Αυτή την μισή παλέτα της κληρωσης, ποιός θα την πάρει?

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124556 από vag1234
Ετοιμαστείτε !! Το απόγευμα θα έχει βιομάζα Αιγαίου !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124559 από DOOM_NX

veziris έγραψε: Εγώ λοιπόν που είμαι εμπειρικός παρατηρητής και δεν θέλω να γίνω φυσικοχημικός με ογκομετρήσεις, "πρηξίματα" μέσα σε ποτήρια και άλλα τινά έχω να πω τα εξής : στην δική μου σόμπα χωρίς καμία αλλαγή ρυθμίσεων, με την ζήτηση για νερό στους 50 C, με σκέτο πέλλετ ξύλου έφτανε το νερό με το modulate μέχρι τους 52 βαθμούς και αντίστοιχα το ανάμικτο (ξύλο-Creta)55 ή 56. Δεν νομίζω ότι είναι αμελητέα ποσότητα αυτοί οι 3-4 βαθμοί. παραπάνω.

Δεν είναι αμελητέα ποσότητα όχι. Γνωρίζεις όμως πού οφείλεται; Γνωρίζεις πόσο περισσότερο ή λιγότερο πέλλετ έκαψες και έφτασες αυτούς τους βαθμούς; Γνωρίζεις αν η καύση έγινε με καλύτερες συνθήκες ή όχι;

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124560 από theoilia
Σκεφτείτε όμως ότι υπάρχουν και χρήστες που ούτε να καθαρίζουν συχνότερα θέλουν ούτε να αναμειγνύουν τα πέλλετ θέλουν.Και όχι από βίτσιο ή από βαρεμάρα.Οκ,μπορεί να καίγεται καλύτερα το Creta με τον τρόπο που λέτε αλλά εδώ στα βόρεια η τιμή του δεν διαφέρει και πολύ από τα πέλλετ ξύλου και μάλιστα από τα ακριβά

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124561 από Fokion
Αλλα απο τι να μην μπορει?

τωρα για την τιμη που λες - αληθεια ποσο φτανει εκει? - εγω βλεπω ενα μπανερ εδω πανω στο φορουμ που λεει 220 Αθηνα. σε σχεση με το οτιδηποτε αλλο που κινηται απο 250 εως.... οσο του λειπουν του εμπορου,

ΑΛΛΑ
εχετε και "καβατζες" ;) πολυ πιο οικονομικές ειτε εγχωριες ειτε "εξωτερικου"... ;)

Εμεις οι..... χαμουτζηδες εχουμε "ψωνισει απο σβερκο".... :lol: :lol: :lol:

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124566 από mastoras
Δεν μπορείς να φανταστείς Φωκίων στην Πελοπόννησο πόσοι έχουν ξεκινήσει και ασχολούνται με την παραγωγή πέλλετ. :woohoo:

Το 90% των πρεσών και σφυρόμυλων που πουλιούνται στην Πελοπόννησο πηγαίνουν. ;)

Σε λίγα καιρό θα πηγαίνετε για καφέ στην Κόρινθο, η για ούζο στην Τρίπολη και θα γυρνάτε πίσω φορτωμένοι φθηνό και χρυσό εγχώριο πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124570 από Stavrax
το "δεν θα μείνει κολυμπηθρόξυλο" θα αποκτήσει νέο νόημα :unsure:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ