Αγορά Pellet απο Βουλγαρία σε τιμη εργοστασίου

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128984 από XAALAARAA

makis terzis έγραψε: πριν το μαρκετ στο κιρκοβο τέσσερις φορες από κει πηρα.Τις πρωτες μερες ηταν και ποιο φθηνο το προλαβα και 155 ευρω τον τονο.Ειχα βρει μεσα στο κιρτζαλι μια βιοτεχνια ποιο κυριλε αλλα ηταν κυριακη και ηταν κλειστη.Αστα σωθηκα μερα νυχτα καιει..θερμογονο καλη σταχτη όχι πολύ μονο αυτό το κλινκερ που κανει αλλα δε με πειραζει καθολου


δώσε καμιά διεύθυνση η όνομα η τηλέφωνο από τη βιοτεχνία στο κιρτζαλη και βάλε κανένα χάρτη σε ποιο σημείο είναι :)

αν πήρες πριν το μάρκετ πήρες το σκουρόχρωμο δες τις προηγούμενες σελίδες να καταλάβεις από τους χάρτες

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128998 από BLACKBIRT
Κανονίστε εκδρομή στο κίρκοβο !!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129041 από valsam
Eτσι ακριβος πρεπει να ειναι οι τιμες του πελλετ και μαλιστα του καλου πελλετ και με τα μεταφορικα μεσα (για Θεσ/νικη),οταν με 110-120 ευρω αγοραζω απο Βουλγαρια 2,2 κυβικα ξυλο(με τα μεταφορικα μεσα) που αντιστοιχει σε 1 τονο ξερα ξυλα με θερμ. δυν 4-4,2 το καλο το πελλετ με θερμ. δυν. 4,8-5 δηλ. 20% παραπανω πρεπει να κοστιζει 20% παραπανω , υπολογιζουμε και ακομη ενα 20% για την ευκολια που προσφερει σε σχεση με το ξυλο δηλ. 120 ευρω +40% παραπανω δηλ. 160-170 !
Αντε Ελληναρα εμπορα να σου δωσω και'σενα το πολυ 20-30% να βγαλεις και εσυ κατι,210-220 ευρω παραδωτεο στην πορτα μου,αυτα πρεπει να ειναι τα φραγκα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129060 από theoilia

valsam έγραψε: Eτσι ακριβος πρεπει να ειναι οι τιμες του πελλετ και μαλιστα του καλου πελλετ και με τα μεταφορικα μεσα (για Θεσ/νικη),οταν με 110-120 ευρω αγοραζω απο Βουλγαρια 2,2 κυβικα ξυλο(με τα μεταφορικα μεσα) που αντιστοιχει σε 1 τονο ξερα ξυλα με θερμ. δυν 4-4,2 το καλο το πελλετ με θερμ. δυν. 4,8-5 δηλ. 20% παραπανω πρεπει να κοστιζει 20% παραπανω , υπολογιζουμε και ακομη ενα 20% για την ευκολια που προσφερει σε σχεση με το ξυλο δηλ. 120 ευρω +40% παραπανω δηλ. 160-170 !
Αντε Ελληναρα εμπορα να σου δωσω και'σενα το πολυ 20-30% να βγαλεις και εσυ κατι,210-220 ευρω παραδωτεο στην πορτα μου,αυτα πρεπει να ειναι τα φραγκα!


Ξέχασες το ΦΠΑ,το ΤΕΒΕ,την μεγαλύτερη φορολογία στην Ελλάδα και άλλα λειτουργικά κόστη.Αυτά δεν θα είναι άλλο ένα 20%;Θα είναι.'Αρα τιμή εδώ κοντά 250-260€.Τόσο δεν το βρίσκουμε και τώρα;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129071 από degeor
Και να προσθέσω, όταν συγκρίνεις κάτι να συγκρίνεις με τα ίδια ακριβώς στοιχεία. Παράδειγμα πέλλετ βουλγάρικο συγκεκριμένης μάρκας στη Βουλγαρία με το ίδιο ακριβώς πέλλετ στην Ελλάδα. Και όταν συγκρίνεις να λαμβάνεις όλες τις παραμέτρους, όπως κόστος μεταφοράς που διαφέρει από περιοχή σε περιοχή, Φπα, Φορολογία πωλητή, έκτακτη εισφορά, Τέβε, Ενοίκιο χώρου αποθήκευσης, πιθανή μεταφορά στο χώρο σου, Ικα, μισθοί υπαλλήλων και πολλά άλλα ακόμη. Αγοράστε για παράδειγμα GN στην Βουλγαρία να δούμε τη τιμή έχει εκεί;

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129315 από XAALAARAA

XAALAARAA έγραψε:

fader_gr έγραψε:

XAALAARAA έγραψε:

fader_gr έγραψε: XAALAARAA να ξέρεις οτι το πέλλετ που πήρες από το Chorbadzhiαysko το πουλαει και μια αποθήκη στο kirkovo που τα προμηθεύεται απο τον ιδιο το φέρνει με 180€\τονο στην Κομοτηνη 165€ αν το παρεις απο κει, και είναι ακριβώς το ίδιο. Και δεν χρειαζεται να τρέχεις πιο μακρια. ειναι μια αποθηκη peripoy 300m μετα το σθπερ μαρκετ θα δεις κατι πλακακια έχει απ εξω. εγω μετα απο 30 τσουβαλια την παρασκευη ενα τονο πηρα τηλεφωνο και την επομενη φορα θα του πω να μου φερει γιατι δεν αξιζει για 15€ ουτε το φορτωνε ξεφορτωνε ουτε η βενζινη ουτε να λερωσεις το αμαξι. ειναι τοσο δυνατο το πελλετ που μου ανεβαζε κατευθειαν την θερμοκρασια νερου και μου εσβηνε απο alarm.

σου είπε ο ίδιος ότι το παίρνει από εκεί (Chorbadzhiαysko) ???????



ειναι το ιδιο πελλετ ακριβως αν ρωτησεις στο εργοστασιο στο (Chorbadzhiαysko) θα στο επιβαιβεοσουν κι αυτοι καποια σακια μαλιστα ειναι με την επωνυμια τοθ εργοστασιου. δεν χρειαζεται να κανεις δοκιμη ειναι ακριβως το ιδιο απλα στο ειπα για να γλυτωσεις διαδρομη


Πανο σου έχει μήνη κανένα τσουβαλάκι με την επωνυμία να το βγάλεις καμιά φωτογραφία να το δω γιατί τα δικά μου ήταν διάφανα ;)


Με ξεχασες δεν εβαλες φωτογραφια :P :P :P

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ