Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97753 από Pellet ZarisEcoEnergy
Απαντήθηκε από Pellet ZarisEcoEnergy στο θέμα Τιμές pellet

dimlyk έγραψε:

giogud έγραψε:

dimlyk έγραψε: giogud
ολισθαινεις επικινδυνα
μπορεις να διορθωσεις το ποστ σου πριν το κανω εγω ;)

Δεν αλλάζω ούτε οξεία. Ας με διαψεύσει στην πράξη. Όφελος θα έχει ο ίδιος αλλά και όλα τα μέλη. Ιδού η Ρόδος....


εχεις μια μονομανια με την κλοπη του φπα ...ξεχνας ισως καθε φορα που το γραφεις οτι ο κατακαλωτης μονος του δεν μπορει να το κανει χρειαζεται κι εναν εμπορα παρεουλα ... εχω την εντυπωση(μπορει και να κανω λαθος ομως) οτι ο εμπορακος τα καταφερνει και μονος του :)


Κατηγορεις δηλαδη εμας τουε εμπορακους οτι φοροδιαφευγουμε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97755 από velanas
Απαντήθηκε από velanas στο θέμα Τιμές pellet
οποιος θέλει να δοκιμάσει να έλθει βουλγαρία να αγοράσει 160-170ευ το τόνο να πλήρωση μεταφορά και φ.π.α και μετά ας μιλήσει για τους εμπορους.ma τι λέτε ρε παίδες τώρα επιχείρηση χωρίς κέρδος γίνετε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97756 από AMBIENTES
Απαντήθηκε από AMBIENTES στο θέμα Τιμές pellet
Αν είναι να πάω Βουλγαρία και να αγοράσω 160-170 δεν το αγοράζω καλύτερα από εδώ αφου με 200 τον τόνο το φέρνουνε και στην πόρτα μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97757 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές pellet
απαντηση θες η προσωπικη εκτιμηση ? :)

αλλος κατηγορει ...κι εγω απλα ανεφερα το αυτονοητο

αλλωστε νομιζω ολοι εχουμε ακουσει στην ζωη μας την γνωστη φραση ..."με αποδειξη τοσο χωρις τοσο "
κατι σαν το "με καρτα τοσο μετρητα τοσο " :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97758 από mega pellet
Απαντήθηκε από mega pellet στο θέμα Τιμές pellet

theoilia έγραψε: Είναι λίγο δύσκολο όμως για κάποιους να ξανά αλλάξουν καύσιμο.Κάποιοι επένδυσαν κάποια χρήματα σε αγορά λέβητα,κάποιοι,όπως εγώ,μένουν σε οικοδομές.Δεν είναι για όλους το ξύλο και αυτό εκμεταλεύονται κάποιοι.Το θέμα είναι πως φέτος θα πληρώσουμε όπως δείχνουν τα πράγματα μία αύξηση της τάξης του 15% για τα πέλλετ.Και θα το ξαναρωτήσω,τι είναι αυτό που δικαιολογή μία τέτοια αύξηση;Από τους 2 έμπορους που συμμετέχουν σε αυτή την κουβέντα ακούσαμε πως το ένα ακρίβηνε γιατί δεν θα είναι ποια σε διάφανη σακούλα και από τον άλλον ότι πέρσι πουλούσε σχεδόν στο κόστος γιατί είχε ένα καινούργιο προιόν που ήθελε να το βάλει στην αγορά.Κλάιν μάιν.Εγώ θέλω την διάφανη σακούλα με 30€ κάτω.Μπορώ να την βρώ;Μάλλον όχι...


Ο λόγος δεν είναι η σακουλα.
Δεν υπαρχει αυξηση 15% σε σχεση με περυσι (γιατί δεν υπηρχε πέρυσι το καλοκαίρι στην ελληνική αγορά).
Απλά είναι κάπου στα 20 ευρώ φθηνότερο σε σχέση με τη fyll season του χειμώνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97759 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

valsam έγραψε:

theoilia έγραψε: Είναι λίγο δύσκολο όμως για κάποιους να ξανά αλλάξουν καύσιμο.Κάποιοι επένδυσαν κάποια χρήματα σε αγορά λέβητα,κάποιοι,όπως εγώ,μένουν σε οικοδομές.Δεν είναι για όλους το ξύλο και αυτό εκμεταλεύονται κάποιοι.Το θέμα είναι πως φέτος θα πληρώσουμε όπως δείχνουν τα πράγματα μία αύξηση της τάξης του 15% για τα πέλλετ.Και θα το ξαναρωτήσω,τι είναι αυτό που δικαιολογή μία τέτοια αύξηση;Από τους 2 έμπορους που συμμετέχουν σε αυτή την κουβέντα ακούσαμε πως το ένα ακρίβηνε γιατί δεν θα είναι ποια σε διάφανη σακούλα και από τον άλλον ότι πέρσι πουλούσε σχεδόν στο κόστος γιατί είχε ένα καινούργιο προιόν που ήθελε να το βάλει στην αγορά.Κλάιν μάιν.Εγώ θέλω την διάφανη σακούλα με 30€ κάτω.Μπορώ να την βρώ;Μάλλον όχι...

Eτσι ειναι φιλε δεν γινετε καποιος που αλλαξε καυσιμο και πηγε απο το πετρελαιο στο πελλετ να ξαναλαξει και να παει στο ξυλο ουτε ειναι για ολους το ξυλο οπως πουλυ σωστα λες,εστο και με αυτες τις τιμες παλι θα βγουν νεοι πελατες για πελλετ (αφου το πετρελαιο το ξεχναμε)αλλα θα ειναι πολυ λιγοτεροι εως ελαχιστοι γιατι με τις σημερινες τιμες του το πελλετ μπηκε στα χωραφια του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ1
Το 15% αύξηση μην την ψαχνεις ετσι (νομιζουν!)θα πηγαινει το θεμα μιας και δεν θα μεγαλωνει ο αριθμος καινουργιων καταναλωτων που θα στραφουν στο πελλετ ως εναλακτικου καυσιμου,παρε παραδειγμα το υγραεριο αυτοκινητων,μετα την φορολογιση του και τις φημες περι επιβολης ειδικου τελους κυκλοφοριας κανεις δεν βαζει πια στο αυτοκινητο του κιτ υγραεριου με αποτελεσμα να κλεινουν σχεδον ολοι οι εγκαταστατες αλλα οι πρατηριουχοι εξακολουθουν και κανουν χρυσες δουλειες,το καρτελ των πρατηριουχων δουλευει με 30 λεπτα κερδος στο λιτρο με τον νομο της ομερτα,σου λενε μπορει να μην μεγαλωνει η πιτα απο καινουργιους πελατες αλλα τους ηδη υπαρχων θα τους ξεσκισουμε,συρικνονοντας ετσι κατα πολυ το οφελος του καταναλωτη,ετσι καπος την βλεπω την δουλεια να πηγαινει και μετο πελλετ,μονο που πισω εχει η αχλαδα την ουρα και μπορει καλιστα ο καταναλωτης να παραγγειλει απ'εξω κατευθειαν και να τους γραψει στα παλια του τα παπουτσια,βλεπεις στο πετρελαιο και το υγραεριο δεν γινετε να πεις θα φερω απ'εξω ενα φορτηγο!
Η επομενη κινηση ειμαι σιγουρος θα'ναι το κλασικο Ελληναραδικο δηλ. ο εμπορας να παρει τηλ. στα εργοστασια και να ζητησει να μην πουλανε σε ιδιοτες,να σου πω μια ιστορια που μου συνεβη πριν 2 χρονια περιπου, οταν λοιπον πηγα στην εκθεση της prity στα Σοφια και μπηκε μεσα ενας Ελληναρας με ενα Βουλγαρο μεταφραστη και εκανε μεγαλουτσικη παραγγελια,ελεγε βαλε 4 απ'αυτο 5 απ'εκεινο 3 απο'κεινο κ.τ.λ και του λεει του μεταφραστη 3 φορες "πεστς ναβαλν στου σαιτς απουκλιστικος αντιπροσουπως Ελλαδας τονομαμ",το ειπε βεβαια 3 φορες γιατι τον εγραφε κανονικα ο Βουλγαρος της prity ,μετα απο κανα 5λεπτο που εφυγε ο τυπος που ηθελε να ειναι ο απουκλιστικος αντιπροσουπως Ελλαδας σκαει αλλος ενας νταλε κουλε τυπος και δεν το πιστευαμε με αυτο που εγινε,ξανα μανα στο ιδιο εργο θεατες εγω και ο αδελφος μου,αληλοκοιταχτικαμε και κλαψαμε απο τα γελια!

Και γω λέω ότι είσαι μόνο λόγια και ότι παραπληροφορείς και κλέβεις ΦΠΑ. Σε προκαλώ να με διαψεύσεις. Και θα πω το κλασικό. Αγοράζω όση ποσότητα θέλεις στα 210€(200€ λες ότι αγοράζεις). Δεσμεύομαι ότι θα φτάσει στα μέλη παραδομένο(φορτοεκφόρτωση και διανομή παλέτα παλέτα) στα 230€.
Μόνο 10000 μπορείς να βγάλεις. Δεν σε χαλάει.

Στο παραληρημα σου φιλε στρεβλωνεις αυτα που εχω γραψει,και μαλλον το κανεις επιτειδες,γραφω πουθενα οτι το 200 ευρω ο τονος ειναι φετινη τιμη?
το κανεις συνεχεια, μια εγραψες οτι ειπα 180 και σου απαντησα "Που ειδες να γραφω για 180 εγω"τωρα γραφεις για τωρα 200,οτι να΄ναι φιλε!
Περσινες ειναι τιμες που λεω 200, ενταξει το καταλαβες?
Φετος οπως καταλαβες δεν μπηκα καν στον κοπο να ρωτησω ποσο βγαινει το πελλετ γιατι δεν με νοιαζει οπως ειπα μιας και εγινα ξυλακιας!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.430 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ