 4.49 το Bioenergy point. Πουθενά αλλού φθηνότερα. Ο Μ Ω Σ δεν ξέρω αν έκανα λάθος υπολογισμούς ή άλλαξε τιμές η διαφημιζόμενη εταιρία στο φόρουμ, helenico fuel, αλλά με 355€/τόνος με παράδοση στο σπίτι σου είναι 5€ ακριβότερος από τα φθηνότερα που είχα πάρει Αυστριακά από Leroy. Αν υπολογίσουμε και τα -5€ έκπτωση στα μέλη είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο κόστος. ΆΡα συνολικά με μεταφορά 5.30€ το 15κιλό.
Τι λέτε για 6 και κάτι 5€ βαλκανικά όταν έχουμε το κορυφαίο με 5.30€ σπίτι μας;
Επίσης προσωπικά τους σνόμπαρα που πουλάγανε ακριβά αλλά τώρα αξίζει τον κόπο να μείνει έστω ένα ποσοστό των χρημάτων μας στην Ελλάδα και όχι σε πολυεθνικές. Άσε που πιστεύω οτι το Leroy λόγω ποσότητας (deal) έχει περισσότερο κέρδος από την Hellenico fuel. Ας στηρίξουμε εγχώρια αγορά και ότι πάνω από 5€ ανά σακί (5.30 συγκεκριμένα) να το αφήσουμε εκεί, και μάλιστα να υποδείξουμε που υπάρχει φθηνότερο μπας και βάλουν μυαλό.
Εχτές ρώτησα Πετρούπολη έναν κοντά στο "Άπολις" και μου είπε 6.5€ για το καλύτερο πέλλετ!!!! Χωρίς ετικέτα, No name και Βουλγάρικο. Όταν του είπα οτι πήρα από Leroy 4.49 Σέρβικο μου είπε...οκ πάρτο 4.5 αλλά να πάρεις τόνο :blink: Φυσικά δεν το πήρα, πάνω από 4€ δεν έδινα για τέτοιο πράμα. Και του το είπα :evil:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by pianoteacher.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55529 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

valsam έγραψε: Καλα το ειπες "στο εξωτερικο",εδω πιστευεις οτι καποιος που θα κανει επενδυση για αγορα τετοιου φορτηγου δεν θα βαλει καπελο στο πελλετ(το ηδη καπελωμενο)για να βγαλει τα λεφτα της επενδυσης του και μαλιστα θα θελει να τα βγαλει και στο τσατ-μπαμ,οπως γινετε παντα εδω στο Ελλαδισταν!


Και τους κατηγορείς; Θα έπρεπε να κάνει δηλαδή μακροχρόνια πρόβλεψη και να περιμένει το μέλλον να εισπράξει; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΠΟΥ; Στην Ελλάδα που οι φορολογικοί νόμοι αλλάζουν κάθε μήνα; Στην Ελλάδα που είσαι έρμαιο του κάθε λαμόγιου "επαγγελματία" και του κάθε λαμόγιου ΔΥ με εξουσία στα χέρια του;

Δεν τους κατηγορω καθολου και ετσι οπως τα λες ειναι κανενας μακροχρονιος σχεδιασμος δεν μπορει να γινει στο Ελλαδισταν!
Εγω μια αληθεια ειπα τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο,με την μεταφορα και την τροφοδοσια με αυτον τον τροπο (φορτηγο)η δουλεια μαλλον δεν βγαινει γιατι το πελλετ γινετε ασυμφορο,συμφωνεις ναι η οχι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55532 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές pellet
το leroy ειναι καταστημα ευκαιρειας ...πουλαει οτι βρει οπως βρει και για οσο το βρει,,δεν ειναι υπευθυνος προμηθευτης ...και δνε μπορεις να εισαι σιγουρος οτι θα το ξαναβρεις ... ο σκοπος πολυ απλος να πηγαινεις εκει καθε μερα να ψωνισεις ενα σωρο μαμακιες ... μπας και πετυχεις την ευκαιρεια

giogud σε αρκετα συμφωνουμε αλλα μη μας παρουσιαζεις και τους εμπορους για θυματα ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.446 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ