Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22870 από stergiosbik

michalisgr έγραψε: ο μαλα... ο καλπακης τι πελλετ εχει;; εκτος του οτι η βενζινη του ειναι ΚΑΡΑ ΝΟΘΕΥΜΕΝΗ και κλεβει με τις αντλιες μας πουλαει και πελλετ τωρα;;; :lol: :lol: :lol: :lol:


Στεγνα τον εδωσες ρε τον ανθρωπο!!!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23761 από ΔΗΜΗΣ
προς ΚΕΡΒΕΡΟΣ : άσχετο αλλά δεν ήξερα τον τρόπο να μπώ και να σε ρωτήσω έγραψεσ κάποτε ότι σύνδεσες τον θερμοστάτη χώρου με τον κυκλοφοριτή του λέβητα , έτσι έκανες οικονομία τελικά ? και είναι ενδεδειγμένη η σύνδεση αυτή για λέβητα βιομάζας ? ρωτώ γιατί είμαι άσχετος και φοβάμαι ότι η σύνδεσή μου είναι ακαιρη . ευχαριστώ
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by ΔΗΜΗΣ. Αιτία: ορισμος παραληπτη κερβερος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23778 από KERBEROS

ΔΗΜΗΣ έγραψε: προς ΚΕΡΒΕΡΟΣ : άσχετο αλλά δεν ήξερα τον τρόπο να μπώ και να σε ρωτήσω έγραψεσ κάποτε ότι σύνδεσες τον θερμοστάτη χώρου με τον κυκλοφοριτή του λέβητα , έτσι έκανες οικονομία τελικά ? και είναι ενδεδειγμένη η σύνδεση αυτή για λέβητα βιομάζας ? ρωτώ γιατί είμαι άσχετος και φοβάμαι ότι η σύνδεσή μου είναι ακαιρη . ευχαριστώ


Δεν έκανα κάτι τέτοιο που λες. Ο λέβητας λειτουργεί όπως και με το πετρέλαιο, που είναι σε παράλληλη σύνδεση (αν το λέω σωστά). Η οικονομία σε μένα έχει σχέση με τη σταθερή κι αδιάκοπη λειτουργία με ταυτόχρονη χαμηλή θερμοκρασία νερών (60-65 βαθμοί). Μήπως το συγκεκριμένο που λες το έχει πει κάποιος άλλος;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23819 από ΔΗΜΗΣ

KERBEROS έγραψε:

ΔΗΜΗΣ έγραψε: προς ΚΕΡΒΕΡΟΣ : άσχετο αλλά δεν ήξερα τον τρόπο να μπώ και να σε ρωτήσω έγραψεσ κάποτε ότι σύνδεσες τον θερμοστάτη χώρου με τον κυκλοφοριτή του λέβητα , έτσι έκανες οικονομία τελικά ? και είναι ενδεδειγμένη η σύνδεση αυτή για λέβητα βιομάζας ? ρωτώ γιατί είμαι άσχετος και φοβάμαι ότι η σύνδεσή μου είναι ακαιρη . ευχαριστώ


Δεν έκανα κάτι τέτοιο που λες. Ο λέβητας λειτουργεί όπως και με το πετρέλαιο, που είναι σε παράλληλη σύνδεση (αν το λέω σωστά). Η οικονομία σε μένα έχει σχέση με τη σταθερή κι αδιάκοπη λειτουργία με ταυτόχρονη χαμηλή θερμοκρασία νερών (60-65 βαθμοί). Μήπως το συγκεκριμένο που λες το έχει πει κάποος άλλος;

Καλημέρα , μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις πώς γίνεται μια τυπικά σωστή σύνδεση? δηλαδή ξεκινάει από τον θερμοστάτη χώρου και όταν ανοίγει ζητάει ζεστά νερά από τον κυκλοφοριτή του λέβητα αυτός φτάνει στους 45 βαθμούς και μετά δίνει και μετά ξέρεις πως συνεχίζει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23826 από KERBEROS

ΔΗΜΗΣ έγραψε:

KERBEROS έγραψε:

ΔΗΜΗΣ έγραψε: προς ΚΕΡΒΕΡΟΣ : άσχετο αλλά δεν ήξερα τον τρόπο να μπώ και να σε ρωτήσω έγραψεσ κάποτε ότι σύνδεσες τον θερμοστάτη χώρου με τον κυκλοφοριτή του λέβητα , έτσι έκανες οικονομία τελικά ? και είναι ενδεδειγμένη η σύνδεση αυτή για λέβητα βιομάζας ? ρωτώ γιατί είμαι άσχετος και φοβάμαι ότι η σύνδεσή μου είναι ακαιρη . ευχαριστώ


Δεν έκανα κάτι τέτοιο που λες. Ο λέβητας λειτουργεί όπως και με το πετρέλαιο, που είναι σε παράλληλη σύνδεση (αν το λέω σωστά). Η οικονομία σε μένα έχει σχέση με τη σταθερή κι αδιάκοπη λειτουργία με ταυτόχρονη χαμηλή θερμοκρασία νερών (60-65 βαθμοί). Μήπως το συγκεκριμένο που λες το έχει πει κάποος άλλος;

Καλημέρα , μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις πώς γίνεται μια τυπικά σωστή σύνδεση? δηλαδή ξεκινάει από τον θερμοστάτη χώρου και όταν ανοίγει ζητάει ζεστά νερά από τον κυκλοφοριτή του λέβητα αυτός φτάνει στους 45 βαθμούς και μετά δίνει και μετά ξέρεις πως συνεχίζει?


Επειδή δεν είμαι υδραυλικός, γνωρίζω τα υποτυπώδη. Ένας υδραυλικός ας βοηθήσει παιδιάααα!!! :silly:

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23829 από jnet
Στην δική μου περίπτωση και ίσως και στου KERBEROS ο λέβητας είναι συνέχεια αναμένος και ο Καυστήρας ανάβει οταν τα νερά πεσουν κάτω από κάποιους βαθμους (πχ.45) και σβήνει οταν τα νερά εχουν ανεβεί ανάλογα με το που εχεις βάλει τον θερμοστάτη του λέβητα (πχ 65). Με λίγα λόγια δεν συνδέονται οι θερμοστάτες με τον καυστήρα αλλά μόνο με τις ηλεκτροβάνες.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.199 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ