Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97885 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε: Κάθε φορά που σας ζητάω να αποδείξετε στην πράξη τις τιμές που πετάτε ξεκάρφωτα, πάντα αλλάζετε κουβέντα. Αυτοί που σας έχουν μπερδέψει είναι κάτι απατεωνίσκοι που πουλάν μαύρα ή τίποτα άσχετοι που δεν ξέρουν τι είναι το ΦΠΑ.
Υπήρξε ένας από την περιοχή του Λαγκαδά δεν θυμάμαι ακριβώς από που που είπε το αμίμητο.
Αγοράζω 230€ με ενδοκοινοτική, κόβω απόδειξη 250€, μαζί με τον ΦΠΑ και το πουλάω 290€. Νόμιζε ο τύπος ότι κέρδιζε 50-60 € ανά τόνο. Στην πράξη κέρδιζε 2,5€ ανά τόνο και εμφάνιζε στα χαρτιά ότι πουλούσε με ζημιά 30€. Τέτοια γίδια έχουμε να αντιμετωπίσουμε. Πούλησε από όσο ξέρω 5-6 φορτηγά.
Όπως και άλλος ο απατεώνας μετά το Δερβένι. Το έπαιξα πελάτης και είπε τ εξής εξωφρενικά.
-Εγώ: Πως και έχουμε τόσο καλές τιμές; Την καλύτερη τιμή από όλους έχεις.
-Απαντ.: Ελπίζω ο καταναλωτής να δείξει κατανόηση που δεν κόβω απόδειξη.
Στην ψύχρα από το τηλέφωνο χωρίς να με ξέρει. Για τέτοια θρασύτητα.
Κάτι τέτοιους τους συντηρούν οι κακοί καταναλωτές και δεν ευθυνόμαστε σε καμία περίπτωση εμείς. Μόνο κακό κάνουν και σε εμάς και στον καταναλωτή.


κ. Γκουντελια ας σοβαρευτουμε επιτελους, εγω δεν βαραω κανενα ζορι να σας γραφω οπως ακριβως παραπανω, αλλα εσεις κακο και μονο κανετε με τον τροπο που γραφεται στην επιχειρηση σας!

Κανεις δεν αλλαζει καμια συζητηση και αν θελεις το σταματαμε εδω και τωρα, απλα πεστε μας εσεις οτι δουλευεται για 5% και μονο και δεν βγαζετε χρηματα ουσιαστικα απο την εργασια που κανετε (μας κανετε χαρη που μας πουλατε την καυσιμη υλη δηλαδη) και τοτε εγω σας Ευχαριστω δημόσια και σας στελνω οσους πελατες με ρωτησουν για πελλετ απο σημερα και μετα!

Η συζητηση απο μενα ολο γυροφερνει εκει επιτηδες και εσεις ή και οι υπολοιποι αγαπητοι εμποροι απαντηση ή σχολιο δεν δινεται στο κομματι αυτο.

ΣΑΣ το ξαναειπα σωστο ειναι να βγαζετε κερδος, δουλεια κανετε! ΑΛΛΑ παψτε να μας δουλευετε οτι δεν βγαινει κερδος - προσπαθοντας να ανεβασετε κι αλλο τις τιμες στην επομενη σεζον!

ΥΓ. Εγω σας το ξαναλεω! ΑΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ, ΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΡΙΞΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΛΛΕΤ??? ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ! ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΩ ΣΤΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΩ!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97886 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Τιμές pellet
Πέρσυ είχαμε στην παρέα μας τον Pellet Shop, τον Ζαχαρία (τί κάνει αυτή η ψυχή) και τον Γκουντέλια. Φέτος προστέθηκαν ο Mega Pellet, o Κεχίδης (με το "πιστοποιημένο") κι ο Ζαφειρόπουλος. Μακάρι να έρθουν κι άλλοι έμποροι στο φόρουμ, ο ανταγωνισμός μας συμφέρει!
Last edit: 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by ΘΕΟΔΟΣΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97889 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές pellet
Ανταγωνισμος και Ελλαδα καλο ανεκδοτο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97891 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τιμές pellet
Θεοδοση

1) Δες τι ελεγε ο εμπορος. Δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου αυτος εδωσε τα ποσοστα αυτα.
2) Αν δεν καταλαβαινεις τι γραφουν οι εμποροι και που το πανε εδω και καιρο φιλε μου δεν φταιω. Μερικοι που επισης εγραψαν στο τοπικ το καταλαβαν.
3)Μπα???? Και η μικρη αγορα της Ελλαδας θα συγκινησει τα εργοστασια για να πωλουν πιο φτηνα? ΟΧΙ φιλε μου Θεοδοση ο ντηλερ αναγκαστικα θα χαμηλωσει το κερδος του για να αυξησει ισως την ποσοτητα και να βγαλει το φετινο τζιρο και καθαρο κερδος.
4) Παραπανω λιανα δεν θα τα κανω. Αποδειξα και στον κ. Γκουντελια οτι εγω τουλαχιστον δεν λεω ασυναρτησιες. Επισης το προειπα μαγκα μεσα στο φορουμ πλεον δεν θα κανω κανεναν. Ψαξτε οσο μπορει ο καθενας το τι γινεται και την ακρη θα την βγαλετε. Αρκει να ασχοληθει καποιος λιγο με την αγορα και να συνδιασει κινησεις της.

Και οι Βουλγαροι και οι Σερβοι στο game μεσα ειναι. Ξερουν οτι αν πας μεμονωμενα το κερδος που εχεις ως ιδιοτης ειναι μικρο σε σχεση με τις συνεργασιες που εχουν. Επισης ξερουν οτι δεσμευεις κεφαλαιο και το κερδος ειναι δηλαδη μη συμφερον. Εκει πατανε Θεοδοση.

Στα περι λυκοφιλιας δες καποιο παραπανω τιπ στο προηγουμενο ποστ μου προς τον Γιωργο (Ζαρη).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97893 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

kosmidis80 έγραψε: Θεοδοση

1) Δες τι ελεγε ο εμπορος. Δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου αυτος εδωσε τα ποσοστα αυτα.
2) Αν δεν καταλαβαινεις τι γραφουν οι εμποροι και που το πανε εδω και καιρο φιλε μου δεν φταιω. Μερικοι που επισης εγραψαν στο τοπικ το καταλαβαν.
3)Μπα???? Και η μικρη αγορα της Ελλαδας θα συγκινησει τα εργοστασια για να πωλουν πιο φτηνα? ΟΧΙ φιλε μου Θεοδοση ο ντηλερ αναγκαστικα θα χαμηλωσει το κερδος του για να αυξησει ισως την ποσοτητα και να βγαλει το φετινο τζιρο και καθαρο κερδος.
4) Παραπανω λιανα δεν θα τα κανω. Αποδειξα και στον κ. Γκουντελια οτι εγω τουλαχιστον δεν λεω ασυναρτησιες. Επισης το προειπα μαγκα μεσα στο φορουμ πλεον δεν θα κανω κανεναν. Ψαξτε οσο μπορει ο καθενας το τι γινεται και την ακρη θα την βγαλετε. Αρκει να ασχοληθει καποιος λιγο με την αγορα και να συνδιασει κινησεις της.

Και οι Βουλγαροι και οι Σερβοι στο game μεσα ειναι. Ξερουν οτι αν πας μεμονωμενα το κερδος που εχεις ως ιδιοτης ειναι μικρο σε σχεση με τις συνεργασιες που εχουν. Επισης ξερουν οτι δεσμευεις κεφαλαιο και το κερδος ειναι δηλαδη μη συμφερον. Εκει πατανε Θεοδοση.

Στα περι λυκοφιλιας δες καποιο παραπανω τιπ στο προηγουμενο ποστ μου προς τον Γιωργο (Ζαρη).



Αν εσένα σε ικανοποιεί η απάντηση αυτή, εντάξει! Εγώ πάντως απάντηση δεν πήρα! Ίσως όλοι να είστε πιο έξυπνοι κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #97897 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τιμές pellet
Δεν πειραζει Θεοδοση, να σαι καλα. Μην με βαζεις να πω δημοσια πραγματα τα οποια δεν πρεπει, σε παρακαλω να το σεβαστεις αυτο! Δεν εχω ορεξη ουτε για αγωγες, αλλα ουτε να κανω κακο στον χωρο που μας φιλοξενει.

Οτι καταλαβαινεις απο τα οσα εχω γραψει μεχρι τωρα! Οτι δεν καταλαβαινεις καποια στιγμη μπορει να στα εξηγησω τετ α τετ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.355 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ