Συζητήσεις για pellets

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145964 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Συζητήσεις για pellets
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.στο φιλο μου που την πατησε του εδωσαν 3 ονοματα συνεταιροι οτι ειναι καποιος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ και ο αριθμος λογαριασμου τις EUROBANK ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΑΥΡΟΚΟΡΔΟΠΟΥΛΟ ΣΩΤΗΡΗ.πιθανον να ειναι ενας και να κανει και τους 3.ΠΡΟΣΟΧΗ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΗΡΕ Η ΑΝ ΠΗΓΕ ΣΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145995 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Συζητήσεις για pellets

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: Το καλοκαίρι για ευνόητους λόγους οι τιμές είναι πάντα προς τα κάτω. Και συνήθως πιο πολύ στις αρχές του καλοκαιριού


Αυτό είναι γνωστό
Για τα επίπεδα τιμών σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια ρωτάω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145998 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Τώρα κατάλαβα και λάθος. Λοιπόν επί του θέματος πιστεύω για τους λόγους που λέει πιο πάνω ο συμφορίτης fokion οι τιμές μάλλον θα είναι ή στα ίδια επίπεδα ή προς τα πάνω. Είδωμεν...
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Δημήτρης Κατσούνης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146487 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Όπως είπα και σε άλλο ποστ πήρα 8 τσουβάλια καρυπίδης από τον μαρινόπουλο (τα τελευταία που πρόλαβα) και είχα κάψει και άλλα 4 για δοκιμή πριν λίγο καιρό και μου άρεσε. Καλή θερμική απόδοση και πολύ μεν στάχτη αλλά εύκολα αποποιήσιμη (δεν κολλάει στις επιφάνειες και φεύγει με ελάχιστη προσπάθεια όπου κολλήσει). Προχθές μέσα σε ένα τσουβάλι την ώρα που το άδειαζα στη σόμπα πήρε το μάτι μου ένα κομμάτι νάϋλον σε μέγεθος περίπου δύο δίευρων και το έβγαλα με το χέρι. Εχθές πάλι το ίδιο σε άλλο τσουβάλι και άρχισα να φοβάμαι μην προκύψει κάποιο πρόβλημα αν περάσει και το πάρει ο κοχλίας για τον χώρο καύσης. Σημειωτέον δε ότι και στο χθεσινό και στο σημερινό καθάρισμα είδα στο κουπάκι μέσα σβώλο σε μέγεθος καρυδιού από στάχτη που μένει μετά το καθάρισμα και εύκολα με το χέρι τρίβεται και φεύγει. Δεν ξέρω αν συνδέεται και αν όντως είναι προϊόν καύσης του νάϋλον που σίγουρα θα πέρασε κάποιο. Από αύριο έτσι κι αλλιώς τελειώνει και αρχίζω το alfawood με τη σημαία που έχω κάψει αρκετό χωρίς τίποτα πρόβλημα. Να σημειώσω επιπρόσθετα ότι βρίσκω και κάπου κάπου μικρά κομματάκια ξύλου ( έχω βρει σε 8 τσουβάλια 3-4). Επίσης παρατήρησα και κομμάτια πέλλετ διαφορετικά από τα υπόλοιπα, με διαφορετικό χρώμα και υφή και πιο μαλακά στη σύστασή τους. Μήπως το ψάχνω πολύ και διηλύζω την καμήλα? Τέσπα.
Η σόμπα είναι η ravelli 120 αερόθερμη με 1100 ώρες λειτουργίας και με μπουριά καθαρισμένα πολύ καλά πρίν καμια 20αριά μέρες. Μου ανέβαζε θερμοκρασία καυσαερίων 200 στην ένταση 5 ότι ρύθμιση και να έκανα σε αέρα και πέλλετ. Ενώ με το alfawood και egger που έχω κάψει δεν το είχα αυτό.
Last edit: 9 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Δημήτρης Κατσούνης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146488 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Τελικά πήρε κανείς πέλλετ από την γνωστή(?) εταιρεία των Οινοφύτων?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146494 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Σε άλλο ποστ έγραψα γιά την απάτη της pellet-athens.gr.
Ναι είναι απατεώνες.Μου έκλεψαν 225 €.
Μακριά από αυτούς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.114 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ