Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1946 από GEO
ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ:Γολγοθάς!!! η επιλογή λέβητα πέλλετ στην Ελλάδα

Καλησπέρα σε όλους στο forum. Είμαι νέο μέλος αν και έχω μελετήσει καλά τις συζητήσεις. Ενδιαφέρομαι για λέβητα πελλετ και ξύλου και όντως έχω δυσκολευτεί πολύ στην επιλογή. Τον τελεύταίο καιρό κατέληξα σε δύο συστήματα.
Τον PELLETIX EKOS (dakon) με καυστήρα ECOFIRE και τον BOSCH με καυστήρα PELLAS.
Από ότι έχω δει οι δύο λέβητες είναι ίδιοι. Η τιμή τους όμως έχει μεγάλη διαφορά (περίπου 700€).

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει δει τα παραπάνω συστήματα ή τα έχει δουλέψει και αν γνωρίζει γιατί τέτοια διαφορά του bosch (φτηνότερος) με τον DAKON(θυγατρική BOSCH).

Έχω ακούσει καλά λόγια και για τον pellas καυστήρα.
Επίσης περιμένω τις πρώτες εντυπώσεις του fillmore από το σύστημά του (καταναλώσεις, αξιοπιστία, απόδοση)
Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1951 από egglezos

KERBEROS έγραψε: παρεξήγηση και λάθος μου.
Δεν διευκρίνησα ότι μιλούσα για άλλο φόρουμ, το γνωστό. Αν δείτε τι γίνεται εκεί, θα καταλάβετε τι εννοώ. Αυτό που κάνετε εσείς δεν είναι διαφήμιση, βοήθεια προσφέρετε, χωρίς μάλιστα κανένα υποτιμητικό σχόλιο για άλλα μηχανήματα ή τεχνικούς. Ελπίζω να λύθηκε η παρεξήγηση...


Σαφώς. :kiss: :) B)

(σόρυ άλλά στο άλλο φόρουμ έχω πολύ καιρό να μπώ και δεν ξέρω τί γίνεται...)

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by egglezos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1959 από χρηστος8

KERBEROS έγραψε: Πάντως οι έμποροι έχουν κάνει τις επιλογές τους.
Ωραία φόρουμ ενημέρωσης του κόσμου υπάρχουν.
Διαφημίζομαι
Διαφημίζεσαι
Διαφημίζεται
Διαφημιζόμαστε
Διαφημίζεστε
Διαφημίζονται.
Α, και ενδιάμεσα καμωνόμαστε πως ενημερώνουμε τους αδαείς ακόμα καταναλωτές.

ΥΓ: Δεν ισχύει για όλους, ευτυχώς...


φιλε μου και μενα με ενοχλει αυτο με τους εμπορους στο αλλο φορουμ, αλλα απο την αλλη ο απλος καταναλωτης που κανει μια ερωτηση για να μην την πατησει; να μη βοηθησουμε;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1961 από KERBEROS
Αν πρόσεξες, είπα ότι δεν ισχυει για όλους... Και ειδικά για ανθρώπους σαν και σένα, που μόνο τους μέλημα είναι να βοηθήσουν.
Εξάλλου, οι συγκεκριμένοι έρχονται εδώ μόνο σαν επισκέπτες. Κι όσο βλέπουν τη φωνή των καταναλωτών να δυναμώνει, τόσο οι μάσκες αλλού θα πέφτουν.
Τόσα χρόνια παρακολουθώ φόρουμ. Τόση διαφήμιση δεν έχω ξαναδεί...

Μ' αρέσει που οι αφελείς εδώ περιμένουμε και προσφορές. Σε λίγο καιρό θα ακούν για energ.gr. και θα τρελαίνονται.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1964 από pamgias
Το τζάκι το βρήκα 3500 ευρώ, που με προσφορά το αφήνει 3000 ευρώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1965 από χρηστος8

KERBEROS έγραψε: Αν πρόσεξες, είπα ότι δεν ισχυει για όλους... Και ειδικά για ανθρώπους σαν και σένα, που μόνο τους μέλημα είναι να βοηθήσουν.
Εξάλλου, οι συγκεκριμένοι έρχονται εδώ μόνο σαν επισκέπτες. Κι όσο βλέπουν τη φωνή των καταναλωτών να δυναμώνει, τόσο οι μάσκες αλλού θα πέφτουν.
Τόσα χρόνια παρακολουθώ φόρουμ. Τόση διαφήμιση δεν έχω ξαναδεί...

Μ' αρέσει που οι αφελείς εδώ περιμένουμε και προσφορές. Σε λίγο καιρό θα ακούν για energ.gr. και θα τρελαίνονται.


το προσεξα. γι αυτο πρεπει ο καθε ενας απο μας με τον τροπο του να βοηθησει. ειτε με τις γνωσεις του ειτε με τις εμπειριες του απο την χρηση βιομαζας ειτε αναφεροντας οτιδηποτε μπορει να φανει χρησιμο σε ολους μας. ;)



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ