Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #98 από vaggelis
Καλημέρα και από εμένα.
Τελικά εκτός από εμένα και το jimmy81 διέγραψαν και τον Θανος04
Δεν πειράζει συνεχίζουμε εδώ.

Στο θέμα μας λοιπόν.

Να μοιραστώ και εγώ μαζί σας αυτό που άκουσα για τον λόγο αύξησης της τιμής πέλλετ.

Η έλλειψη πέλλετ στην αγορά είναι τεχνητή καθώς η μεγαλύτερη αυτή τη στιγμή εταιρεία στο χώρο ( ξέρετε η Alfa Βαλάντια ) κατακρατεί τεράστιες ποσότητες προκειμένου να ανεβάσει τις τιμές από την μεγάλη ζήτηση που θα δημιουργηθεί.

Αυτό το άκουσα από άνθρωπο του χώρου και δεν είναι απλώς φήμη.
Ωστόσο όντως ετοιμάζονται δύο νέες μονάδες στη Βόρεια Ελλάδα.
Μία στη Σίνδο όπου ήδη ξεκίνησαν οι εργασίες κατασκευής και μία στη Κατερίνη ( ακόμα στα σχέδια είναι ) για παραγωγή πέλλετ από αγριαγκινάρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #101 από jimmys81
Καλημερα παιδες λοιπον δεν ξερω αν υπαρχει τοπικ για ξυλολεβητες ξυλοσομπες κτλ γιαυτο ειπανα γραψω εδω την δικη μου εμπειρια

Πηγα εχθες στο σαντανσκι Βουλγαριας για να αγορασω μια σομπα πριτυ για να φυγω τελειος απο το πετρελαιο πηγα εκει και τρελαθηκα ολοι αγοραζαν ξυλοσομπες,οση ωρα να ημουν εκει εφυγαν τουλαχιστον 5 ξυλοσομπες και περιμενε οκοσμος στην σειρα, πηρα μια σομπα απλη 14 κw με φουρνακι οπως ειχε βαλει ο καποιος ενα βιντεο με μια σομπα που καπνιζε

Η αγορα της 220 ευρω (αν και βρηκα και με 170 αλλα δικη τους μαρκα).Ηταν ενας εκει και μου λεει (εγω ειναι η τριτη που αγοραζω για τα παιδια του και ειμαι πολυ ευχαριστημενος)

Γυρισα την αναψα στην αυλη και οντως καπνιζε οπως το βιντεο στην αρχη το χρωμα αλλα μετα σταματησε,τωρα θα την καψω και αλλες φορες ωστε να μην εχω καθολου καπνιλα στο σπτι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #105 από Asteris
Χαιρετώ και εγώ. Εμένα δεν με διαγράψανε, αλλά με εξορίσαν από τις δύο συζητήσεις (πελλετ-ξύλο). Και γ@μώ τα ζώα για moderators...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #106 από michalisgr
Γεια χαρα και απο εμενα..Εμενα βασικα δε με διεγραψαν..εκανα και σχετικο αιτημα στο διαχειριστη αλλα παπαλα...

Οποτε συνεχιζουμε εδω..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #108 από kalergman
Καλημέρα και από εμένα από Πειραιά.
Καλώς σας βρήκα και εγώ, μιας και αναίτια με "απέκλεισαν" από το άλλο φόρουμ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112 από energia

soholis έγραψε: Που χαθηκε ο Βαλλαντης ΟΕΟ
:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:


δεν ξέρω εαν είχε συμμετοχή ο Βαλαντης σε αυτό που έγινε στο άλλο forum , γνωμη μου είναι ότι ΙΣΩΣ και να έβαλε το χεράκι του στις διαγραφές μερικών πόστ αλλά δεν νομίζω ότι έχει συμμετοχή στην διαγραφή των θεμάτων ,πολύ περισσότερο δε στον αποκλεισμό μερικών από το forum.
και ο λόγος που το αναφέρω αυτό είναι ότι αρκετοί από εμας ασχέτως εαν δεν το λένε ευθέως , θα περίμεναν μία τοποθέθηση επί του θέματος από τον ίδιο , πράγμα το οποίο δεν έγινε .
Γνωμη μου και πάλι είναι , χωρις να θέλω να τον υποστηρίξω, ότι δεν έχει καμία δικαιοδοσία στην διαμόρφωση της τιμής του πέλλετ και απλά είναι ένας εργαζόμενος σε μία εταιρία παραγωγής πέλλετ.
και ο οποίος έχει προσφέρει πολλά σε αυτό.
Απλώς το θέμα πρέπει να ξεκαθαρίσει και εαν κάποιοι έχουν διαφορετική γνώμη καλά θα ήταν να τοποθετηθούν ευθέως και να μην αφήνουμε να αιωρούνται διάφορα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.142 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ