Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2128 από jnet

Παντελής έγραψε: Με συγχωρείτε για το spam στο σχόλιο για την σόμπα
Δεν ήξερα πώς να τα διαγράψω.Είμαι νέος στο φόρουμ
Πως διαγράφεται ένα σχόλιο :S


Δεν διαγράφεται εντελώς. Το ζητάτε και το διαγραφουν οι συντονιστές.
Και οπως είδες τα διαγραψαμε τα 2 από τα 3 ίδια

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2129 από michalisgr
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΥΜ;;; 23510-46000 SPITIMAS.GR 3.88€ ΤΟ ΤΖΟΥΒΑΛΑΚΙ ΤΗΣ ΑΛΦΑ ΜΕ ΤΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ... ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 2 ΤΟΝΟΥΣ!!

ρε τι εχετε παθει ολοι με το νατσικα;;; ποσοι τον ξερετε απο κοντα σαν ατομο και σαν προσωπικοτητα;;;μη κρινετε καποιον χωρις να το γνωριζετε απο κοντα... τι να εκανε;;να μη δουλεψει σε καμια εταιρεια;; ο ανθρωπος ειναι τρελλος με το πελλετ και γουσταρει αυτο που κανει... ολη μερα γυριζει ολη την ελλαδα για να παρουσιασει το πελλετ και για νεους πελατες... γιατι σαυτη τη χωρα πρεπει να κατακρινουμε ΟΛΟΥΣ οσους προσπαθουν να κανουν το κατι παραπανω;;;; Ε Λ Ε Ο Σ!!!!


οσο για τα πελλετ με οσους εχω μιλησει απο το εξωτερικο μου ειπαν το εξης: Οπως σχεδον σε ολα τα υπολοιπα πραγματα η χωρα σας ειναι 20 χρονια πισω... εδω οι αγγλοι απο τα φυλλα των δενδρων φτιαχνουν πελλετ ενω εμεις οι Ελληναρες τα καιμε!!
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2151 από Nasikas

ddt έγραψε: 100 ευρω σχεδον αυξηση ο τονος απο το καλοκαιρι.
μα γιατί αυτη η υπερβολή;
Σε όλη την Ευρώπη το καλοκαίρι η τιμή είναι το καλοκαίρι χαμηλότερη. Το γνωρίζουν και τα μικρά παιδιά.
Έχεις χαμηλότερο κόστος ξηρανσης, έχεις φτηνά πριονίδια-παραφελες κλπ (που τον Χειμώνα δεν έχεις), έχεις μεγαλύτερη παραγωγή(=μηδέν κόστος αδρανείας) κλπ.
Και η διαφορά μας ήταν 35 ευρώ.
Ακόμα δε ...ψάξε και βρες κάποιο παλιο σχόλιο του γκραντ ντεντέκτιβ "χαλαρα" που μιλούσε για τις τιμές σε σύγκριση με άλλα Ελληνικά εργοστάσια


Μηπως ανεβηκε η ξυλεια χιλιαδων τονων που έρχεται απο Βουλγαρια,
Μήπως έγινε πιο φτηνή; Περίμενε 10 μέρες και θα το δεις. Η αύξηση είναι της τάξεως του 50%.


μια αγορα απολυτως ηθικη τη στιγμη που ο κυριος Νασικας χαρακτηρισε εμμέσως πλην σαφως ανηθικη την αγορα ξυλολεβητα 450 ευρω απο τη γείτονα χωρα σε παλαιοτερο σχολιο του.
.

διακρινω εμπάθεια; Χαρακτήρισα ανήθικη την απίστευτη είσοδο λεβητων -σομπών- πέλλετ- καυσόξυλων κλπ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ.
Συνταξιούχος Δ.Υ. είχε κάνει το εξοχικό του κέντρο διάθεσης λεβήτων ΟΛΑ ΜΑΥΡΑ. Έκοβε ο Βούλγαρος ένα ΦΑΤΟΥΡΕ (τιμολόγιο) σε χαρτί Α4 για τυχόν έλεγχο στον δρόμο και στις 26 του άλλου μήνα δεν υπέβαλε ΙΝΤΡΑΣΤΑΤ ούτε η Βουλγάρικη εταιρεία, ούτε ο Ελληνας εδώ.
Και τέτοιες περιπτώσεις με το άνοιγμα των συνόρων είναι εκατοντάδες. ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΕΔΕΝ.
Το θεωρείς ηθικό αυτό; Εννοώ έναντι των 30 Ελλήνων λεβητοποιών που καταβάλουν κανονικά ΦΠΑ.

Με την πρωτοβουλία μου να καταδώσω κάποιους τέτοιους εμπόρους (που οι συντοπίτες των έμποροι δεν είχαν την διάθεση να πράξουν) δημιούργησα έχθρες. Και ως εκ τούτου θα δεχτω αρκετά βέλη. Έχω ακόμα την δύναμη να τα παλέψω.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2153 από michalisgr
καλημερα...βγηκα χθες εξω με γυναικα σε κλαπακι και ηταν ΟΛΑ γεματα ρε πο@στη μου.. Κατα τα αλλα ΚΡΙΣΗ ΚΡΙΣΗ ΚΡΙΣΗ!!! Που τα βρισκουν ολοι τα χρηματα για διασκεδαση;;ακομη και τα κωλομπαρα γεματα ηταν..ΠΙΤΑ!

Ερωτηση προς ολους! Τα πελλετ αυτα που αγορασα και βγαζουν πολυ ζεστη κανουν και τα εξης! Πρωτη φορα μου ΜΑΥΡΙΣΕ τελειως το τζαμι της σομπας και μεσα η σομπα ηταν ΚΑΤΑΜΑΥΡΗ λες και εχω καψει αυτες τις Γερμανικες μπριγκετες που ειναι απο καρβουνο.. Μιλαμε καταμαυρο!!!

Το θεμα ειναι οτι στη Πρωτη σκαλα αυτα τα πελλετ μου βγαζουν φλογα λες και δουλευει η σομπα στο τερμα. Την εβαλα χθες στη 3η σκαλα και φοβηθηκα μη μου χαλασει τη σομπα..Η φωτια ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ..καιει λες και ειναι ξυλοσομπα!! Ενω στα πελλετ της αλφα γουντ η φλογα στη πρωτη σκαλα ηταν μικρη, αρκετα μικρη.. πιο φυσιολογικη και δεν ειχα ΠΟΤΕ φαινομενο να μαυρισει το τζαμι και η σομπα...

Τι λετε;;; συνεχισω να το καιω αυτο το πελλετ η θαχω προβλημα;; Ελεγα να αγοραζα 2 τονους σημερα... Αλλα ποιο να παρω;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2155 από egglezos

michalisgr έγραψε: καλημερα...βγηκα χθες εξω με γυναικα σε κλαπακι και ηταν ΟΛΑ γεματα ρε πο@στη μου.. Κατα τα αλλα ΚΡΙΣΗ ΚΡΙΣΗ ΚΡΙΣΗ!!! Που τα βρισκουν ολοι τα χρηματα για διασκεδαση;;ακομη και τα κωλομπαρα γεματα ηταν..ΠΙΤΑ!
;;


καλά κάνουν μπρέ...

έχεις ακούσει ένα ανέκδοτο από μια ομιλία ενός επιφανούς Αμερικανού (μου διαφέυγει το όνομα του) που έλεγε με λίγα λόγια..."όταν αγοράζουμε καλά αυτοκίνητα, τα λεφτά πάνε στην Γερμανία, όταν αγοράζουμε υπολογιστές τα λεφτά πάνε στην Ινδία, όταν αγοράζζουμε παιχνίδια στην Κίνα, όταν αγοράζουμε ρούχα στο Μπανγκλαντές και στο Πακιστάν, το μόνο που μένει στην χώρα αυτή είναι το ποτό και τα μπουρδέλα...και εγώ κάνω ότι μπορώ..."

οπότε κατάλαβες...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by egglezos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2158 από stergiosbik
Τζορτ Μπεστ...


...για το αλκοόλ και την άστατή του ζωή:



1. "Έχω σταματήσει να πίνω, αλλά μόνο όταν κοιμάμαι."



2. "Το 1969 εγκατέλειψα τις γυναίκες και το αλκοόλ. Ήταν τα χειρότερα 20 λεπτά τις ζωής μου."



3. "Ίσως πάω στους Ανώνυμους Αλκοολικούς, αλλά νομίζω ότι θα ήταν δύσκολο να παραμείνω ανώνυμος."



4. "Ξόδεψα το 90% των χρημάτων μου σε ποτά, κορίτσια και γρήγορα αυτοκίνητα. Τα υπόλοιπα απλώς τα σπατάλησα.



ΘΕΟΣ!!!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.135 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ